زندگینامه دارن هاردی

فهرست محتوای این مقاله

دارن هاردی کیست ؟

دارن هاردی ( Darren Hardy ) نویسنده، سخنران انگیزشی، مشاور و ناشر اهل آمریکا است. وی قبلا در مجله ی SUCCESS فعالیت می کرد. آثار و آوازه ی او جهانی است و فقط به کشور آمریکا محدود نمی شود. آثار دارن هاردی تا به حال برای بسیاری از مردم جهان راهگشا و الهام بخش بوده است. از میان آثار دارن هاردی می توان به کتاب مشهور اثر مرکب و قطار کارآفرینی اشاره کرد. علاوه بر این او به عنوان نویسنده ی مجله ی مشهور نیویورک تایمز فعالیت داشته است.

نام به فارسى دارن هاردی
نام به انكليسى Darren Hardy
تاریخ تولد 1 فوریه 1971
تاریخ مرگ نامشخص
محل زندگی کالیفرینا آمریکا
همسر جورجیا هاردی
شغل نویسنده ، سخنران
ثروت نامشخص

دوران کودکی و نوجوانی دارن هاردی

دارن هاردی این نویسنده و کارآفرین مشهور، در 1 فوریه سال 1971 در آمریکا چشم به جهان گشود و در حال حاضر در کالیفرینا سکونت دارد. زندگی از همان اول روی ناخوش خود را به دارن هاردی نشان داد وقتی تنها یک سال داشت شاهد جدایی پدر و مادرش بود. تلخ تر از آن هم طرد شدن از جانب مادرش بود، به همین خاطر هاردی نزد پدر خود رشد کرد و بزرگ شد. با این حال هیچگاه از زندگی خود خجالت نمی کشید و به راحتی زندگی خود را به دیگران شرح می داد. او قصد داشت تا با این کار به مردم نشان دهد که افراد فقیر و شکست خورده هم می توانند کارهای بزرگی انجام دهند و پر غرور و افتخار زندگی کنند.

دارن هاردی دوران مدرسه اش را در مدرسه fort white واقع در محل زندگی اش گذراند و برای ادامه تحصیل به یکی از دانشگاه های فلوریدا رفت که تنها یک ترم در دانشگاه حضور پیدا کرد. پدر دارن یک مربی ورزش بود و همیشه وظایفی را به او محول می کرد. پدر دارن هاردی فردی به شدت منضبط بود و به همین خاطر دارن نیز که از پدر خود الگوبرداری کرده بود و به شیوه ی او زندگی می کرد. دارن هاردی یاد گرفته بود که می تواند با انتخابات خود زندگی خود را بسازد. همزمان سعی می کرد تا ذهن خود را روی مسائل مثبت معطوف نماید.

جمله تاثیر گذار که زندگی دارن هاردی را تغییر داد

دارن هاردی وقتی 6 ساله بود جمله ای از پدرش شنیده بود و سال ها این جمله را آویزه ی گوش خود کرده بود. روزی که او و خانواده اش برای اسکی کردن به خارج از شهر رفته بودند، هاردی که در اسکی کردن موفق شده بود و یک بار هم زمین نخورده بود، نزد پدرش رفت و با خوشحالی و غرور این موضوع را به پدرش گفت. در نهایت تعجب، پدرش نه تنها او را تشویق نکرد بلکه به اون گفت که پیشرفتی نداشته است! دارن آن زمان تنها 6 سال داشت و به هیچ وجه توقع شنیدن این حرف را نداشت. دارن هاردی هم دوست داشت مانند هم سن و سالان خود تشویق شود، اما جمله تاثیرگذاری که پدرش به او گفت اساس موفقیت امروز او را پایه گذاری کرد.

