زندگینامه دکتر جو دیسپنزا

فهرست محتوای این مقاله

جو دیسپنزا کیست ؟

شاید تاکنون دیده باشید که عده بسیاری با تغییر باورهای خود توانسته اند زندگی خود را تغییر دهند. دکتر جو دیسپنزا ( Dr. Joe Dispenza ) نویسنده کتاب ذهن خود را رشد دهید، نشان داده است که زندگی انسان تماما در گرو باورهای اوست و اگر فردی بتواند باورهای ذهنی خود را تغییر دهد در نهایت می تواند به خواسته های خود دست پیدا کند. جو دیسپنزا متولد 22 مارس سال 1963 است. کتاب های جو دیسپنزا در زمینه های مختلف بسیار مورد توجه قرار گرفته است چرا که او توانسته در زمینه های مختلف عصب شناسی، بیولوژی سلولی، شکل گیری حافظه و همچنین افزایش سن صحبت کند. جو دیسپنزا با اینکه زندگی نسبتا راحتی را طی دوره خود داشته است اما باز هم با تصادف سنگینی که برایش رخ داده است شبیه به یک معجزه توانسته خود را به زندگی بازگرداند. در این تصادف سنگین، چندین مهره از ستون فقرات او شکست و در نتیجه پزشکان معتقد بودند که او دیگر قادر نخواهد بود راه برود. اگر شما به جای این افراد بودید چه می کردید؟ به طور قطع، شما هم جز آن عده ای هستید که اگر با این مشکل رو به رو شوید نمی توانید آن را به سادگی حل کنید.

قبول اینکه دیگر نمی توانید راه بروید برای شما آسان نخواهد بود و به طور قطع در این شرایط افراد بسیاری هستند که به طور کل امید خود را از دست می دهند و دیگر تلاشی هم برای اینکه بتوانند راه بروند نمی کنند. تصادف جو دیسپنزا اما یکی از معجزات زندگی او به شمار می آید چرا که پس از آن توانست به زندگی خود بازگردد و بدون هیچ مشکلی مجددا کار خود را از سر گیرد.

نام به فارسى جو دیسپنزا
نام به انكليسى Joe Dispenza
تاریخ تولد 22 مارچ 1962
تاریخ مرگ نامشخص
محل زندگی آمریکا
همسر ندارد
شغل متخصص علوم اعصاب
ثروت نامشخص

زندگی شخصی و خانواده جو دیسپنزا

از زندگی جو دیسپنزا اطلاعاتی زیادی در دسترس نیست چرا که او علاقه ای به اینکه در مورد زندگی شخصی اش صحبت کند ندارد. جو دیسپنزا اهل واشنگتن است، کارشناسی خود را از کالج ایالتی  Evergreen در Olympia واشنگتن گذراند. برای ادامه تحصیل رشته بیوشیمی را انتخاب کرد و در دانشگاه ایالتی نیویورک در نیوبرانزویک مشغول به تحصیل شد. جو دیسپنزا از خانواده کنونی خود نیز اطلاعاتی در اختیار کسی قرار نداده است اما بنظر می رسد همسر وی جو دی ( Joe Di) نام دارم. آنچنان که در سیمنارهای خود اشاره کرده است دارای 3 فرزند است (2 دختر و 1 پسر) که آنان را عامل اصلی موفقیت خویش می داند.

تصادف معجزه آسای جو دیسپنزا

در سالی که جو دیسپنزا تصادف کرد، شاید کمتر کسی با قوانین تغییر باور و تغییر افکار آشنا بود. در این سال، تشخیص پزشکان این بود که بر اساس تصادف او، چندین استخوان کمر او شکسته است و دیگر نمیتواند راه برود. جو دیسپنزا اما همیشه به قدرت و نیروی بالقوه بشر علاقه مند بود و شدیدا هم اعتقاد داشت که هرآنچه از بیماری هایی که جسم ما خلق می کند، در واقع، نمایی از بیماری های روح است. او حتی این باور را در خود نهادینه کرده بود که میتواند با استفاده از قدرت ذهن خود، بیماری و یا جراحات خود را نیز برطرف کند و همین هم باعث شد که بتواند خالق سلامتی خود باشد. جو دیسپنزا علاوه بر توصیه های بسیاری که از جانب پزشکان خود برای جراحی کمر داشت، تصمیم گرفت که این کار را انجام ندهد و به جای آن خود را به قدرت عظیم باور خود تسلیم نماید. پس از گذشت 12 هفته از زمانی که باید عمل جراحی را انجام می داد، جو دیسپنزا با بهبودی کامل به کار خود بازگشت و در نهایت بعد از این تجربه ای که برای او تغییردهنده زندگیش بود توانست تا بهبودی کامل خود را به دست بیاورد و به تمامی جهانیان نشان دهد که تمامی زندگی شما در گرو افکار شماست.

سمینارهای مختلف جو دیسپنزا

جو دیسپنزا به عنوان فردی که توانست با قدرت باور خود، بهبودی در سلامت را به دست آورد، سمینارهای بسیاری را نیز برگزار کرد که در این سمینارها از قدرت تاثیرگذار ذهن سخن می گفت. او همچنین اطلاعات مفیدی را در زمینه تفاوت های بین مغز زن و مرد ارائه داده است که می توان گفت در نوبه خود بی نظیر هستند. جو دیسپنزا اینطور می گوید که توانایی های انسان، با توجه به قدرت باور او در واقع به خلق مجدد کمک خواهد کرد و باعث بروز معجزات در زندگی انسان می شود. دکتر جو دیسپنزا همچنین در سمینارهای خود روی این نکته بسیار تاکید می کند که باید روی حرکات خود تمرکز داشته باشید چرا که این تعادل بین حرکات و اراده شماست که باعث می شود بتوانید آنچه که میخواهید را به دست آورید و بعضا باور خود را نیز تغییر دهید. در واقع شما میتوانید با این هماهنگی ها، یک فرصت را تبدیل به آرمان کنید و این در حالی است که باید قدرت ذهن خود را باور داشته باشید تا بتوانید خود را در وضعیت بهتری قرار دهید.

اینکه در زندگی شما هم معجزه رخ دهد تماما به خودتان بستگی دارد چرا که این قدرت باور شماست که معجزه را خلق می کند. شما باید ابتدا هدف خود را مشخص کنید و سپس تمامی باورهای خود را در این زمینه تغییر دهید. شما در نهایت خواهید دید که با تغییر باور میتواند خود را در این کار اثبات کنید و به آنچه که میخواهید برسید. شاید بهتر باشد اینطور بگوییم که اگر شما فکر می کنید میدانید، اما جو دیسپنزا می گوید که باید این تفکر ژرف تر باشد تا به یک باور تبدیل شود. جو دیسپنزا یکی از معدود افرادی است که دور دنیا را گشته اند و با عده بسیاری هم صحبت کرده اند. شاید رایج ترین چیزی که در این سفرها آموخته است این باشد که عده بسیاری دقیقا می دانند که چه چیز می خواهند اما زمانی که نوبت به بیان کردن می رسد با مشکل روبرو خواهند شد و می بینند که نمیتوانند آنچه که میخواهند را توضیح دهند.

فرقی نمی کند که شما جو دیسپنزا باشید یا فردی دیگر، در هر صورت تعاملات بین شما بسیار متفاوت خواهد بود. شما هم تجربه دیدن فیلم های بسیاری را دارید که در واقع این فیلم ها به نوعی پل ارتباطی بین فرهنگ ها، نژادها، جنسیت ها و موقعیت های اجتماعی هستند. پیامی که اغلب این فیلم ها به شما خواهند داد این است که شما تا زمان مرگ خود فرصت دارید که زندگی خود را تغییر دهید. هیچ گاه برای این تغییرات دیر نیست و تا زمانی که قلب شما از تپیدن باز نایستاده است، شما این امکان را خواهید داشت که زندگی خود را دگرگون کنید. از نظر شما شاید این جمله کلیشه ای باشد اما جو دیسپنزا با بهبود خود توانست این نکته را اثبات کند که همه چیز در دستان خود شماست. شما توانایی های بالقوه ای را دارید که میتوانید با آن شگفتی های درونی خود را شکوفا کنید و در نهایت قادر خواهید بود زندگی خود را تغییر دهید.

آغاز نوی جو دیسپنزا

جو دیسپنزا اما معتقد است که این نوع احساسات و طرز تفکر ماست که شخصیت ما را می سازد و البته در نهایت این شخصیت ما خواهد بود که سرنوشت و زندگی ما را خواهد ساخت. اگر شما یک زندگی بهتر را می خواهید باید طرز تفکر و احساسات خود را تغییر دهید و این در واقع به شما اجازه خواهد داد که جذب های متفاوتی داشته باشید. شاید آغاز نو برای جو دیسپنزا آن جایی اتفاق افتاد که تصادفی غیرمعمول در زندگی او رخ داد که نهایتا او را مجبور کرد که طرز تفکر و باور خود را تغییر دهد. او به شما این اطمینان را می دهد که هرچقدر سریعتر باورهای خود را تغییر دهید میتوانید زندگی خود را به طور کل عوض کنید. با اینکه برخی از مردم قصد دارند که زندگی خود را عوض کنند اما همواره در این راستا هیچ تلاشی انجام نمی دهند. آن ها این کار را انجام می دهند اما هیچ تغییر خاصی را در زندگی و احساسات خود ایجاد نمی کنند. اگر آن ها کار خود را بدون تغییر باور ها و احساسات آغاز کنند در نهایت خواهید دید که خلق زندگی جدید در نهایت همان رویا باقی خواهد ماند و این چیزی است که جو دیسپنزا همواره به آن اشاره می کنند. مغز شما مانند یک بایگانی بزرگ است، شما نمی تواند هر روز یک کار یکسان را انجام دهید و توقع داشته باشید که زندگی شما تغییر کند. زمانی که شما صبح از خواب بیدار می شوید، به

حمام میروید، مانند همیشه سرکار می روید و همان کارهای روزمره را انجام می دهید، چگونه توقع دارید که زندگی شما تغییر کنید. دکتر جو دیسپنزا در واقع اینطور می گوید که تغییر در باورها باید همراه با تغییر در باورهای زندگی رخ دهد و این چیزی است که بدون تلاش شما انجام نخواهد شد.

اصول یادگیری جو دیسپنزا

شاید بتوان اینطور گفت که اصلی که جو دیسپنزا در کلاس ها و سمینارهای خود به صورت تخصصی به آن می پردازد این است که شما زمانی که چیزهای جدیدی را یاد می گیرید، همان اتفاقی در نورون های مغزی شما اتفاق می افتاد که در ذهن شما تثبیت خواهد شد. به این فرآیند که در علم روانشناسی به آن خلق و خوی شبکه عصبی گفته می شود در نهایت باعث می شود که شما بتوانید تمامی باورهای خود را تغییر دهید. جو دیسپنزا اینطور می گوید که استرس ها و همچنین انگیزه ها میتواند نقش مهمی در این زمینه داشته باشد. شما چگونه میتواند پر از انگیزه شوید و بتوانید آینده خود را آنطور که می خواهید بسازید؟ جو دیسپنزا می گوید که استرس در بدن شما میتواند از هرگونه معجزه جلوگیری کند چرا که کسانی که زندگی بدی دارند در نهایت نمی توانند به موفقیت هم دست پیدا کنند.

دکتر جو دیسپنزا در این مورد می گوید که اگر شما یک تصویر روشن از آینده خود دارید خواهید دید که زندگی شما متحول خواهد شد. اگر فکر کنید که چه چیزی زندگی شما را می سازد و آیا این ساختن به روشنی ایجاد می شود در نهایت زندگی شما هم زیباتر از آنچه که تصور می کنید خلق خواهد شد. معمولا اما شما تمامی فکرهایی که امروز دارید، فکرهای شما در روزهای گذشته است و همین هم باعث می شود که شما نتایج یکسانی را دریافت کنید. از همه مهم تر جو دیسپنزا می گوید که شما هر روز احساس کسانی را در خود ایجاد کنید، در نهایت نمی توانید نتیجه های متفاوتی را ایجاد کنید.

جو دیسپنزا همچنین می گوید که اگر شما بخواهید خودتان را تغییر دهید، باید بدانید که کدامیک از رفتارهای شماست که باعث شده است نتایج یکسان را در زندگی دریافت کنید. زمانی که مدام کاری و یا فکری را در زندگی خود مرور کنید، مطمئن باشید که هیچ گاه زندگی شما تغییر نخواهد کرد و در واقع ذهن شما شرطی خواهد شد و ضمیر ناخودآگاه نیز در مقابل شما همین کار را انجام خواهد داد. شما برای اینکه بتوانید زندگی خود را تغییر دهید باید تلاش کنید تا گذشته رو دور بریزید و اطلاعات جدیدی را به مغز خود بدهید که بتوانند آینده شما را بهتر کنند.

جو دیسپنزا می گوید رفتارهای خود را بپذیرید

جو دیسپنزا، به عنوان فردی که توانسته است بیماری جسمی خود را از طریق تغییر باورها تغییر دهد، اینطور می گوید که شما خودتان تنها فردی هستید که آینده خود را بسازید و هیچکس در ساختن آینده شما نقشی نخواهد داشت. دقت داشته باشید که این بدین معناست که همانطور که مسئول موفقیت شما کسی غیر از خودتان نیست، مسئول شکست شما هم کسی به غیر از خودتان نخواهد بود. در نتیجه نباید بهانه تراشی کنید و بهتر است که هرچه سریعتر روند تغییر را آغاز کنید. گاهی اوقات هم مرزی را بین گذشته و اکنون خود ایجاد می کنید و در آن باقی می ماند. نه میتوانید مانند سال های گذشته رفتار کنید و نه میتوانید آنها را تغییر دهید. این نقطه همانطور که جو دیسپنزا بارها به آن اشاره کرده است همان برزخ زندگی شما خواهد بود. محیط اطراف شما، افکار شما را خواهد ساخت. این افکار و احساسات در نهایت به شما اجازه می دهند که نتوانید آنچه را که  میخواهید بدست آورید. شما باید برای ساخت یک زندگی عالی، باورهای خود را تغییر دهید. پر انگیزه و شاد باشید و همیشه هم تصویرسازی کنید که آنچه که میخواهید را به دست آورده اید و این کار به شما کمک خواهد کرد که هرآنچه که میخواهید را داشته باشید.

دکتر جو دیسپنزا معتقد است که هر آنچه در ذهن شماست قابل دسترسی است. تفاوتی ندارد که شما ثروتی شگرف میخواهید، آرامش می خواهید و یا سلامتی. شما باید در اولین قدم ذهن خود را تغییر دهید. شاید بتوانید از کتاب هایی که جو دیسپنزا نوشته است کمک بگیرید و این کار را به راحتی انجام دهید. شما در نهایت خواهید دید که تغییر باور ها به هیچ وجه سخت نخواهد بود و شما میتوانید تمامی آنچه که میخواهید را به دست آورید. کافی است بخواهید، جو دیسپنزا نیز شما را در این راه یاری خواهد کرد.

فعالیت های دکتر جو دیسپنزا

 • برگزاری دوره های آنلاین متعدد
 • برگزاری دوره های مدیتیشن و مراقبه
 • برگزاری کارگاه های خصوصی در ایالت متحده
 • عضو هیئت علمی دانشگاه کوآنتوم هونولولوی هاوایی، مؤسسه اُمگا در نیویورک و مرگز یوگا در ماساچوست
 • سمت استاد داور مدعو در دانشگاه لایف جورجیا
 • علاقمند به تحقیق در زمینه فیزیک کوآنتوم، اِپی زنتیک و علم عصب شناسی
 • علاقمند به کمک به افراد در جهت شفای بیماری ها، شرایط مزمن و حاد و حتی بیماری های غیرقابل درمان
 • علاقمند به همکاری با سایر دانشمندان برای تحقیقات گسترده ای روی اثرات مراقبه
 • به عنوان یک مشاور، علاقمند به برگزاری سخنرانی ها، سمینارها و کارگاه های آموزشی برای کسب و کارها

آثار و کتاب های دکتر جو دیسپنزا

نام کتاب نام انگلیسی کتاب سال انتشار
کتاب کمال ذهن Perfection of mind
کتاب شما دارو نما هستید You Are the Placebo 2015
کتاب شکست عادت های کهنه Breaking The Habit of Being Yourself 2015
کتاب ماوراء طبیعی شدن Becoming Supernatural 2017
کتاب مغزتان را تکامل دهید Evolve Your Brain 2020

مستند های جو دیسپنزا

نام مستند نام انگلیسی مستند
خلاقیت رها سازی Drop creativity
از غیب چه می دانیم What do we know about the unseen
تعالی Excellence
شفا Healing
احساس Feeling
سفر مقدس قلب The holy journey of the heart
مردم در برابر توهم People against illusions

جملات دکتر جو دیسپنزا

 • تمام ناملایمات زندگی ما برای این است که ما را به سمت عظمت سوق دهد تا ما چیزی بزرگتر را در خودمان صدا بزنیم.
 • تبدیل شدن به فردی که آرزویش را دارید مستلزم آن است که دیگر آن خود قدیمی نباشید و تغییر کنید.
 • ذهن خود را روشن نگه دارید. بر لحظه بعد مسلط شوید. در نهایت بر خودتان مسلط خواهید شد.
 • هر زمان که هر چیزی را “من هستم” می گویید، ذهن و بدن خود را به سمت یک سرنوشت فرمان می دهید.
 • آخرین تحقیقات در علوم اعصاب می گوید که شما می توانید مغز خود را فقط با فکر کردن تغییر دهید.
 • به جای زندگی بر اساس علت و معلول، بیایید یاد بگیریم چگونه یک معلول ایجاد کنیم.
 • لحظه ای که تصمیم می گیرید یک انتخاب متفاوت داشته باشید، آماده شوید تا احساس ناراحتی کنید.
 • وقتی انرژی خود را تغییر می دهید، زندگی خود را تغییر می دهید.
 • تغییر در آگاهی مستلزم تغییر در انرژی است.
 •  همه ما خالق الهی هستیم.
 • احساس، خدمتگزار فرآیند خلاقیت است.
 • زندگی مدیریت انرژی است.

سایت دکتر جو دیسپنزا

اینستاگرام دکتر جو دیسپنزا

یوتویب دکتر جو دیسپنزا

14 پاسخ

 1. سلام.شاید خودتون هم ندانید که مطالب شما کاری شبیه به معجزه در درون من ایجاد کرد.سپاسگذارم موفق باشید

 2. خیلی متن امید دهنده ای بود، ممنونم
  امیدوارم تمامی دوستانی که آن را مطالعه می کنند، آن را جدی بگیرند و یک زندگی جدید را برای خود رقم بزنند.

 3. سلام
  وقت بخیر
  سمینار دکتر جو دیسپانزا از سایت برداشته شده؟

  1. سلام عزیزم
   بله اون سایتی که ما باهاشون صحبت کرده بودیم که سمینار رو قرار بدیم دیگه راضی به ارائه این سمینار در سایت ما نبودن .
   به همین دلیل سمینار از سایت حذف شد.
   به زودی خودمون دوره های جدیدتری از جو دیسپنزا رو قرار میدیم

 4. به خدا قسم مدت ها بود از افکار و منفی بافی هایی که میکردم در رنج شدید بودم ، خدا رو به سر شاهده امشب با خوندن حدود ۱۰۰ صفحه از کتاب ماوراطبیعی شدن ، جو دیسپنزا برای اولین بار توی ۶ ماه گذشته از درد مور مور شدن پا واقعا راحت شدم ، چون نتیجه منفی بافی های خودم بود، الانم اشک تو چشمام هست که این متن رو مینویسم ، به امید شادی ‌‌سلامتی همه و درود بر همچین انسان های فرشته مانندی

  1. سلام چه خوب آرزو میکنم پله های پیشرفت رو هر چه سریعتر از قبل طی کنید..منم دارم کتاب ماورای طبیعی شدن رو میخونم ولی بعضی جاهایش برام مبهمه.

 5. به خدا قسم مدت ها بود از افکار و منفی بافی هایی که میکردم در رنج شدید بودم ، خدا رو به سر شاهده امشب با خوندن حدود ۱۰۰ صفحه از کتاب ماوراطبیعی شدن ، جو دیسپنزا برای اولین بار توی ۶ ماه گذشته از درد مور مور شدن پا واقعا نجات پیدا کردم چون نتیجه منفی بافی های خودم بود، الانم اشک تو چشمام هست که این متن رو مینویسم ، به امید شادی ‌‌سلامتی همه و درود بر همچین انسان های فرشته مانندی

 6. سپاس از مطالب زیبا وپر محتوایتان
  من خودم کتاب ماورای طبیعی شدن دکتر جو راخوانده ام بسیار بسیار عالیه واقعا زندگی من ونجات داد

 7. متشکرم، با آرزوی سلامتی برای کسانی که در این آگاهی یاری رساندند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *