زندگینامه جیم کوییک

فهرست محتوای این مقاله

جیم کوییک کیست ؟

جیم کوییک (Jim Kwik) 48 ساله یک کارآفرین، مربی مغز  و مربی مایندول است که بخاطر تکنیک های تندخوانی و حافظه اش به شهرت رسیده است. جیم کوییک همچنین بنیانگذار Kwik Learning است، جایی که او به مردم یاد می‌دهد که چگونه چیزی را بسیار سریع یاد بگیرند و مغزشان را برای عملکرد بالا و بهبود حافظه بهینه‌سازی کنند.

نام به فارسى جیم کوییک
نام به انكليسى Jim Kwik
تاریخ تولد 29 ژوئیه سال 1973
تاریخ مرگ نامشخص
محل زندگی وستچر
همسر دارد
شغل کارآفرین و سخنران بین المللی
ثروت نامشخص

زندگی شخصی جیم کوییک

جیم کوییک در 29 ژوئیه 1973 در نیویورک متولد شد، او در وستچر ( Westchester) بزرگ شد. جیم کوییک نژادی آسیایی داشته و در خانواده ای متوسط به دنیا امد که پدرش تاجر و مادرش خانه دار بود. او هنگامیکه به مدرسه می رفت، دچار آسیب مغزی شد. در مدرسه، هنگامیکه معلمان به او کتابی را برای خواندن می دادند، او نمی‌توانست حتی یک کلمه را بخواند، زیرا او فکر می کرد همه کلمات و حروف بصورت تصادفی در کنار هم چیده شده اند. پس از آسیب مغزی مواجه شدن با چالش های یادگیری، مدرسه را ترک کرد به دلیل اینکه توانایی خواندن و یادگیری خود را از دست داده بود. در آن روزها دوستانش او را با نام “پسر مغز شکسته” مسخره می کردند.

فعالیت های کوییک جیم

جیم کوییک پس از آسیب مغزی بطور مداوم اینگونه می اندیشید که فردی بی ارزش است. اما یک روز هنگامیکه با پدر یکی از دوستانش ملاقات کرد، متوجه شد که او بی ارزش نیست و پس از آن شروع به خواندن آنچه که دوست داشت نمود و مدام روی مفهوم “چگونه چیزی یاد بگیریم” تمرکز کرد، مانند کسی که سال ها برای یادگیری سرمایه گذاری می کند. پس از سال‌ها سرمایه‌گذاری بطور مداوم، او یاد گرفت که چگونه در تندخوانی، عملکرد مغز، بهبود حافظه و یادگیری سریع تبدیل به یک متخصص شود. جیم کوییک اکنون یک مربی مغز شناخته شده است.

او بسیاری از مدیران اجرایی، افراد مشهور و بسیاری از شرکت های بزرگ مانند ویرجین، اسپیس ایکس، استودیو فاکس، نایک، جاپون و دانشگاه هاروارد را آموزش داده است. برای دو دهه، جیم کوییک به عنوان یک مربی مغز برای دانش‌آموزان، سالمندان، کارآفرینان و معلمان، و به عنوان مشاور بسیاری از مدیران اجرایی و افراد مشهور جهان کار کرده است. جیم کوییک امروز مدیر عامل، کارآفرین و سخنران بین المللی است.

سرمایه گذاری جیم کوییک

جیم کوییک پس از راه اندازی وب سایت آنلاین “Kwik Learning” خبرساز شد. Kwik Learning یک پلت فرم آنلاین است که بهترین خدمات را برای بهینه سازی مغز در اختیار کاربران قرار می دهد و آنها را قادر می سازد سرعت خواندن و یادگیری را افزایش دهند. هدف جیم کوییک در وب سایت آماده سازی افراد و مشتریان شرکتی Fortune 500 در سراسر جهان با بهبود حافظه Kwik Learning و خواندن سریع است. همچنین حمایت از کاربران در یادگیری، تاکید بر داده ها و معرفی ویژگی های درونی آنها می باشد. جالب است بدانید جیم کوییک آموزش خود را در بیش از 150 کشور جهان ارائه می دهد.همچنین بسیاری از دانش آموزان، افراد مشهور، مدیران عامل و حتی معلمان در حال آموزش مغز از آموزش جیم کوییک هستند.

