زندگینامه ارل نایتینگل

فهرست محتوای این مقاله

ارل نایتینگل کیست ؟

می توان گفت یکی از بزرگترین فیلسوفان مدرن، جانشینان انگیزشی و رشد شخصیت انسانی ارل نایتینگل (Earl Nightingale) است. ارل نایتینگل یک شخصیت رادیویی و مجری برنامه، یک سخنران عمومی و نویسنده بود و تا حدی به دلیل روشی که او یک وجود معنادار را الگوبرداری می کرد، به عنوان رئیس توسعه شخصی در نظر گرفته می شد. حرفه ارل ناتینگل در رادیو بیش از 40 سال طول کشید و در طول دوره 1950-1956 او به عنوان صدای قهرمان یک سریال اکشن ماجراجویی محبوب،به نام “Sky King” که در رادیو WGN پخش می شد، شناخته می شد. ارل نایتینگل نویسنده کتاب عجیب ترین راز بود که تری ساویج (Terry Savage) اقتصاددان آن را یکی از کتاب های انگیزشی بزرگ در تمام دوران ها نامیده است. سپس ارل نایتینگل در سال 1956 این کتاب را روایت کرد و به یکی از بهترین ضبط‌های صوتی در تمام دوران تبدیل شد.

در این سفر عمیق، او از یک فلسفه می گوید: ما همان چیزی می شویم که به آن فکر می کنیم و این پیام ساده بر بسیاری از جمله رهبران در سراسر جهان تأثیر گذاشته است. فلسفه ای که شخصا او کشف کرد، مظهر کار و زندگی اوست و او آنچه را که موعظه می کرد زندگی می کرد و به عنوان مثال رهبری می کرد. ارل نایتینگل هر جا که رفت موفقیت بزرگی ایجاد کرد و به ما آموزش داد که چگونه «برویم و همین‌طور عمل کنیم».

نام به فارسى ارل نایتینگل
نام به انكليسى Earl Nightingale
تاریخ تولد 12 مارس 1921
تاریخ مرگ 25 مارس 1989
محل زندگی نامشخص
همسر ندارد
شغل گوینده رادیو و نویسنده
ثروت نامشخص

زندگی شخصی ارل ناتینگل

ارل ناتینگل در 12 مارس سال 1921، به عنوان یک ساکن در جوامع فقیر در شهر چادر لانگ بیچ (Tent City, Long Beach)، در کالیفرنیا به دنیا آمد. لانگ بیچ پشت برخی از آپارتمان های قدیمی کشتیرانی بود، جایی که مادر و پدر ارل نایتینگل و دو برادرش را بزرگ کردند. در سال 1933 افسردگی شدید جهان را فرا گرفت و پدر ارل نایتینگل مادرش را ترک کرد و او مجبور شد سه پسرش را به تنهایی بزرگ کند. میلیون ها نفر بیکار بودند، اما او به اندازه کافی خوش شانس بود که به عنوان خیاط در کارخانه خیاطی WPA مشغول به کار شد. آنها زندگی بسیار فقیرانه ای داشتند. اما نقطه عطف زندگی آنها این بود که هر روز رشد می کردند. این واقعیت که خانواده او بسیار فقیر و دیگران ثروتمند بودند، برای ارل نایتینگل، حتی در کودکی، موضوعی بسیار نگران کننده بود.

ذهن کنجکاو و اشتیاق ارل نایتینگل به یادگیری، برای کنار هم گذاشتن ثروتمندان و فقیران، شاد و غمگین بودن و آنچه که باعث شد مردم به همان شکلی که می‌رفتند رفتار کنند، باعث شد که به کتابخانه عمومی لانگ بیچ، کالیفرنیا مراجعه کند و به دنبال یاد گرفتن باشد. آموختن او مادام العمر شد و او را به مطالعه ادیان جهان، روانشناسی و فلسفه سوق داد. او به دنبال این بود که یاد بگیرد چگونه از صفر بدون هیچ مزیت واقعی شروع کند و چگونه از سناریوی ناامیدی رهایی یابد تا بتواند یک فردی قابل توجه و شایسته در جامعه شود.