آن جمله این بود: «اگر خودمان را در معرض فشار نگذاریم و از محدوده ی توانایی خود خارج نشویم نمی توانیم پیشرفتی داشته باشیم». شکست نخوردن به معنای پیشرفت کردن نیست، چرا که شکست جزئی از صعود است». دارن هاردی همیشه در تلاش بوده است تا به موفقیت افراد در زندگی کمک کند. هاردی دیدگاه خارق العاده ای به زندگی و پیشرفت داشت. یکی از دلایل موفقیت دارن هاردی همین دیدگاه بوده است که بسیار صادقانه ولی نیرومند است که می توان این موضوع را در کتاب های او مشاهده نمود. بیشتر مردم دارن هاردی را به عنوان یک ثروت آفرین می شناسند، چرا که با راهکارهایی که دارد هم خود به ثروت زیادی رسیده و هم مردم راه ثروتمند شدن را پیدا می کنند.

شروع تجارت و کسب موفقیت دارن هاردی

دارن هاردی در 18 سالگی با راه انداختن کار خود اعلام استقلال کرد. او در همین سنین کم به ثروتی معادل 1 میلیون دلار دست پیدا کرد. او همچنین در سن 20 سالگی خانه ای با شکوه با قیمتی معادل 1 میلیون دلار داشت. تلاش های دارن هاردی در این زمینه باعث شد تا هاردی در سنین جوانی ثروت زیادی به دست بیاورد. وی بدون این که در زمینه ی خاصی تحصیل کرده باشد این موفقیت را به دست آورد. دارن هاردی در اولین دوره ی کاری خود سه شبکه ی تلویزیونی با موضوع موفقیت را راه اندازه و کنترل کرد.

دارن هاردی در سن 27 سالگی شرکتی به راه انداخت که برای او درآمدی معادل 50 میلیون دلار به همراه داشت. همین سرمایه راه را برای فعالیت دارن هاردی در زمینه ی مشاوره و سخنرانی هموار کرد. این سخنران ماهر تهیه کننده ی اصلی شبکه TPN بود و همچنین در رأس شبکه TSTN که درباره ی موفقیت بود فعالیت کرده است. دارن هاردی در این دوره با افراد مشهور و صاحب نامی همچون ایلان ماسک، استیو جابز، هوارد اشولتز، بیل گیتس و مارک زوکربرگ و … که همگی افراد موفقی هستند هم نشین و هم کلام بود. وی به عنوان مشاور در شرکت های متعددی فعالیت داشته است.

راه اندازی مجله موفقیت توسط دارن هاردی

دارن هاردی علاوه بر تلویزیون در دفاتر مجله نیز شروع به فعالیت کرد، تا جایی که در سال 2007 به عنوان ناشر در مجله ی Media Success و به عنوان مدیر عامل و ناشر در مجله ی SUCCESS فعالیت کرد. این مجله در نزد مردم آمریکا بسیار محبوب بود. وی تا سال 2015 در مجله SUCCESS فعالیت کرد و در آن سال از این مجله بیرون آمد، چون می خواست به دنبال فرصت های جدید بگردد.

نوشتن کتاب اثر مرکب توسط دارن هاردی

سال 2010 بهترین سال برای دارن هاردی بود. او مهم ترین کتاب خود، یعنی کتاب اثر مرکب را در سال 2010 به نگارش درآورد که تا به امروز به بیش از 20 زبان ترجمه شده است و حتی در ایران طرفداران زیادی دارد. این کتاب راه رسیدن به اهداف را به افرادی که به کمک نیاز داشتند نشان می داد و به اصول ساده ی تصمیم گیری های صحیح روزمره متکی بود. این کتاب آنقدر محبوب بود که از دارن هاردی رسما درخواست کردند تا کنفرانسی درباره ی آن ترتیب دهد و خودش شخصا این کتاب را آموزش دهد.

دارن هاردی نیز موافقت کرده و کنفرانسی تحت عنوان فراتر از اثر مرکب را برگزار کرد. این کنفرانس آنقدر بازخورد مثبت داشت که می توان کلیپ آن را در همه ی سایت ها مشاهده کرد. درست یک سال بعد یعنی در سال 2011، دارن هاردی کتاب دیگری با نام «بهترین سال های زندگی تو» را چاپ کرد. پس از چهار سال نیز کتاب مشهور و محبوب «ترن کارآفرینی» را نوشت.

ثروت دارن هاردی

فعالیت های دارن هاردی تنها به شبکه ها و مجله ها محدود نبود. او در شبکه های اجتماعی مانند یوتیوب و … نیز فعالیت داشت تا جایی که کلیپ های او در طول روز بارها و بارها دیده می شد. همین عامل به تنهایی ثروت او را بیشتر کرده بود. طی ارقام و آمار ارزش خالص دارایی این نویسنده ی محبوب چیزی حدود 4.5 میلیون دلار برآورد شده بود.

دارن هاردی برای به دست آوردن ثروت خود منابع زیادی اختیار کرده بود، از جمله آن ها می توان به برگزاری کنفرانس، برنامه های آموزشی، نوشتن کتاب و سخنرانی های انگیزشی اشاره کرد. علاوه بر منابع نام برده، هاردی سایتی برای فروش خدمات خود داشت. البته نباید فقط جنبه ی مادی این محصولات را در نظر گرفت چرا که نکات آموزشی نهفته در این محصولات ارزش بیشتری دارند.

مصاحبه دارن هاردی با افراد موفق

دارن هاردی در طی مشاغل خود با انسان های موفق مصاحبه ها و آشنایی هایی داشت. او در این باور را در ذهن خود تقویت کرده که ” موفقیت و پیروزی برای همه ممکن است “. از نظر دارن هاردی همه انسان‌ها توانایی ‌های خارق ‌العاده دارند و همه ما به یک دلیل زندگی می‌کنیم برای اینکه به اهدافمان دست پیدا کنیم. برای این منظور، باید خودمان را به چالش بکشیم و از شکایت‌ها و نارضایتی‌هایمان دست‌برداریم. ما باید بین موفقیت یا درجا زدن یکی را انتخاب کنیم.

انقدر باید به اندازه کافی خوب باشیم و تلاش کنیم تا به خواسته‌هایمان برسیم. اگر در سرتان آرزو های بزرگ پرورش می دهید نمی‌توانید یک فرد معمولی باشید. اگر به دنبال زندگی پر از عشق و شادی هستید باید خودتان را از دیگران متمایز کنید؛ بنابراین، با یادگیری بهتر، پیشرفت و سرمایه‌گذاری می‌توانید موفق‌ تر از هر کسی باشید. آینده شما در دستان شماست. می‌توانید همان‌طور زندگی که آرزو دارید را زندگی کنید، به خاطر خودتان هم که شده عزیزانتان و همه افرادی که به شما باور نداشتن را تحت تاثیر آن‌ها قرار دارید.

زندگی شخصی و همسر دارن هاردی

این سخنران انگیزشی با همسر خود یعنی جورجیا در سال 2001 ازدواج کرد. در مورد فرزندان دارن هاردی اطلاعاتی در دست نیست. دارن هاردی در سخنرانی ها و آموزش های خود به مردم جمله ی «نابرده رنج، گنج میسر نمی شود» را بیان می کند. او معتقد است علاوه بر جمله ی پدرش این جمله انگیزه دهنده ی او بوده است. دارن هاردی همواره به شادی اهمیت زیادی می داد و همیشه این موضوع را در کتاب ها و کنفرانس های خود بیان می کرد.

او معتقد بود شادی می تواند مقدمات پیروزی را بچیند. عبارات و جملاتی که در کتاب های او به چشم می خورد نیز ناخودآگاه حس خوبی در خواننده ایجاد می کند. همین زبردستی او در برانگیختن احساسات مردم باعث شد تا دارن هاردی در سال 2016 از جانب انجمن ملی سخنرانان به عنوان برترین سخنران سال معرفی بشود.

کتاب های او به اندازه ای تأثیرگذار است که می توان افراد سیاستمدار را نیز در فهرست طرفداران او مشاهده کرد. هاردی از فلسفه ی جالبی پیروی می کند بر اساس این فلسفه، نقاط ضعف ما می تواند به ما قدرت ببخشد. همه ی ما انسان ها نقاط ضعفی داریم و به عقیده ی دارن هاردی می توانیم از آن ها برای قدرت و انگیزه گرفتن استفاده کنیم. دارن هاردی در برنامه ی تلویزیونی خود تا به حال میزبان مدیران موفق، کارآفرینان نمونه، ورزشکاران سخت کوش و هنرمندان محبوب بوده است، تا راز موفقیت آن ها را درک کرده و در معرض عموم مردم قرار دهد. جالب است بدانید که دوست صمیمی او آنتونی رابینز و استاد او جیم ران بود.

آثار و کتاب های دارن هاردی

نام به فارسی نام به انگلیسی تاریخ انتشار
اثر مرکب Compound Effect 2010
بهترین سال زندگی تو Your Best Year Ever 2011
درس های یک زندگی Lessons of a Lifetime
عادت های موفقیت افراد فوق العاده Success Habits of Super Achievers
ترن هوایی کار آفرینی The Entrepreneur Roller Coaster
ارتش کارآفرینان Army of Entrepreneurs

سخنان دارن هاردی

 • کسی که دلایل روشن، قانع کننده و واضح دارد، در مسیر موفقیت خود حتی بهترنی ها را شکست می دهد.
 • آیا تا بحال توسط فیل گاز گرفته شده اید؟ توسط پشه چطور؟ این چیزهای کوچک در زندگی هستند که شما را شکست می دهند.
 • معیار نهایی یک مرد جایی نیست که در آرامش و رفاه ایستاده باشد، بلکه جایی است که موقع چالش ها ایستاده باشد.
 • همه ما مردان و زنان خودساخته هستیم، اما فقط افراد موفق اعتبار آن را به عهده می گیرند.
 • جادو این است که کارهای ساده را به طور مکرر و طولانی انجام دهید تا معجزه اثر مرکب را شعله ور کنید.
 • این چیزهای بزرگی نیستند که در پایان جمع می شوند. این صدها، هزاران یا میلیون‌ها چیز کوچک است که معمولی را از غیرمعمولی جدا می‌کند.
 • برخی از بزرگ‌ترین انگیزه‌ها، عزم راسخ و پشتکار سرسختانه‌ام زمانی شکل گرفت که دشمنی برای جنگیدن داشتم.
 • شما به تنهایی مسئول کارهایی هستید که انجام می دهید، انجام نمی دهید یا اینکه چگونه به کاری که با شما انجام می شود پاسخ می دهید.
 • هر عمل بزرگ، هر ماجراجویی خارق العاده، با گام های کوچک شروع می شود. قدم اول همیشه سخت تر از آنچه هست به نظر می رسد.
 • نیاز ما به ارضای فوری می تواند ما را به واکنش پذیرترین و غیر متفکرترین حیوانات اطراف تبدیل کند.
 • به من بگویید بقیه چه می کنند، توافق نظر چیست و چه چیزی محبوب است، و من معمولاً برعکس این کار را انجام خواهم داد.
 • انتخاب کنید تا با نظم و انضباط، سخت کوشی و عادات خوب، کمبود توانایی ذاتی خود را جبران کنید.
 • این داستان زندگی اکثر مردم است. آنها سوار بر اسب عادت های خود هستند بدون اینکه بدانند به کجا می روند.
 • اگر بین آنچه می گویید و کاری که انجام می دهید اختلافی وجود داشته باشد، من هر بار کاری را که انجام می دهید باور خواهم کرد.

سایت دارن هاردی

اینستاگرام دارن هاردی

یوتیوب دارن هاردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *