زندگینامه لس براون

فهرست محتوای این مقاله

لس براون کیست ؟

لسلی کالوین ( Les Brown ) مشهور به لس براون یکی از افرادی است که با سخنان انگیزشی خود عده بسیاری را به زندگی خوب و عالی بازگردانده است. لس براون، سیاستمدار سابق و همچنین مجری تلویزیون است که امروزه به عنوان یکی از 5 سخنرانان برتر در جهان شناخته می شود. لس براون در واقع به عنوان یکی از اعضای مجریان اوهایو هاوس نیز شناخته شده است. او به تمامی افرادی که به دنبال رویاهای خود هستند می گوید که تمامی رویاهای آن ها شدنی است. افرادی که میخواهند به خواسته های خود برسند پیش از هرچیز باید به دنبال راه حل باشند و بر روی مشکل تمرکز نکنند. لس براون در یک مصاحبه تلویزیونی اینطور اظهار کرده است که هر فردی دارای یک قدرت عظیم است که به او کمک می کند که به خواسته های خود برسد.

نام به فارسى لس براون
نام به انكليسى Les Brown
تاریخ تولد 17 سپتامبر 1945
تاریخ مرگ نامشخص
محل زندگی آمریکا
همسر ندارد
شغل سخنران انگیزشی
ثروت نامشخص

کودکی لس براون

از زندگینامه لس براون این را بدانید که او در واقع در طی دوران هایی که به عنوان یک سخنران انگیزشی شروع به کار کرده است، از کودکی خود بسیار سخن گفته است. مادر لس براون با یک سرباز خارج از کشور ازدواج کرده بود اما توسط فرد دیگری باردار شده بود که ثمره ی این بارداری 2 فرزند 2 قلو به نام های لس براون و وزلی بود. مادر او برای پنهان کردن موضوع بارداری اش، بطور مخفیانه به میامی فلوریدا رفته بود تا بتواند فرزندانش را در آنجا به دنیا آورد. سرانجام لس براون و وزلی در 17 سپتامبر 1945 در شهر فقیرنشین لبیریتی در میامی فلوریدا به دنیا آمدند که مادر آنها بعد از هفته انها را ترک کرد. وقتی انها 6 هفته داشتند توسط یک زن مجرد 38 ساله به نام ممی بروان که در کافی شاپ مشغول بکار بود و بسیار مهربان بود به فرزند خواندگی گرفته شدند درست زمانیکه لس براون وارد کلاس پنجم شد، معلمانش اینگونه تشخیص دادند که وی از نظر ذهنی ضعیفتر از سایر دانش آموزان دیگر است و همین امر منجر شد که وی توجه کمتری از معلمان خویش دریافت کند و اینگونه بود که لس بروان عزت نفس خویش را از دست داد چرا که پذیرفته بود از نظر ذهنی مشکل دارد، اما در این میان مادر او این موضوع را نپذیرفت و باور داشت که لس براون از نظر ذهنی سالم است و تلاشش را برای موفقیت پسرش انجام داد. وقتی که لس براون وارد دبیرستان شد، ممی براون و یکی از معلمان او به این نتیجه رسیدند که لس براون از یک استعداد درونی شگرف برخوردار است. بنابراین آنها تلاش کردند تا این استعاداها را شکوفا کنند تا اون بتواند به خودباوری رسیده و در جهت اهداف خویش قدم بردارد و اینگونه بود که لس براون در طول دوران دبیرستان خود تلاش های بی وقفه ای برای یادگیری و رشد خود انجام داد. لس براون می گوید:

وقتی در دبیرستان بودم، آرزو داشتم که به عنوان یک سخنران برای هزاران نفر صحبت کنم. به همین خاطر در دفتر آرزوهایم نوشتم: روزی من به یکی از بزرگترین سخنرانان جهان تبدیل میشوم.

ازدواج جنجالی لس براون

در مورد ازدواج لس براون این را بدانید که او با گلادیس ماریا نایت بازیگر، ترانه سرا و خواننده آمریکایی مشهور به “شهبانوی سول” در سال 1995 ازدواج کرد. گلاریس همچنین ملقب به امپراطور سول نیز بود. ازدواج انها بسیار عاشقانه بود اما این عشق تا چندین سال بیشتر دوام نداشت و سرانجام در سال 1997 از یکدیگر جدا شدند.

فرزندان لس براون

لس براون روابط مختلفی را تجربه کرده است که حاصل این روابط 9 فرزند و 15 نوه است. فرزند بزرگ او کالوین است و پس از او پاتریک، آیانا، اونا، تاد، تالیا، سومایا، سرنا و در آخر جان لسلی براون نام دارند.

شغل لس براون

لس براون برای اولین باری که مشغول بکار شد تنها یک نظافتچی بود اما وی به این شغل راضی نبود و خواهان این بود که شغل بهتری داشته باشد. بنابراین وی مجری گری تلوزیون را انتخاب کرد و با پشتکاری که داشت توانست به سریع ترین شکل ممکن وارد دنیای دیجی ها شود و اینگونه بود که در یک ایستگاه رادویی شروع به فعالیت نمود. یکی از باورهای لس براون این بود که هر فردی باید به دنبال جذب خواسته های خود در تمام زمینه ها باشد و من نیز از این قاعده مستثنی نیستم و باید شغل دلخواه خود را داشته باشم و همین باور باعث شد که وی به خود و توانمندی هایش باور راسخی پیدا کند . یک روز، درست زمانیکه در ایستگاه رادیویی مشغول به کار بود یکی از دی جی های اصلی رچار بیماری شد و همین مقدمه ای شد برای اینکه اینکار بصورت دائمی بر عهده لس براون باشد.

اخراج لس براون باعث شکوفایی او شد !

لس براون پس از سال ها کار و فعالیت به آهایو نقل مکان کرد تا بتواند آنجا در شغل مورد علاقه اش کار کند که توانست مدیریت دستگاه را در آهایی بر عهده گیرد. این اقدام منجر به این شد که لس براون از نظر اجتماعی رشد کند و همچنین آگاهی های بیشتری در این زمینه پیدا کند اما او از نظر سیاسی گرفتار معضلات مختلفی شد که در نهایت وی را از آن دستگاه اخراج کردند. این اخراج نه تنها لس براون را از ادامه کار کردن دلسرد نکرد بلکه این باور را در وی ایجاد کرد که مسیر بهتری برای موفقیت در انتظار من است. موقعی که وی در آن ایستگاه رادیویی کار می کرد با فردی آشنا شد به نام ویلیامز، ویلیامز مسئول اخبار بود و مشوق لس براون بود برای اینکه او برای 29 شورای آهایو کاندید شود، که کاندید شدن لس بروان این را به همراه داشت که وی 3 دوره توانست در شورا فعالیت کند و در سومین دوره ی فعالیت خویش به سمت رئیس کمیته ی انسانی را به او محول کردند که این سمت در جای خود عالی بود. اما در حین فعالیتش در شورا، مادرش بیمار شد و لاجرم شورا را رها کرد و به پرستاری از مادرش مشغول شد و در نهایت بعد از مدتی وارد دنیای سخنرانی انگیزشی شد و لس براون یک سخنران انگیزشی شد.

رویاهایت را زندگی کن از لس براون

لس براون کتاب های بسیاری را تالیف کرده است که از جمله آن ها می توان به رویاهایت را زندگی کن اشاره کرد. در طی چندین هفته، این کتاب به پرفروش ترین کتاب تبدیل شد. در این کتاب لس براون افراد مختلفی را تشویق می کند که برای رسیدن به هدف خود تلاش کنند . با دنبال کردن اهداف خود در صدد رسیدن به آن ها باشید نه اینکه بعد از هر مشکلی ناامید شوید. لس براون از جمله کسانی است که برای موقعیت خود تلاش بسیار زیادی کرده است. او به معنای واقعی کلمه تمامی زندگی خود را وقف این موفقیت ها کرده است. در نهایت تمامی این تلاش ها به ثمر نشست و توانست تا طعم موفقیت را در زندگی خوب بچشد. لس براون در سال 1990، زمانی که یک مجموعه از سخنان انگیزشی را ضبط کرد و به بازار ارائه داد باعث شد تا موفقیت بیشتری را در این زمینه به دست آورد. لس براون در سال 1993 اما توانست لس براون شو را راه اندازی کند تا بدین وسیله بتواند مشکلات رایج مردم را حل کند. با وجود تمام اتفاقاتی که در طی این دوره برای براون افتاد اما باز هم او ناامید نشد بلکه برای کودکان، زندانیان و همچنین افراد با شرایط خاص هم سخنرانی های بسیاری را انجام داد. او هیچوقت از خواسته های خود کوتاه نمی آمد و همواره به دنبال راهی برای ایجاد انگیزه در مردم بود.

آثار برجسته لس براون

لس براون به واسطه آثار بسیاری که دارد یکی از افراد موفق در حیطه ی انگیزشی به حساب می آید. لس براون همچنین در کشورهایی نظیر دانمارک، کانادا، دوبی و … سخنرانی های بی شماری انجام داده است و با سفرهایی که انجام داده است توانسته است الهام بخش انسان های بسیار زیادی باشد. لس براون در سال 1996 دومین کتاب خود را به نام تا برنده نشوید ادامه دهید را منتشر کرده است که در این کتاب عنوان می کند که با وجود تمام موانعی که در طول مسیر موفقیت وجود دارد می توانید به یک فرد موفق تبدیل شوید و همیشه هر چیزی را که می خواهید داشته باشید. این کتاب حقیقت های بسیار زیادی را در زمینه های مختلف بیان می کند که می توان به ازدواج و روابط نیز اشاره کرد.

جوایز و دستاوردهای لس براون

 1. لس بروان با سخنرانی کردن برای بیشتر از 500 کمپانب در امریکا در دهه 90 توانست بسیاری از جوایز ملی و محلی را از آن خود کند.
 2. دریافت اولین جایزه در سال 1989 از موسسه ی سخنرانان ملی.
 3. دریافت جایزه CPAE به عنوان اولین آمریکایی – آفریقایی.
 4. دریافت حایزه گلدن گیول بخاطر رهبری و سخنرانی های تاثیرگزار لس بروان.
 5. برگزیده شوی از سوی بنیاد بین المللی توست مسترز در سال 1991 به عنوان یکی از پنج نفر سخنرانان برتر در تمام ادوار.

اعتقاد لس براون در مورد موفقیت

لس براون معتقد است که نظری که سایر افراد در مورد شما دارند نباید به یک حقیقت محض در مورد زندگیتان تبدیل شود. خیلی از ما در رویای خود زندگی نمی کنیم چرا که ترس های ما، ما را از آن ها دور خواهد کرد. در واقع آنچه که باید بدانید این است که برای رسیدن شما به رویایتان هیچ محدودیتی وجود ندارد جز ذهن شما. تفاوتی ندارد که اهداف شما بزرگ باشد یا کوچک. زمانی که شما بخواهید چیزی را داشته باشید در نهایت آن را به دست خواهید آورد و این بازی تا زمانی که شما برنده این میدان نشوید به پایان نخواهد رسید. شما هر روز و هر ساعت، میتوانید بهترین باشید و رشد کنید. هر روز همانطور که میدانید 1440 دقیقه است. یعنی شما 1440 دقیقه فرصت دارید تا آنچه را که میخواهید به دست آورید. شما هم میتوانید به دیگران کمک کنید تا به خواسته های خود برسند و همین که خودتان تلاش کنید تا خواسته هایتان را به دست آورید. آیا شما هم میخواهید به قبرستانی بپیوندید که تمامی آرزوهای افراد در آنجا مرده است؟ چه موسیقی هایی که هرگز نواخته نشدند و چه افرادی که در آرزوی خود مردند در حالی که می توانستند در همین جهان به آنچه که میخواهند دست پیدا کنند. شاید موفقیت برای شما مفهومی سخت و پیچیده باشد چرا که شما هیچگاه شروع نکرده اید. آدم هایی که از برداشتن قدم های اولیه میترسند، در نهایت رویای خود را از دست خواهند داد. رویایی که شما دارید، فقط برای شماست و هیچ کس جز شما نمیتواند آن را داشته باشد و کسی هم جز شما نمی تواند آن را ببیند. اگر شما این آرزو را دارید، باید آن را خلق کنید تا بتوانید به آن برسید. شما در زندگی هر آنچه که میخواهید را به دست نخواهید آورد بلکه آنچه که هستید را به دست می آورید. دقت داشته باشید که عده کمی از افراد به اندازه سن واقعی خود زندگی می کنند و عده بسیاری در 25 سالگی میمیرند اما جسم آن ها در 70 سالگی دفن خواهد شد. پس چه بهتر که برای رسیدن به اهداف خود تلاش کنید تا به کمال برسید. لازم نیست شما برای شروع عالی باشید. شما باید تشنه موفقیت باشید تا بتوانید آن را به دست آورید. زمانی که بی صبرانه چیزی را میخواهید، عظمتی در شما به وجود می آید که نیرویی عظیم را به کائنات ارسال خواهد کرد. شما باید چشم های خود را روی منتقدین و انرژی های منفی بیرونی و درونی ببندید تا بتوانید آنچه که میخواهید را به دست آورید. در واقع اینطور گفته می شود که باید سمج باشید تا بتوانید چاره اندیشی کنید. باید همواره در حال یاد گرفتن باشید تا بتوانید خلق کنید. زمانی که بحران ها به زندگی شما هجوم می آورند، شما فرصتی دارید که خود را رشد دهید. صرف نظر از تمامی موانعی که بر سر شما میریزند، شما باید بتوانید از کوه آرزوهای خود بالا بروید تا به قله اوج برسید. اگر دوستانی دارید که افرادی منفی باف و مرده هستند، آن ها را کنار بگذارید تا از تاثیرات منفی آن ها در امان باشید. دقت داشته باشید که آنچه که شما را به جلو سوق می دهد ترس نیست، بلکه اشتیاق شما برای رسیدن به هدف است که برای شما همه گاه ها را فراهم خواهد کرد.

لس براون می پرسد شما چه کسی هستید ؟

یکی از چالش هایی که شما با آن روبرو خواهید شد این است که شما واقعا چه کسی هستید؟ آیا یک بازنده اید که میخواهید باقی عمر خود را آنطور که دیگران برایتان تصمیم می گیرند زندگی کنید و یا فردی هستید که میخواهید برنده این بازی باشید؟ تلاش کنید، نه هر روز بلکه هر ساعت و هر دقیقه برای بهتر شدن تلاش کنید. حرکت کنید و به زندگی بگویید که تو هر کاری را که بخواهی من انجام خواهم داد، پس تو هم باید آنچه که من میخواهم را برای من خلق کنی. زمانی که شما مقصد درستی را برای خود انتخاب کنید در نهایت خواهید دید که راه برای شما هموار خواهد شد و میتوانید به آسانی به هرچه که میخواهید برسید. این کار به شما قدرت خاصی خواهید بخشید. اگر زندگیتان شاد نیست، اگر روابطتان آنگونه که میخواهید نیست و اگر به طور کل آرزو می کنید که ای کاش زندگی بهتری داشتید، هیچکس برای شما چنین کاری نخواهد کرد جز خودتان. به حرف هیچکس گوش نکنید، اگر هدف شما درست است، هر ساعت گامی به جلو بردارید و سعی کنید که برای رسیدن به هدف خود کوشا باشید تا به آن دست پیدا کنید.

جملات انگیزشی لس براون

 • اگر خودتان برنامه ریزی نکنید، زندگی شما را برنامه ریزی خواهد کرد.
 • اجازه ندهید منفی هایی که دنیا به شما داده است شما را ناتوان کند. در عوض آنچه را که به شما قدرت می دهد به خودتان بدهید.
 • بسیاری از مردم شجاعت زندگی رویاهای خود را ندارند زیرا می ترسند بمیرند.
 • زندگی هیچ محدودیتی ندارد، مگر آنهایی که شما می سازید.
 • هیچ کس نمی تواند بدون اجازه شما به طور مداوم به شما توهین کند یا احساسات شما را جریحه دار کند.
 • اگر فرزندانی دارید که شما را دوست دارند و به شما احترام می گذارند، این نیز می تواند نشانه موفقیت شما باشد.
 • کمال وجود ندارد – شما همیشه می توانید بهتر عمل کنید و همیشه می توانید رشد کنید.
 • ایده های خود را روی کاغذ بیاورید و آنها را مطالعه کنید. اجازه ندهید هدر بروند.
 • شما در زندگی آنچه را که می خواهید به دست نمی آورید. شما در زندگی همان چیزی را که هستید به دست می آورید.
 • خودت را به خاطر عیوبت و اشتباهاتت ببخش و ادامه بده.

سایت لس براون اینستاگرام لس براون یوتیوب لس براون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *