زندگینامه رابرت کیوساکی

فهرست محتوای این مقاله

رابرت کیوساکی کیست ؟

از زندگینامه رابرت کیوساکی ( Robert  Kiyosaki )، این را بدانید که او بخاطر نوشتن کتاب پدر پولدار و پدر بی پول کتاب شماره یک سرمایه گذاری شخصی در تمام تاریخ، به شهرت رسیده است. رابرت کیوساکی با سرمایه گذاری در این کتاب توانست میلیون ها نفر را به زندگی بازگرداند. رابرت کیوساکی بنیانگذار یک شرکت خصوصی آموزش مالی است که آموزش امور مالی، شخصی و کسب و کار را از طریق کتاب و فیلم به مردم ارائه می دهد. رابرت کیوساکی نویسنده بیش از 26 جلد کتاب است، از جمله مجموعه کتاب های بین المللی پدر پولدار پدر فقیر که توسط خودش منتشر شده است که به 51 زبان ترجمه شده و بیش از 41 میلیون نسخه در سراسر جهان فروخته است. او در عین حال یک کارآفرین، مربی و همچنین سرمایه گذار است.

نام به فارسى رابرت کیوساکی
نام به انكليسى Robert Kiyosaki
تاریخ تولد 8 آوریل 1947
تاریخ مرگ نامشخص
محل زندگی آریزونا آمریکا
همسر کیم کیوساکی
شغل نویسنده ، سرمایه‌گذار
ثروت 80 میلیون دلار

یکی از اعتقادات رابرت کیوساکی این است که هر یک از ما می توانیم کنترل زندگی خود را در دست داشته باشیم و خالق بی چون چرای زندگی خود باشیم. در واقع ما شایسته یک زندگی عالی در تمام جهات هستیم و نباید با تناقضاتی که در این زمینه وجود دارد ناامید شویم، بلکه باید انرژی گرفته و ادامه دهیم تا به موفقیت های بزرگ دست یابیم. همچنین رابرت کیوساکی توانست نگرش های جدیدی را در زمینه ی موفقیت ارائه دهد که هر یک از آنها نشان دهنده یک راه عالی برای دستیابی به موفقیت هستند. او توانست شهرت بین المللی را در زمینه های مختلف به دست آورد و در نهایت توانست به عنوان یک سخنران پرشور و صریح، شجاعانه هرآنچه که نیاز است را به مردم نشان دهد.

خانواده رابرت کیوساکی

رابرت تورو کیوساکی ( Robert Toru Kiyosaki ) در هشتم آوریل سال 1947 در هیلو، منطقه ای در هاوایی به دنیا آمد و در همانجا هم دوران جوانی خویش را سپری کرد. رابرت کیوساکی چهارمین نسل از یک خانواده دورگه ژاپنی آمریکایی است. پدر او رالف ا.کیوساکی و مادرش مارجوری ا.کیوساکی نام داشتند. او 2 خواهر به نام های امی و بث و یک بردار به نام جان داشت. خانواده او متشکل از افراد و مدرسان ممتاز و برجسته آمریکا بودند. پدر رابرت کیوساکی مدرک دکترا داشته و رئیس آموزش و پرورش بوده و مادرش هم یک پرستار بود. در این میان فردی وجود دارد که در زندگی رابرت کیوساکی تاثیرگذاری بسزایی داشته است و آن شخص پدر خوانده وی بود. پدر خوانده رابرت بر خلاف پدر رابرت کیوساکی تحصیلات دانشگاهی نداشته و تا کلاس هشتم درس خوانده است. جالب است بدانید رابرت کیوساکی به پدر خوانده اش لقب پدر پولدار را داده است و از درس های او در تجارت بهره فراوان برده است. رابرت از همان سنین کودکی، استعداد شگرفی را در زمینه های یادگیری نشان داد و پس از پایان دوره دبیرستان خود وارد نیروی دریایی در ایالات متحده شد و به عنوان افسر عرشه با مدرک کارشناسی در سال 1969 فارغ التحصل شد و سپس به نیروی تفنگداران دریایی ارتش آمریکا ملحق شد.

ازدواج و همسر رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی اما در نهایت در سال 1994 با کیم کیوساکی (کیم مایر) ازدواج کرد. کیم کیوساکی یک کار آفرین، سرمایه گذار، نویسنده و سخنران انگیزشی است. کیم کیوساکی نیز دو کتاب را با عنوان های زمان رشد فرا رسیده است دختر و زن پولدار منتشر کرده است. شواهد حاکی از این است که رابرت کیوساکی و کیم کیوساکی خوشبخت همچنان هم در کنار هم در آریزونا زندگی می کنند. رابرت کیوساکی توانست کار خود را در زمینه های تجاری به موفقیت برساند و علاوه بر این توانست با سخنرانی های تاثیرگذاری که داشت زندگی بسیاری از انسان ها را در سرتاسر جهان متحول کند.

بی خانمانی رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی نیز مانند بسیاری از افراد موفق جهان در یک شبانه روز به موفقیت دست نیافت. او در طول مسیر موفقیت خود با چالش های مختلفی مواجه شد که توانست با حل کردن آنها به موفقیت دست یابد. در سال 1985 شرایط زندگی رابرت کیوساکی و همسرش سخت و دشوار شده بود و این در حالی بود که انها ورشکسته شده بودند و فقط پول بسیار کمی از پس انداز آنها برای ادامه ی زندگیشان باقی مانده بود. آنها فقط یک ماشین تویوتای قهوه ای داشتند. به مدت 2 هفته نیز جایی برای زندگی کردن نداشتند که در نهایت یکی از دوستان آنها بطور موقت در زیرزمین خانه اش به آنها پناه داد. همسر رابرت کیوساکی می گوید: بخاطر اینکه ما پول نداشتیم بسیار نگران بودیم و دوستان ما می گفتند به دنبال کاری بروید که حقوق ماهیانه داشته باشید اما ما به دنبال چنین هدفی نبودیم. در نهایت من به عنوان بازاریاب مشغول به کار شدم با وجود اینکه هیچ علاقه ای به این کارنداشتم اما سعی کردم به عنوان کسب تجربه به این شغل نگاه کنم و همسرم نیز به تشکیل کلاس های آموزشی پرداخت. در نهایت دوران دشواری و زندگی سخت این زوج به پایان رسید و درست زمانیکه رابرت کیوساکی شرکت پدر پولدار را تاسیس کرد زندگی آنها تغییر کرد و آنها میلیونر شدند.

فعالیت های تجاری رابرت کیوساکی

زمانی که رابرت کیوساکی از ویتنام بازگشت، دوره جدیدی از زندگی مالی و همچنین تجاری او آغاز شد. او همچنان در ارتش آمریکا بود و این در حالی بود که در یک دوره دو ساله مدیریتی در دانشگاه هاوایی ثبت نام کرده بود. در سال 1974 اما رابرت کیوساکی از ارتش آمریکا جدا شد و اندکی بعد هم به عنوان معاون فروش در یک شرکت زیراکس مشغول به کار شود که این شرکت در زمینه املاک فعالیت می کرد که با توجه به تجربیاتی که در زمینه املاک کسب کرد توانست در خرید مسکن نیز موفق عمل کند. رابرت کیوساکی هم اکنون بیش از 1000 دستگاه آپارتمان دارد که به گفته خودش درامدی بیش از یک میلیون دلار در ماه از این طریق کسب می کند.

رابرت کیوساکی رویاهای بزرگی داشت و برای محقق شدن رویاهایش به یک کار بسنده نکرد و علاوه بر اینکه یک شرکت داشت باز با پولهایی که داشت شرکت های مختلفی تاسیس کرد. او در این سال ها شرکتی را بنیان نهاد که نخستین دوره از کیف پول های مردانه را به بازار ارائه کرده اند. رابرت کیوساکی در طی سال های بعد با چنان شهرتی رو به رو شد که دیگر همگان او را می شناختند. در واقع فعالیت های تجاری رابرت کیوساکی از خرده فروشی آغاز شد و زمانی بود که او تی شرت، کلاه و … را می فروخت. با اینکه شرکت او در سال 1980 ورشکسته شد اما باز هم توانست تا به اوج موفقیت بازگردد. رابرت کیوساکی زمان های بعدی سمینارهای آموزشی ارهارد را خریداری کرد که البته این دوره ها در ایالات متحده آمریکا دارای شهرت بسیار زیادی بود که در همان زمان هم بود که با همسرش کیم آشنا شد و در نهایت شرکت خود را فروخت.

