زندگینامه تیل سوآن

فهرست محتوای این مقاله

تیل سوآن کیست ؟

تیل سوآن ( Teal Swan ) نویسنده شش کتاب بین المملی، خالق صد ها نقاشی با فرکانس و ارتعاش ( برای تاثیر بر چاکرا )، و شخصیت مهم در رسانه‌های اجتماعی مانند یوتیوب است.

او یک آینه جهانی است. یعنی شما میتوانید حقایق وجودی خود را از طریق او دریابید و همچنین بدانید که آینده همیشه حقیقت را به شما خواهد گفت هر چند که حقیقت برای شما ناراحت کننده باشد.

نام به فارسى تیل سوان
نام به انكليسى Teal Swan
تاریخ تولد 16 ژوئن 1984
تاریخ مرگ نامشخص
محل زندگی نامشخص
همسر دارد
شغل نویسنده ، مربی خودسازی و ارتباط
ثروت نامشخص

سرگذشت تیل سوان

تیل سوآن در 16 ژوئن 1984 در سانتا فی در نیومکزیکو به دنیا آمد و در لوگان در یوتا بزرگ شد. تا دوره نوجوانی با خانواده و برادر کوچکتر خود به نام اسکای در لوگان زندگی کرد. در آن زمان درصد بالایی از مردم لوگان پیرو آموزه‌های مورمون‌ (یک نوع مذهب) بودند و تیل سوان از همان موقع با این آموزه‌های مذهبی مخالف بود، این مسئله به این معناست که او از سنین پایین با جامعه مطابقت نداشت. تفاوت‌های مذهبی و فرهنگی بین خانواده و مدرسه به این معنا بود که او در مدرسه حس تناسب و حس خوبی نداشت و اغلب به خاطر باورهایش مورد آزار و اذیت قرار می‌گرفت. علاوه بر اختلافات فرهنگی، سوان اظهار داشت که اغلب رفتار و طرز صحبت کردنش متفاوت از سایر کودکان مدرسه بود.

این ترکیب به این معناست که گاهی مورد آزار و اذیت زیاد قرار می‌گرفت و این مشکلات از همان سنین پایین روی تیل سوان اثر داشت. در کنار آزار و آذیت، تیل سوان کم کم حس کرد که از نظر فیزیکی نیز با سایر کودکان تفاوت دارد. به گفته سایت Gizmodo، تیل سوآن اولین بار این تفاوت های فیزیکی را در کلاس و هنگامی که سایر کودکان به مسائلی که سوان تجربه می‌‌کرد واکنشی نشان نمی‌دادند، حس کرد. او هرگز چیزی را که در دوران کودکی تجربه کرده بود به طور دقیق فاش نکرد. سال‌ها بعد، وقتی که مادرش برای فیلم “سایه‌ی باز” ( مستند زندگی تیل سوان  ) مصاحبه کرد اظهار کرد که سوان در هنگام رشد دچار حساسیت زیاد بوده (نوعی بیماری مانند بیش فعالی) و به صدا واکنش نشان می‌داده است.

همچنین وقتی روزنامه‌ نگاران درباره ادعاهای تیل سوان مبنی بر توانایی‌های بصیرت او از او سوال کرده‌اند، تیل سوآن به این دوره از زندگی خود اشاره کرده است. سوان در مصاحبه‌های متعددی عنوان کرده که از سن 6 سال به بعد توسط یک دوست خانوادگی مورد آزار و اذیت و شکنجه روحی قرار می‌گرفته است. طبق مقاله ای در مجله Hiffington post canada، تیل سوان ادعا کرده که برای بیش از یک دهه قربانی خشونت آیینی توسط یک فرقانی شیطانی بوده است. در ژوئن 2018 در یک برنامه صوتی 6 قسمتی که توسط Gizmodo تولید شده بود، سوان و آموزه‌های او مورد بحث قرار گرفت. فیلم مستندی نیز با موضوع تیل سوان تحت عنوان ” سایه‌ی باز: داستان تیل سوان”  در سال 2017 منتشر شد.

مادر سوان در مصاحبه‌ای گفته که تیل سوآن وقتی به سن نوجوانی رسید می‌خواست زندگی شخصی خود را داشته باشند. مادر و پدر او موافق بودند که او را نزد روانپزشک ببرند اما در مستند ساخته شده از زندگی او، عنوان شده که هیچکدام از تکنیک‌های روانپزشک روی او موثر نبود. هنگامی که سوان نوجوان بود آن‌ها به طب شرقی روی آوردند و هنگامی که تیل سوان حساسیت زیاد را  تجربه می‌کرد به جای اینکه بگویند او بیمار است میگفتند خوش ذوق است یا مورد لطف و عنایت قرارگرفته است.

طی یک مصاحبه با مجله OZY، روزنامه‌نگار متوجه شد دست‌های تیل سوآن پر از زخم و اسکار است که نتیجه خشونت‌های دوران کودکی او بوده است که تیل سوان سعی میکند با تتو آنها را بپوشاند. در نوزده سالگی توانست توصیه‌هایی که از جانب همان فرقه مذهبی(که او را مورد آزار و اذیت قرار می‌داد) به او می‌شد را رد کند و متعاقبا خشونتی که متحمل شده بود را به پلیس گزارش کرد. طبقه گفته خودش، او با توانایی‌های فوق حساسیتی مانند روشن بینی و درک بالا به دنیا آمده بود. و میگوید که با این جهان بیگانه است. تیل سوان میگوید که تناسخی از معلم مذهبی هندو به نام سای بابا است و زندگی او را به وضوح مانند زندگی خودش به خاطر دارد.

تیل سوان میگوید از در سن 6 تا 19 سالگی و برای اینکه او را از توانایی‌هایش پاک کنند مورد سو استفاده و خشونت فرقه مذهبی شیطانی قرار گرفته است. یکی از این خشونت‌ها این بود که او را به یک جسد می‌دوختند. به طور کلی او در سال 2014 مصاحبه هایی درباره خشونت مذهبی داشته که توسط کریس اوسوالت انجام شده و به شبکه‌های fox9 و kivi 6  و اخبار ایداهو ارسال شده است. تیل سوان میگوید خاطراتی از این حوادث دارد که سرکوب شده‌اند، تا اینکه یک درمانگر مستقر در شهر دریاچه نمک ( Salt Lake City ) به او کمک کرد آن خاطرات سرکوب شده را کشف کند. آموزه‌های او درباره نحوه مدیریت مسائل مربوط به سلامت ذهن غالبا غیرمتعارف توصیف شده و منتقدان درباره نحوه جذب طرفدار او را نقد کرده‌اند و برخی از منتقدان به او لقب “کاتالیزگر خودکشی” داده‌اند.

مسیر موفقیت تیل سوآن

در سال 2011 تیل سوآن کتاب “پیکرتراش در آسمان” را منتشر کرد و کانال یوتیوب خود را راه انداخت. بعد از سال 2014 پیروانی در کشورهای متعدد داشت. در سال 2011 او یکی از اولین صحبت‌های خود را در شهر دریاچه نمک در یوتاه با حدود بیست نفر از مردم که به تیل سوآن گوش می‌دادند انجام داد و این اولین ویدیویی بود که در کانال یوتیوب خود منتشر کرد. شرکت Teal Eye (چشم تیل) به گفته وب سایت خود شرکت در راستای ایجاد تغییرات در حوزه‌های مختلف از جمله آموزش جایگزین، اصلاحات مربوط به صنعت تغذیه در جهان، عدالت، حقوق حیوانات و معنویت ایجاد شده است.

تیل سوان در شرکت خود روی بهبود دیگران از بیماری‌های روانی خود مانند افکار خودکشی و تجربه های سرکوب شده آسیب رسان تمرکز کرد. او مرکز فیلا را که یک مرکز بازدرمانی در کاستاریکا است را اداره می‌کند. به پیروان او “قبیله تیل” گفته می‌شود. در سال 2017 مستندی از زندگی او تحت عنوان “سایه‌ی باز : داستان زندگی تیل سوان” ساخته شد. در سال 2018 پادکست گیزمودو، یک مجموعه شش قسمتی درباره تیل سوان و آموزه‌های مذهبی او درباره افسردگی و تکنیک‌های او درباره ” پردازش آسیب‌های گذشته در راستای غلبه بر آن‌ها” منتشر کرد. میزبان این برنامه اظهار داشت که تیل سوان مانند سایر معلم‌های مذهبی شما نیست، هم از نظر ظاهر و هم از نظر شیوه ارائه اطلاعات خود به دنیا. در زمان ضبط این برنامه ویدیوهای او در یوتیوب 55 میلیون بار دیده شد.

در سال 2015 اولین پوشش رسانه‌ای خود که درباره ایده‌های او درباره “کسی که خود را دوست دارد چگونه رفتار می‌کند” بود را تجربه کرد. تیل سوآن بارها درباره بهترین تکنیک‌های غلبه بر عصبانیت صحبت کرده است. طبق صحبت گزارشگر یک مجله خبری که در سال 2016 به سمینارهای تیل سوآن گوش می‌کرده است، سوان عنوان کرده که سرکوب کردن عصبانیت می‌تواند عواقب خطرناکی داشته باشد. همچنین تیل سوآن عنوان کرده وقتی عصبانیت خود را سرکوب می‌کرده مانند یک بمب لحظه‌ای بوده است. تئوری تیل سوان درباره عصبانیت درباره تفاوت‌های بین عصبانیت سازنده و عصبانیت مخرب صحبت می‌کند. کایلاش ساتیراتی نیز طی صحبت خود درباره عصبانیت در سخنرانی‌های تد، نظر مشابهی داشته است.

مستند زندگی تیل سوآن

در سال 2017 مستندی درباره زندگی تیل سوآن ساخته شد تحت عنوان : “سایه‌ی باز: داستان زندگی تیل سوان”  ( Open Shadow: The Story of Teal Swan ) نتفلیکس این مستند را تحلیل کرد و توضیح داد : اساس این برنامه تحلیل جوامع آنلاین و نحوه تاثیر آن‌ها روی افراد آسیب پذیر و همچنین نحوه انجام اعمال خشونت آمیز یا انجام اعمالی کاملا جدا از شخصیت واقعی اینگونه افراد بود. این برنامه میزان آسیب پذیری افرادی که با یک جریان مذهبی همراه شده بودند را بررسی می‌کرد و اینکه افراد مذهبی چگونه ممکن است تصمیمات عجیبی بگیرند.

آموزه‌های تیل سوآن اولین بار هنگامی که درباره انزوای شدید اجتماعی صحبت می‌شد به میان آمد و توضیح داد که مردمی که در چنین موقعیت‌هایی هستند اغلب آسیب پذیر ترین افراد خواهند بود. پس از آن تیل سوان به این جامعه‌ی آنلاین پیوست زیرا این افراد همان افرادی بودند که تیل سوان سعی داشت با راهنمایی و توصیه خود به آن‌ها کمک کند. تحلیل گران درباره جوامع آنلاین مانند جوامع پیرو سوان صحبت کردند و آن را با جوامعی مانند فیسبوک یا ردیت مشابه دانستند و بیان کردند شبکه‌های آنلاین می‌توانند در کمک کردن به افراد آسیب نقش موثری داشته باشد.

نقاشی های تیل سوآن

تیل سوآن نقاشی های مختلفی با دست می کشد که هر کدام از آنها فرکانس و ارتعاش خاصی را دنبال می کنند. به این معنا که شما با نگاه کردن به نقاشی با طرح خواص می توانند چاکرا های بدن یا دیگر احساسات و قوای خود را تحریک و تقویت کنید. این نقاشی ها در سایت تیل سوان با کیفیت بالا به فروش میرسد و می توانید آنرا چاپ کرده و استفاده کنید. همچنین طرح های نقاشی روی لباس های مختلف چاپ شده و در سایت های مختلف به فروش میرسد .

آیا تیل سوان به دنبال راه اندازی یک فرقه است ؟

بسیاری ادعا کرده‌اند تیل سوان یک معلم فرقه مذهبی است، ادعایی که سوان به شدت آن را رد کرده است. سوان ادعا کرده که او به خوبی می‌داند چگونه باید یک فرقه مذهبی ایجاد کند. او ادعا کرده با ویژگی‌های اخلاقی خود کنار آمده و این دانش او را از اینکه رهبر یک فرقه مذهبی شود باز داشته است.

زندگی شخصی تیل سوآن

تیل سوان ازدواج کرده و یک فرزند نیز دارد .

کتاب های تیل سوآن

نام کتاب نام انگلیسی کتاب سال انتشار
کتاب مجسمه ساز در آسمان The Sculptor In The Sky 2011
کتاب سایه ها قبل از طلوع آفتاب : یافتن نور عشق به خود در تاریک ترین زمان برای شما he Connection Process: A Spiritual Technique to Master the Art of Relationships 2015
کتاب فرایند تکامل Shadows Before Dawn 2016
کتاب آناتومی تنهایی : چگونه مسیر خود به ارتباط را پیدا کنید The Completion Process: The Practice of Putting Yourself Back Together Again 2018
کتاب فرایند ارتباط The Anatomy of Loneliness: How to Find Your Way Back to Connection 2018
کتاب گرسنگی کاج Hunger of the Pine 2020

سایت تیل سوآن

یوتیوب تیل سوآن

اینستاگرام تیل سوآن