نظر افراد موفق جهان راجع به جیم کوییک

 • جیم جیانوپولوس (JIM GIANOPULOS): جیم کوییک یکی از باهوش ترین افرادی است که می شناسم. با کار کردن با ابرقهرمان ها در طول دوران حرفه‌ای ام، وقتی ابرقدرت ها را می بینم آنها را می شناسم و توانایی جیم کوییک در کمک به مردم برای یادگیری یکی از ابرقدرت‌های بزرگ جهان است. او تیم ما را آموزش داده است، من کتاب او را به هر فرد یا سازمانی که به دنبال ارتقای عملکرد ذهنی خود است توصیه می کنم.
 • انوشه انصاری (ANOUSHEH ANSARI): به عنوان یک دختر جوان، آرزوی سفر به فضا را داشتم. رویاهای بزرگ چیزی است که من علاقمند به آموزش به دیگران، به ویژه جوانان امروزی هستم. جیم کوییک همین دیدگاه را دارد که وقتی به پتانسیل بی حد و حصر خود پی بردید، هیچ چیز نمی تواند شما را باز دارد. بی حد و حصر نه تنها شما را باهوش‌تر می‌کند، بلکه به شما کمک می‌کند رویای بزرگ‌تری داشته باشید.
 • کوئینسی جونز (QUINCY JONES): به عنوان فردی که در تمام زندگی خود به دنبال دانش بوده است، من کاملاً آنچه را که جیم کویک باید در بی حد و حصر تدریس کند، می پذیرم. وقتی یاد می گیرید که چگونه یاد بگیرید، هر چیزی ممکن است و جیم کوییک بهترین در جهان است.
 • ماریا شرایور (MARIA SHRIVER): به عنوان بنیانگذار جنبش آلزایمر زنان، من به خوبی از اهمیت تیز نگه داشتن ذهن و حافظه آگاهم. ابزارها و تکنیک های جیم کوییک در بی حد و حصر، بهترین دوستان مغز شما هستند.
 • سر کن رابینسون (SIR KEN ROBINSON): بی حد و حصر کاوشی نشاط‌آور در مورد موهبت‌های طبیعی انسانی ما و ابزاری پیشگامانه برای چگونگی استفاده حداکثری از آنها است. جیم کوییک با استفاده از دستاوردهای خارق‌العاده‌اش به‌عنوان یادگیرنده و معلم، ایده‌های مرسوم هوش و موفقیت را با یک کتابچه راهنمای کاربردی و متقاعدکننده برای تغییر، قویا زیر و رو می‌کند.
 • نواک جوکوویچ (NOVAK DJOKOVIC): به‌عنوان کسی که تاکید زیادی بر ورزش کردن مغز و نه فقط بدن دارد، کار جیم کوییک را بسیار قدرتمند می‌دانستم. بی حد و حصر شما را به مکان های باورنکردنی می برد که هرگز انتظارش را نداشتید.
 • سیمون سینک (SIMON SINEK): جیم کوییک ما را باهوش تر می کند! می‌دانم، زیرا جیم به من تکنیک‌هایی را آموخت که چگونه محدودیت‌های خود را درک کنم و یاد بگیرم چگونه از ظرفیت استفاده نشده در مغزم استفاده کنم.
 • استن لی (STAN LEE): می‌خواهم از دوستم جیم کوییک برای همه حمایت‌هایش از تعهد بنیاد استن لی به سوادآموزی و آموزش تشکر کنم. من معتقدم که در هر یک از ما یک ابرقهرمان وجود دارد و در Kwik Learning خواهید فهمید که چگونه می توانید قدرت های ابرقهرمانی خود را آزاد کنید.

کتابهای جیم کوییک

نام کتاب نام انگلیسی کتاب سال انتشار
کتاب بی حد و حصر: مغز خود را ارتقا دهید، هر چیزی را سریعتر بیاموزید و زندگی استثنایی خود را باز کنید

 Brain, Learn Anything Faster, and Unlock Your Exceptional Life

2020

جملات جیم کوییک

 • وقتی کاری را انجام می دهید که دیگران انجام نمی دهند، می توانید طوری زندگی کنید که دیگران نمی توانند.
 • به یاد داشته باشید که یک قدم در جهتی بهتر می تواند مقصد شما را کاملاً تغییر دهد.
 • در ارتباط ماندن ممکن است به ما احساس امنیت بیشتری دهد، اما ما را شادتر نمی کند.
 • همه ما به نوعی ابرقهرمان هستیم.
 • آگاهی آگاهانه اولین بخش برای حل یک مشکل است.
 • زمان شما یکی از بزرگترین دارایی های شماست. این تنها چیزی است که نمی توانید آن را پس بگیرید.
 • وقتی روش‌های جدید یادگیری را یاد می‌گیرید، چالش یادگیری چیزهای جدید می‌تواند سرگرم‌کننده، آسان‌تر و لذت‌بخش‌تر باشد.
 • زندگی‌ای که زندگی می‌کنید درس‌هایی است که می‌دهید. بی حد و حصر باشید.

سایت جیم کوییک

اینستاگرام جیم کوییک

یوتیوب جیم کوییک