فعالیت های آموزشی رابرت کیوساکی

شاید یکی از مهم ترین بخش های زندگی رابرت کیوساکی فعالیت های وی در زمینه های آموزشی باشد. اولین کتاب رابرت کیوساکی در سال  1992 منتشر شد و نام آن هم اگر میخواهید ثروتمند شوید به مدرسه نروید است.

رابرت کیوساکی با اینکه در دو کسب و کار اولیه خود شکست خورد اما باز هم توانست خود را جمع و جور کند و تا جایی که توانست در سمینار های مختلفی حضور یافت و موفقیت خود را به همگان ارائه داد. رابرت کیوساکی اما در سن 47 سالگی و در سال 1996 بازنشسته شد. او در این سال ها تمرکز خود را بر روی علایق خود قرار داد تا بتواند به آنچه که بیش از سایرین می خواهد دست پیدا کند. او در این سال، در سه شرکت بزرگ در سهامی نفت، طلا و همچنین نفره سرمایه گذاری کرد که البته در این بین، شرکت های نقره و همچنین طلا برای او بسیار سودآور بودند.

در این سال ها بود که رابرت کیوساکی کتاب پدر پولدار و پدر بی پول را تالیف کرد. در این کتاب، رابرت کیوساکی در واقع در مورد دو پدر خود صحبت می کند. یکی از پدرهای پولدار و دیگری بی پول است. هر دوی آن ها اما در حرفه خود بسیار موفق بودند و تمام عمر خود را به سختی کار کردند اما زمانی که فوت کردند، یکی از آن ها ثروتی ده میلیون دلاری را برای خانواده خود به ارث گذاشت و دیگری هرآنچه از قرض و بدهی بود به خانواده داد.

رابرت کیوساکی همچنین در این زمینه کلاسهایی را برگزار کرده است که بین یک تا 3 ساعت طول می کشد. در این کلاس ها مردم معمولا به دنبال راه هایی برای پولدار شدن هستند. سوژه های بسیاری در کلاس های او مورد بررسی قرار می گیرد. او همچنین سمینارهای مختلفی را در سرتاسر جهان برگزار کرده که علاقمندان زیادی در این سمینارها شرکت می کنند.

رابرت کیوساکی می گوید:

علت عمده ای که باعث می شود، غالب مردم در تنگناهای مالی به سربرند این است که آنان سال های سال را از عمر خود در مدارس به سر می برند؛ اما درخصوص پول هیچ چیز یاد نمی ‌گیرند. نتیجه این است که فقط یاد می ‌گیرند برای پول کار کنند؛ اما هیچ گاه یاد نمی ‌گیرند که چه کنند تا پول برایشان کار کند.

رابرت کیوساکی به شغل هایی نظیر املاک و مستغلات، موبایل و اینترنت، آموزش، معدن، انرژی نیز مشغول می باشد.

از رابرت کیوساکی چه می آموزید ؟

نکته ای که باید بدانید این است که رابرت کیوساکی جز شخصیت های مهم در زمینه موفقیت به شمارمی آید که توانسته است شما را نیز به این راه هدایت کند. شما میتوانید درس های بسیاری را از رابرت بیاموزید که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

مسئولیت پذیری

دقت داشته باشید که هر تصمیمی که شما میگیرید، روی زندگی شما تاثیرگذار خواهد بود و نتیجه ای را در پی خواهد داشت که ممکن است زندگی شما را به اوج و یا به قهقرا برساند. از این رو، گفته می شود که شما باید مسئولیت تمامی تصمیم های خود را بپذیرید تا بتوانید از آینده خود محافظت کنید. این نکته را به خاطر داشته باشید که آینده شما در گرو تصمیمات شماست. شما میتوانید تمامی تصمیمات مالی خود را به سمت و سویی بکشانید که برای شما موفقیت آمیز باشند و یا به گونه ای تصمیم بگیرید که برای شما ضرر آفرین باشند. بهترین کاری که میتوانید در این زمینه انجام دهید این است که خرج و مخارج خود