اکتشافات او باعث شد تا ارل ناتینگل به یکی از متخصصان موفیقت در جهان تبدیل شود. مادرش با اینکه فقیر بود، عاشق کتاب خواندن بود و ارزش دانش را می دانست و آن ارزش ها را به پسرانش منتقل می کرد. او مرتب برای آنها کتاب می خواند و به آنها می گفت: “دانش همه چیز است و هر چیزی که می خواهید بدانید توسط کسی، در جایی نوشته شده است. مادرش، ارل نایتینگل را تشویق کرد که به کتابخانه برود، در مورد کتاب ها جستجو کند، کتاب بخواند و پاسخ موفقیت را بیابد. مادرش به ارل نایتینگل گفت که هیچ کتابی همه پاسخ ها را نخواهد داشت، اما ارل نایتینگل معتقد بود که قطعا می تواند یک کتاب وجود داشته باشد و ارل، در یک ماموریت شخصی را آغاز نمود که آن کتاب را بیابد. کتابی برای یافتن معنای واقعی موفقیت.

در حین مطالعه، ارل نایتینگل ارزش های دیگری مانند اهمیت صداقت و درستکاری را آموخت. او آموخت که شجاعت و جنگیدن برای آنچه درست است ارزشمند است. با این حال، در طول جست و جوی خود، ارل نایتینگل هنوز پاسخ یک سوال را که بیش از همه او را آزار می داد، پیدا نکرد: راز موفقیت چیست؟

همسر و ازدواج ارل ناتینگل

از ازدواج ارل نایتینگل با همسرش دایانا ناتینگل (Diana) اطلاعات دقیق و معتبری در دست نمی باشد اما به نظر می رسد حاصل ازدواج دایانا ناتینگل و ارل نایتینگل 3 فرزند با نام های پملا نایتینگل، دیوید نایتینگل و تد نایتینگل باشد.

فعالیت های حرفه ای ارل نایتینگل

ارل نایتینگل در جوانی، درست زمانیکه 17 سال سن بیشتر نداشت، ابتدا مربی کمپ لژون در کارولینای شمالی بود و سپس تصمیم گرفت به تفنگداران دریایی ایالات متحده بپیوندد. او در سال 1941، در طول خدمتش، در هاوایی مستقر شد و در واقع در کشتی USS Arizona بود که در پرل هاربر (Pearl Harbor) اقامت داشت و توسط ژاپنی ها مورد حمله قرار گرفت. ارل نایتینگل یکی از تنها دوازده بازمانده غرق آریزونا در آن زمان بود. اطلاعات درستی راجع به اینکه آیا ارل نایتینگل در طول جنگ (WW2) در جاهای دیگر با تفنگداران دریایی خدمت کرده است یا خیر.

زمانی که به عنوان یکی از اعضای سپاه تفنگداران دریایی خدمت می کرد، به او این فرصت داده شد که به عنوان گوینده در ایستگاه رادیویی محلی، کارهای داوطلبانه انجام دهد. در اینجا، جایی است که میل او برای بازگشت دوباره به رادیو در  زمانی که تفنگداران دریایی را ترک کرد، جرقه زد. پنج سال بعد، ارل نایتنیگل و همسرش به فینیکس (Phoenix) و سپس به شیکاگو نقل مکان کردند تا حرفه جدید خود را بسازند. ارل میزبانی برنامه تفسیری روزانه خود را در رادیو WGN آغاز کرد و به زودی با این ایستگاه قراردادی را ترتیب داد که باعث می شد ارل نایتینگل یک حرفه بسیار پربار روی آنتن داشته باشد. در سال 1957، او چنان موفق شده بود که در سن 35 سالگی به بازنشستگی فکر می کرد.

پس از جنگ، ارل نایتینگل کار خود را در صنعت رادیو آغاز کرد که در نهایت منجر به کار به عنوان یک سخنران انگیزشی شد. در طول پاییز 1949، خواندن کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید از ناپلئون هیل به او الهام شد. به نقل از وب سایت رسمی ارل نایتینگل: “وقتی او 29 ساله بود، روشنگری ارل در حین خواندن کتاب “بیندیشید و ثروتمند شوید” به او رسید. وقتی متوجه شد که شش کلمه ای که خوانده پاسخی است برای سوالی که او به دنبالش بود. این که «ما همان چیزی می شویم که به آن فکر می کنیم». ارل نایتینگل متوجه شد که بارها و بارها همان حقیقت را خوانده است، از عهد جدید گرفته تا آثار امرسون. آنچه ما در مورد آن فکر می کنیم. هرچیزی که بکارید، درو خواهید کرد.

در طول سال 1956، ارل نایتینگل یک رکورد کلامی به نام The Strangest Secret را تولید کرد که بیش از یک میلیون نسخه فروخت و آن را به اولین ضبط گفتاری تبدیل کرد که به وضعیت رکورد طلایی دست یافت. در طول سال 1960، یک نسخه صوتی فشرده از کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید توسط ارل نایتینگل روایت شد. عنوان آن بیندیشید و ثروتمند شوید. جوهر کتاب جاودانه نوشته ناپلئون هیل به روایت ارل نایتینگل و توسط موسسه انگیزه موفقیت تهیه شده بود. در سال 1960، ارل نایتینگل پیشنهاد لوید کانانت (Lloyd Conant) را که یک شرکت سفارش پستی کوچک تأسیس کرده بود، پذیرفت و با هم شرکت نایتینگل کانانت شیکاگو (Nightingale-Conant) را تشکیل دادند. این کار او را آماده کرد تا خواسته های شغلی را که به شدت دنبالش بود، برآورده کند. سپس این زوج، پیشگام صنعت توسعه شخصی شدند. آنها همچنین یک برنامه رادیویی کوتاه روزانه با عنوان “دنیا در حال تغییر” را توسعه دادند که در نهایت در بیش از 23 کشور مختلف از جمله آمریکا، آفریقای جنوبی و بسیاری از جزایر اقیانوس آرام و همچنین بخش‌های نیروهای مسلح پخش شد.

آنها همچنین با هم یک کتاب صوتی موفق دیگر را با عنوان در میدان رهبری کن (Lead The Field) تولید کردند. در سال 1987، نایتینگل اولین کتاب خود را با عنوان بزرگترین کشف ارل نایتینگل منتشر کرد. پس از بازنشستگی، ارل نایتینگل و همسرش دایانا، شرکت انتشارات کلید (Keys Publishing) را تأسیس کردند. قبل از مرگش در سال 1989، ارل نایتینگل قالب جدیدی برای کتابی با عنوان دفترچه برنده ایجاد کرده بود و متن و تصاویر خود را در آن گنجانده بود و فضای خاصی را برای یک مجله خصوصی در نظر گرفته بود.

دستاوردهای ارل نایتینگل

 • دریافت اولین رکورد طلایی را برای عجیب ترین راز در سال 1976
 • برنده جایزه Golden Gavel از Toast Masters International
 • دعوت ارل نایتینگل به تالار مشاهیر سخنرانان و انجمن های ملی
 • پیوستن به انجمن پخش‌کنندگان ملی و تالار مشاهیر رادیو ملی در سال 1985
 • دریافت مدال طلای ناپلئون هیل برای تعالی سوادآموزی در اواسط دهه 80 به دلیل نوشتن کتابی با نام بزرگترین اکتشافات ارل نایتینگل
 • تولید بیش از 7000 برنامه رادیویی، 250 برنامه صوتی و همچنین برنامه های تلویزیونی و ویدئوییتوسط ارل نایتینگل

میراث ارل نایتینگل

در 28 مارس 1989، پیامی از طرف پل هاروی (Paul Harvey) دوست خوب ارل نایتینگل که از طریق راه های هوایی عبور کرده بود رسید. پل هاروی از مرگ ارل نایتنیگل صحبت کرد و گفت: صدای پر بلبل خاموش شد. بسیاری سخنان استیو کینگ، دوست ارل نایتینگل که یک گوینده بازرگانی بود را به یاد آوردند. استیو کینگ به دنیا یادآوری کرد که چگونه ارل نایتینگل هرگز اجازه نداد روزی که چیز جدیدی یاد نگرفته بگذرد و به نوبه خود آن آموخته را به دیگران منتقل کند. او همچنین به دنیا یادآوری کرد که اشتیاق، تمام او بود. بنابراین بازپخش‌های بسیاری از ارل نایتینگل آغاز شد که الهام‌بخش ملت‌ها و ملیت‌ها بود و مرزهای فرهنگی را درنوردید و مردم را الهام بخشید تا زندگی خود را به بهترین شکل ممکن زندگی کنند.

حتی با گذشت بیش از 20 سال، پرفروش ترین برنامه ها و کتاب های صوتی او همچنان به فروش روزانه خود ادامه می دهند و هنوز الهام بخش هزاران نفر برای ادامه و موفقیت است. ضبط ها و کارهای خستگی ناپذیر او تأثیرات عظیمی در این جهان بر جای گذاشت. افرادی مانند زیگ زیگلار (Zig Zigglar) و همسرش دایانا، به تکرار حقایق فلسفه ارل ناتینگل ادامه دادند و به مردم یادآوری کردند که می توانند با پیام سادهی او به بالاترین توانایی خود برسند. شما همان می شوید که فکر می کنید، آنچه را می کارید، درو می کنید و باید به دیگرانی که ملاقات می کنید خدمات ارائه دهید. از ارل نایتینگل به عنوان یکی از بزرگترین فیلسوفان زمان خود یاد می شود.

مرگ ارل نایتینگل

سرانجام ارل نایتینگل در 25 مارس 1989 در اسکاتسدیل، آریزونا، بر اثر عوارض پس از عمل جراحی قلب درگذشت.

کتاب ها و آثار ارل نایتینگل

نام کتاب نام انگلیسی کتاب سال انتشار
 کتاب موفقیت شما از اینجا شروع می شود Your Success Starts Here
کتاب راز شش کلمه ای موفقیت The Six-Word Secret to Success
 کتاب خط مستقیم The Direct Line
 کتاب زندگی تحول آفرین Transformational Living
کتاب زندگی موفق در دنیایی در حال تغییر Successful Living in a Changing World
 کتاب عجیب ترین راز The Strangest Secret 1956
کتاب در میدان رهبری کن Lead The Field 1987

 سخنان ارل نایتینگل

 • انسان با اهداف موفق می شوند زیرا می دانند به کجا می روند.
 • تنها چیزی که نیاز دارید برنامه، نقشه راه و شجاعت برای ادامه دادن به مقصد است.
 • محیط ما، دنیایی که در آن زندگی و کار می کنیم، آینه ای از نگرش ها و انتظارات ماست.
 • همه چیز با یک ایده شروع می شود.
 • در جایی که یک ایده خوب وجود نداشته باشد، خسته خواهید شد.
 • می‌توانیم اجازه دهیم شرایط بر ما حکومت کند، یا می‌توانیم از درون زندگی‌مان را اداره کنیم.
 • همه ما در تاریکی راه می رویم و هر یک از ما باید یاد بگیریم که چراغ خود را روشن کنیم.
 • آنچه در درون می گذرد، بیرون را نشان می دهد.
 • نکته مهم این است که شما می دانید چه می خواهید.
 • وقتی دیگران را قضاوت می کنید، آنها را تعریف نمی کنید، بلکه خودتان را تعریف می کنید.
 • نگرش ما نسبت به زندگی نگرش زندگی نسبت به ما را تعیین می کند.
 • همه ما خودساخته ایم، اما فقط افراد موفق آن را می پذیرند.
 • ذهن در جهت افکار غالب فعلی ما حرکت می کند.
 • موفقیت، تحقق تدریجی یک آرمان ارزشمند است.
 • مشکلات چالش هایی برای ذهن خلاق هستند. بدون مشکل، دلیل کمی برای فکر کردن وجود خواهد داشت.

سایت ارل نایتینگل