را کنترل کنید. رابرت کیوساکی بر این نکته تاکید بسیاری دارد. دقت داشته باشید که ما در جهانی زندگی می کنیم، که مصرف گرایی روز به روز در حال افزایش است و ما مجبوریم که به صورت مکرر پول خرج کنیم. یکی از مهمترین دلایلی که در این بخش شما نمیتوانید به آزادی مالی دست پیدا کنید این است که هزینه های خود را پیگیری کنید و قبل از اینکه اقدام به خرید کنید دوبار فکر کنید. اگر بار اول بتوانید خودتان را قانع کنید که این خرید را انجام ندهید شاید تصور کنید که بار دوم برای شما راحت تر خواهد بود و در واقع این نکته درست است. شما اگر که مایل به خرج های بدون کنترل هستید باید بدانید که هزینه های شما نیاز به مدیریت دارند و همواره راه دستیابی به آزادی مالی برای شما هموارتر خواهد بود.

بدهی های خود را صاف کنید

آنچه که رابرت کیوساکی به آن معتقد است این است که شما باید بدهی های خود را صاف کنید. یکی از دلایل عمده اینکه انسان ها به سمت ناامنی های مالی می روند این است که بدهی های بسیاری دارند. این بدهی ها مانع از این می شود که شما بتوانید رویاهای خود را دنبال کنید. زمانی که شما هدفی ندارید در واقع خود را از یک آینده شاد محروم خواهید کرد. زمانی که شما مقروض نباشید میتوانید تصمیم های بسیاری برای زندگی خود بگیرید و البته باید متعهد باشید که بر سر این تصمیم ها بمانید تا بتوانید به آنچه که میخواهید دست پیدا کنید. یکی از مهم ترین نکاتی که میتوانید در این زمینه خود را مطلع کنید این است که از کلیدی ترین تمرین های اصولی در این زمینه کمک بگیرید. شما باید اول یاد بگیرید که به جای شخص دیگر، به خودتان پول بدهید. شما با این کار در واقع ثروتمندتر خواهید شد و دیگر فقیر نمی شوید.

اضطراب را کنار بگذارید

همانطور که میدانید یکی از مهمترین مشکلاتی که باعث می شود در نهایت شما به مشکلات بیشتری بر بخورید این است که با اضطراب کار خود را انجام دهید. اگر شما هیچ درآمدی نداشته باشید به طور حتم استرس خواهید داشت اما اگر هر ماه میزان مشخصی پول داشته باشید، خواهید دید که استرس شما بیشتر خواهد شد چرا که ترس از دست دادن این مقدار پول هم بر ترس های گذشته شما افزوده خواهد شد. برای این کار، بهترین راه این است که همیشه مقداری پول را به عنوان وجود اضطراری کنار بگذارید. این مقدار برای زمانی که شما حداکثر سه ماه بیکار هستید کافی خواهد بود. شما همچنین میتوانید

زمانی که به این پول نیاز داشتید آن را مصرف کنید. دقت داشته باشید که این مبلغ در واقع به شما کمک می کند که نگرانی های خود را در زمینه های مالی کنار بگذارید و در نتیجه با فراغ بال به دنبال راه هایی برای افزایش میزان پول خود باشید. اینکه شما همیشه بتوانید خود را در زمنیه های مختلف به روزرسانی کنید در واقع به شما کمک خواهد کرد که یادگیری خود را به صورت مستمر انجام دهید. امروزه منابع بسیار زیادی وجود دارد که به شما کمک می کند هوش مالی خودتان را افزایش دهید. اینکه شما چگونه میتوانید کار کنید، چگونه میتوانید بعد مالی خود را ارتقا دهید در واقع با یادگیری مداوم قابل انجام است.

البته نکته دیگری که باید بدانید این است که شما باید هدف های مختلف خود را مشخص کنید. شاید شما جز آن دسته کسانی هستید که برای زندگی خود هدفی ندارید. در این حال بهترین کاری که میتوانید انجام دهید این است که پیش از هرچیز هدف خود را مشخص کنید. نمی شود شما بخواهید که بزرگترین سرمایه گذار دوره خود باشید اما برای این کار هیچ برنامه ریزی ای نکنید. دقت داشته باشید که زمانی که شما اهداف مالی مشخصی را در ذهن خود داشته باشید میتوانید پتانسیل واقعی خود را نشان دهید، فقط شما باید اهداف و کارکرد های خود را بررسی کنید و در نهایت به زندگی که آرزوی آن را داشتید برسید. این همان نکته ای است که رابرت کیوساکی روی آن تاکید دارد.

بازاریابی های شبکه ای

هزینه هایی که برای کسب و کار خود باید ایجاد کنید باید بدانید که این کار بدون بازاریابی قابل انجام نخواهد بود. رابرت کیوساکی معتقد است که شما زمانی که یک کسب و کار بزرگ دارید باید بتوانید مهارت های خود را ارتقا دهید. شما باید بتوانید خود را از یک کارمند ساده به یک کارمند عالی تغییر دهید و در نهایت هم به موفقیت در این زمینه دست پیدا کنید. رابرت کیوساکی به عنوان فردی که توانسته است با دو بیزینس ناموفق، در نهایت به موفقیت دست پیدا کند یکی از بهترین نمونه های موفقیت به شمار می آید. شاید شنیدن داستان های موفقیت افراد به شما کمک کند تا بتوانید هر آنچه که نیاز است را در

این زمینه برای موفقیت خود برآورده کنید و البته دقت داشته باشید که هیچوقت ناامید نباشید. ناامیدی در هر زمینه ای میتواند یکی از بزرگترین مشکلات شما باشد. اگر شما بتوانید این باور را به خودتان بقبولانید که میتوانید بهترین باشید و به موفقیت دست پیدا می کنید در نهایت هیچ فردی قادر نخواهد بود که شما را از این راه منحرف کند.

نظارت بر هزینه های زندگی

یکی از دلایلی که منجر می شود ما نتوانیم آینده مالی خوبی داشته باشیم خرج کردن بی رویه است که خرج کردن بیش از اندازه منجر می شود که ما نتوانیم آینده مالی خوبی را برای خود رقم بزنیم. ما باید یاد بگیریم که هزینه های زندگی خود را کنترل کرده که این کار در ابتدا بسیار سخت است اما پیامدی که دارد این است که به این مهارت دست پیدا می کنیم که مخارج زندگی خود را به بهترین نحو ممکن مدیریت می کنیم که این خود راهی است برای حرکت کردن به سوی کسب استقلال مالی.

خرج کردن برای خودتان

بجای اینکه برای دیگران، شرکت یا … کار کنید بهتر است که برای خودتان کار کنید. یاد بگیرید که به خودتان پرداخت کنید قبل از اینکه شرکت یا سازمان یا فرد دیگری به شما پرداخت کند. این عمل دو پیامد مثبت دارد:

 1. خودتان را غنی می کنید و از فقیر شدن فاصله می گیرید.
 2. در پول خود صرفه جویی می کنید و این صرفه جویی منجر می شود که برای آینده خود سرمایه گذاری کنید.

پس انداز کردن برای هزینه های اضطراری

در زندگی هر کس هزینه های غیر مترقبه ای وجود دارد که برای هر فردی هزینه بر است. مانند بیماری خاص، تعمیر وسایل و … بهتر است برای خود صندوقی داشته باشیم که ماهیانه مقداری پول برای هزینه های غیر مترقبه پس انداز شود. مواقعی که این اتفاقات افتادند دچار بدهی نشویم و از این صندوق استفاده کنیم.

داشتن اهداف مالی روشن

برای بدست آوردن آزادی و استقلال مالی لازم است که اهداف مالی روشن و مشخصی داشته باشیم. اگر علاقمند به داشتن کسب و کاری مستقل برای خود هستید این هدف را پیگیری کنید. اما اگر علاقمند به سرمایه گذاری هستید باید فرصت های مناسب برای سرمایه گذاری کردن را انتخاب کنید و آنها را بهبود بخشید. حال اگر اهداف مالی روشنی نداشته باشیم نمی توانیم پتانسیل واقعی خود را بشناسیم.

کتاب های رابرت کیوساکی

در طول 20 سال گذشته اما رابرت کیوساکی به عنوان یک نویسنده هم بسیار موفق بوده است و توانسته کتاب های بسیاری را به رشته تحریر درآورد.

رابرت کیوساکی در عین اینکه کتاب های بسیاری را در زمینه های موفقیتی تالیف کرده است اما توانسته تا در کشورهای بسیاری سمینارهای بسیاری را نیز برگزار کند که در این سمینارها به علاقه مندان کمک می شود تا بتوانند آنچه که نیاز دارند را برآورده کنند. رابرت کیوساکی همچنین معتقد است که با تمرین و تکرار می توانند اصول مختلف ثروتمند شدن را بیاموزند. در زیر نام کتاب های رابرت کیوساکی که مجموعا 23 کتاب است برای شما شرح داده شده است:

نام کتاب نام کتاب به انگلیسی سال انتشار
پدر پولدار، پدر بی‌پول | ثروتمندان چگونه در مورد پول به فرزندانشان آموزش می‌دهند؟ What the Rich Teach Their Kids About Money – That the Poor and Middle Class Do Not 1997
راهنمای پدر خوب برای آزادی مالی Cashflow Quadrant: Rich Dad’s Guide to Financial Freedom 2000
راهنمای پدر ثروتمند برای سرمایه گذاری | سرمایه گذاری ثروتمندان در چه زمینه‌ای انجام می‌شود و چرا طبقه فقیر و متوسط، آن را ​​انجام نمی‌دهند Rich Dad’s Guide to Investing: What the Rich Invest in, That the Poor and the Middle Class Do Not 2000
دانشکده تجارت برای افرادی که دوست دارند به مردم کمک کنند The Business School for People Who Like Helping People 2001
داشتن فرزندانی باهوش Rich Dad’s Rich Kid, Smart Kid: Giving Your Children a Financial Headstart 2001
جوان اما پولدار بازنشسته شوید Rich Dad’s Retire Young, Retire Rich 2002
پیشگویی پدر ثروتمند | چرا بزرگ‌ترین سقوط بازار سهام تاریخ، هنوز از راه نرسیده است؟ و چگونه می‌توانید خود را برای رویارویی با آن آماده کرده و از آن سود ببرید. Rich Dad’s Prophecy: Why the Biggest Stock Market Crash in History Is Still Coming… and How You Can Prepare Yourself and Profit from It 2002
چه کسی پول من را برداشت؟ | چرا سرمایه گذاران آهسته از دست می‌دهند و سریع پول به دست می‌آورند Rich Dad’s Who Took My Money?: Why Slow Investors Lose and Fast Money Wins 2004
پدر ثروتمند، پدر فقیر برای نوجوانان | اسرار پول که شما در مدرسه یاد نمی‌گیرید Rich Dad, Poor Dad for Teens: The Secrets About Money – That You Don’t Learn in School 2004
توصیه‌های پدر ثروتمند قبل از اینکه شغل خود را ترک کنید | ۱۰ درس زندگی واقعی که هر کارآفرین باید در مورد ایجاد یک تجارت چند میلیون دلاری بداند Rich Dad’s Before You Quit Your Job: 10 Real-Life Lessons Every Entrepreneur Should Know About Building a Multimillion-Dollar Business 2005
چرا ما می‌خواهیم شما ثروتمند شوید | دو مرد، یک پیام Why We Want You to Be Rich: Two Men, One Message 2006
پدر ثروتمند ضریب هوشی مالی شما را افزایش می‌دهد | نسبت به پول خود دقیق‌تر رفتار کنید Rich Dad’s Increase Your Financial IQ: Get Smarter with Your Money 2008
توطئه پدر ثروتمند | ۸ قانون جدید پول Rich Dad’s Conspiracy of the Rich: The 8 New Rules of Money 2009
کتاب واقعی املاک و مستغلات | کارشناسان واقعی، داستان‌های واقعی، زندگی واقعی The Real Book of Real Estate: Real Experts. Real Stories. Real Life 2009
یک مزیت ناعادلانه | قدرت آموزش مالی An Unfair Advantage: The Power of Financial Education 2011
«Midas Touch» چرا برخی از کارآفرینان ثروتمند می‌شوند و چرا بیشتر آن‌ها نه Midas Touch: Why Some Entrepreneurs Get Rich And Why Most Don’t 2011
چرا داشن اموزان «آ »برای دانش اموزان «سی» کار می کنند و چرا دانش اموزان« بی» برای دولت؟ Why ‘A’ Students Work for ‘C’ Students and Why ‘B’ Students Work for the Government: Rich Dad’s Guide to Financial Education for Parents 2013
تجارت قرن 21 The Business of the 21st Century 2014
فرصت دوم | برای پول، زندگی و دنیای ما Second Chance: for Your Money, Your Life and Our World 2015
هشت درس رهبری نظامی برای کارآفرینان | چگونه ارزش‌ها و تجربه نظامی می‌توانند تجارت و زندگی را شکل دهند  Lessons in Military Leadership for Entrepreneurs: How Military Values and Experience Can Shape Business and Life 2015
چرا ثروتمندان ثروتمندتر می‌شوند؟ Why the Rich Are Getting Richer 2017
جعلی: پول جعلی، معلمان جعلی، دارایی های جعلی: دروغ چگونه طبقه فقیر و متوسط را فقیرتر می کند FAKE: Fake Money, Fake Teachers, Fake Assets: How Lies Are Making the Poor and Middle Class Poorer 2019

کتاب پدر پولدار پدر بی پول رابرت کیوساکی

جملاتی از رابرت کیوساکی

 • براي يادگيری كار كنيد نه پول درآوردن.
 • ثروتمندان ”دارایی“ می خرند.
 • نادارها تنها هزينه به بار می آورند.
 • طبقه ميانی جامعه ”بدهی هايی“ می خرد كه گمان می كند ”دارایی“ است.
 • نمی خواهم كه در سراسر زندگی ام كار كنم.
 • نمی خواهم كارمند كسی باشم.
 • ميخواهم براي سفر كردن و زندگی به سبكی كه دوست دارم، آزاد باشم.
 • می خواهم پول را به خدمت و كار كردن وادارم.
 • من چيزهای قشنگ و تجملی را به اندازه ديگران دوست دارم. تنها تفاوت اين است كه بسياری از مردم
  چيزهای تجملی را با گرفتن وام و اعتبار مي خرند.
 • به دنبال انديشه های نو باشيد.
 • به دنبال موارد مناسب باشيد. سود را بايد هنگام خريد برد نه فروش.
 • از تاریخ درس بیاموزید.
 • تغییر ذهنیت از فقیر به ثروتمند.
 • از ضرر کردن نترسید.
 • شرایط سخت می‌تواند فرصت‌های جدیدی برای‌تان به همراه داشته باشد.
 • روی کار خود تمرکز کنید.
 • شیوه تفکر خود را تغییر دهید.
 • هرچه بیشتر بدهید بیشتر دریافت خواهید کرد.
 • تجربیات شما را باهوش‌تر می‌کنند.
 • افراد موفق سوال می پرسند. آنها به دنبال معلمان جدید هستند. آنها همیشه در حال یادگیری هستند.
 • در دنیای واقعی، باهوش ترین افراد افرادی هستند که اشتباه می کنند و یاد می گیرند. در مدرسه، باهوش ترین ها اشتباه نمی کنند.
 • امیدواری انرژی شما را تخلیه می کند. عمل باعث ایجاد انرژی می شود.
 • اگر هنوز همان کاری را که مامان و بابا برای شما گفته اند انجام می دهید (به مدرسه بروید، کار پیدا کنید و پول پس انداز کنید)، ضرر می کنید.
 • مخرب ترین کلمه زندگی کلمه فردا است.
 • برنده ها از باخت نمی ترسند.
 • من ترجیح می دهم از تغییر استقبال کنم تا اینکه به گذشته بچسبم.
 • هر چه انسان بیشتر به دنبال امنیت باشد، کنترل زندگی خود را بیشتر از دست می دهد.

سایت رابرت کیوساکی

اینستاگرام رابرت کیوساکی

یوتیوب رابرت کیوساکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *