زندگینامه باب پراکتور

فهرست محتوای این مقاله

باب پراکتور کیست ؟

برای شناختن شخصیت باب پراکتور ( Bob Proctor ) و راه های رسیدن ایشان به نقطه ی موفقیت، شاید بهتر باشد در ابتدا کمی از بیوگرافی این فرد را مطالعه کنید که در ادامه به جزئیاتی جالب و خواندنی در رابطه با سرگذشت زندگی این شخصیت بزرگ خواهیم پرداخت. کسی که با گذراندن سختی های بسیار، در نهایت موفق به رسیدن به کامیابی های بزگی شد که تا همین امروز هم ادامه دارد. باب پراکتور با یافتن راز موفقیت تلاش کرد زندگی خود را وقف مردمی کند که از زندگی ناامید شده اند یا نمی توانند پتانسیل های درونی خود را کشف کنند. باب پراکتور تلاش کرد چشم این افراد را به حقیقت زندگی باز کند تا همه ی مردم بتوانند، این کامیابی و موفقیت را تجربه کنند و از زندگی خود نهایت لذت را ببرند.

نام به فارسى باب پراکتور
نام به انكليسى Bob Proctor
تاریخ تولد 5 ژوئیه 1934
تاریخ مرگ 3 فوریه 2022
محل زندگی نامشخص
همسر لیندا پراکتور
شغل مربی و سخنران
ثروت 20 میلیون دلار

دوران جوانی باب پراکتور

در ابتدا شاید بهتر باشد که به دوران جوانی باب پراکتور اشاره ای کوتاه داشته باشیم. زندگی اولیه ی باب پراکتور، آن طور که شما ممکن است تصور کنید شروع نشده و از ابتدا با چنین موفقیت هایی رو به رو نبوده است. باب پراکتور در پنجم ژوئیه ی سال 1934 (۱۴ تیرماه سال ۱۳۱۳) در اونتاریو، کاندا متولد شد. نام مادر باب پراکتور مارگیت و نام پدرش نورمن پراکتور بود. خواهر بزرگتر باب پراکتور هلن نام داشت و بردار کوچک وی نیز آلن بود. درست زمانیکه باب پراکتور 5 ساله بود جنگ جهانی دوم رخ داد و درش رهسپار جنگ شد و اینگونه بود که باب پراکتور هیچگاه نتوانست از نعمت پدر بهره مند شود زیر او پدرش را در جنگ جهانی دوم از دست داد. وقتی پدر باب در جنگ جان خود را از دست داد از حمایت بسیار اندکی از سمت خانواده ی پدری خود مواجه شدند، بنابراین مادر وی به همراه مادر بزرگ باب و سه فرزندش از روستای اُوِنسَوند به تورنتو نقل مکان نمودند. دروان 6 سالگی باب پراکتور مقارن با شروع رکود اقتصادی بزرگی بود و در ان زمان پول بسیار نایاب شده بود. یکی از درس های مهمی که باب پراکتور در آن زمان آموخت قدرت بخشیدن بود که این درس را تا آخر عمرش فراموش نکرد.

وی این داستان را اینگونه نقل می کند:

در آن شرایط بد و رکود اقتصادی شاهد این بودم که یکی از همسایگان ما پولی برای تهیه ذغال نداشتند. باب پراکتور این قضیه را با مادر خویش در میان گذاشت. با وجود اینکه خود آنها از وضعیت اقتصادی مطلوبی برخوردار نبودند. اما مادرم تصمیم گرفت که نیمی از درآمد ماهیانه خود را در دستانم بگذارد تا به آن خانواده فقیر بدهد تا آنها هم بتوانند خانه خود را گرم کنند. و اینگونه بود که من شاهد بخشیدن مادرم بودم با وجود اینکه خودمان از وضعیت مالی خوبی برخوردار نبودیم. باب همچنین عنوان می کند از زمانیکه کودک بودم و همیشه حس بازنده بودن داشتم و این احساس تا جوانی نیز در من بود. از آنجایی که مادربزرگ من همراه ما زندگی می کرد با برادرم مهربانتر بود و این رفتار منجر به این شده بود که من از دورن احساس بدی نسبت به خودم داشته باشم. من همیشه از وزن کم در رنج و عذاب بودم. از عدم اعتماد بنفس رنج می بردم و شناختی از خویشتن نداشتم.

باب پراکتور در رشته فنی شروع به تحصیل نمود. اما هنگام استفاده از دستگاه اره انشگت شست وی مورد آسیب قرار گرفت و این اتفاق منجر به این شد که باب پراکتور نسبت به ادامه تحصیل دلسرد شود و از ادامه تحصیل انصراف داد و مصمم به این شد که کار کند. وی مشغول کارهایی شد که حقوق پایینی داشت و سالیانه تنها موفق به کسب چندهزار دلار می شد که با این پول می توانست زندگی روزمره ی خود را به سختی بگذراند. با این حال زمانی که سن 25 سالگی خود را پشت سر می گذاشت، مدام در حال تغییر شغل بود و هیچ هدف مشخصی برای آینده ی خود نداشت. باب برای مدتی در نیروی دریایی کار کرد، پس از آن در رستوران و در آخر در اتش نشانی در اطراف تورنتو مشغول به کار شد. در آتش نشانی بود که با فردی با نام ری استنفورد آشنا شد و وی کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید را به او هدیه داد و به باب پراکتور گفت:

اگر دقیقاً کاری که می‌گویم را انجام بدهی و این کتاب را هم هر روز بخوانی و به آن عمل کنی، به هر چیزی که می‌خواهی، میرسی

هیچ کدام از این موارد نتوانست باب پراکتور را تغییر دهد چرا که وی در آن زمان ناراحت، سردرگم و از نظر مالی هم بسیار ضعیف بود و فکر می کرد که انجام دادن این کارها نمی تواند تاثیر مثبتی بر زندگی اش بگذارد. سخنان دوستش نیز نتوانست وی را تغییر دهد ری استنفورد نهایت تلاش خود را کرد تا باب پراکتور را قانع کند. به باب گفت:

این روش برای من جواب داده، اما روش تو تا اینجا جواب نداده و تو بی‌انگیزه و بی‌پول هستی اما من نه. پس حتما من چیزهایی می‌دانم که تو نمی‌دانی، پس چرا نباید کاری که به تو می‌گویم را انجام دهی؟

این سخن تاثیر فراوانی بر باب پراکتور گذاشت و او با خودش فکر کرد که اگر حق با استنفورد باشد چه؟ استنفورد همیشه شاد، سالم، با انرژی است اما من چه؟ من همیشه بی پول و ناراحت و ناامید هستم. سپس باب پراکتور تصمیم گرفت حرف های استنفورد را دقیق اجرا کند و اقدامات لازم را برای محقق شدن اهدافش انجام دهد. درآمد آن زمان باب پراکتور در سال 4000 دلار بود در حالیکه 6000 دلار نیز بدهی داشت. دوستش به وی گفت: ان چیزهایی را که می خواهی روی یک کارت بنویس و همراه خودت داشته باش و هر روز از روی آن بخوان و انها را مرور کن. از آنجاییکه باب پراکتور در آن زمان فقط بدهی داشت و نیازمند پول بود روی کارت نوشت:

«من فردی شاد و سپاسگزار هستم که ۲۵هزار دلار دارم.»

این اقدام درس بزرگی به باب پراکتور داد. قبل از نوشتن این جمله وری کارت باب پراکتور هر لحظه به قرض هایش فکر می کرد اما بعدها به نتیجه رسید که اگر به همیشه به قرض هایش فکر کند همیشه یک فرد بدهکار خواهد ماند. چرا که باب پراکتور معتقد بود هر کس به هر چیزی فکر کند به همان چیز تبدیل می شود. نوشتن این جمله منجر به این شد که باب پراکتور فقط به پول ساختن و ثروتمند شدن فکر کند و این سبک فکر کردن را مدیون کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید بود چرا که این کتاب زندگی باب پراکتور را متحول نمود.

هنگامیکه باب پراکتور شروع به عمل کردن به دانسته های کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید نمود اتفاقات مثبتی در زندگی اش رخ داد. وی شروع به نظافت کردن ادارات نمود تا بتواند لدهی هاش خود را تسویه نماید. باب پراکتور دیگر ان فرد غمگین و ناامید نبود و تبدیل به فردی امیدوار و بانشاط شده بود. وی در سال 1961 عواسنت شرکتی را تاسیس کند که در ان خدمات نظافت را ارئه می داد. باب پراکتور در پایان همان سال پیشرفت چشمگیری داشت و توانست درامد خود را به مبلغ 14 هزار دلار در ماه افزایش دهد. این در حالی بود بود که باب پراکتور از تحصیلات دانشگاهی برخوردار نبود و هیچگونه تجربه تجاری ای نیز نداشت. وی توانست در کمتر از 5 سال در جاهای مختلف کار نظافت را انجام دهد و کسب و کار خویش را توسعه دهد. از همان جا بود که روند زندگی باب پراکتور به طور کلی تغییر پیدا کرد، به طوری که دیگر هیچ وقت به مسیر قبلی خود برنگشت. پس از این جریان، مدت زیادی طول نکشید که موفقیت ها و درآمد زایی‌های بالای باب پراکتور شروع شد.

شروع زندگی جدید باب پراکتور

در عرض چند ماه زندگی باب پراکتور از این رو به آن رو شد و شروعی دوباره را تجربه کرد. در همان سال های اول به کشورهای بسیاری سفر کرد و با شخصیت های مختلف آشنا شد و در همین حین به کسب اطلاعات بیشتر برای راه های ثروتمند شدن پرداخت. یکی از شخصیت های برجسته ای که توانست تاثیر زیادی را بر روی زندگی و پیشرفت باب به جا بگذارد، ارل نایتینگل نام دارد. پس از آشنایی با این فرد توانست همکاری خوبی را با او داشته باشد و در نهایت  طولی نکشید که درآمد او از مبالغ ناچیز به سالیانه میلیون ها دلار رسید. در ابتدا باب تلاش می کرد به صورت مشارکتی و غیرمستقیم سخنان خود را به گوش مخاطبین برساند، اما به مرور به این باور رسید که زمان آن رسیده ایده های خود را به صورت مستقیم به مردم منتقل کند. از این رو در اواسط دهه ی 1970، شروع به ارائه ی سمینارها و سخنرانی های انگیزشی در رابطه با خودش کرد که در ادامه تشویق و حمایت گسترده ای را در سراسر ایالات متحده و کاندا به دنبال داشت. متفاوت بودن روش های سخنرانی باب پراکتور و همچنین راهنمایی گرفتن از افراد موفق بسیار در زمینه ی روانشناسی، نیز باعث محبوبیت و پیشرفت چشمگیر او می شد به طوری که از تمام استادان خود نیز پیشی گرفت و به درجات بالاتری دست یافت.

نویسندگی باب پراکتور

16 سال از فعالیت باب پراکتور در حیطه موفقیت و رشد فردی می گذشت که وی تصمیمی اتخاذ نمود مبنی بر اینکه هر آنچه را در طی این سال ها آموخته است به دیگران نیز آموزش دهد. باب پراکتور اولین اموزش خود را در کتابی به نام تو ثروتمند زاده شده ای را در سال 1984 نوشت و پس از تلاش های فراوان در سال 2007، درست زمانیکه وی مشغول سخنرانی در میان کارآفرینان بود بیان کرد که در زمان چاپ اولین کتابش ناشران از پذیرفتن چاپ ان کتاب سر باز می زدند تا پس از مدت ها زیاد یک ناشر چاپ آن را قبول کرد. جالب است بدانید که کتاب تو ثروتمند زاده شده ای پس از چاپش به یکی از پرفروش ترین کتاب های نیویورک تایمز تبدیل شد.

باب پراکتور از هیچ به همه چیز تبدیل شد

شاید تا به حال زیاد به گوشتان خورده باشد که یک رفیق ناباب یا هر عامل جانبی دیگر می تواند در لحظه ای زندگی شما را به نابودی بکشاند، اما در بسیاری مواقع هم دیده ایم که این امر برعکس بوده و یک دوست خوب یا یک اتفاق کوچک جرقه ای بزرگ برای تغییر زندگی انسان ها شده است. باب پراکتور نیز جزء همین دسته افراد بود که با وجود نداشتن سواد آنچنان و ترک کردن درس و مدرسه در سنین نوجوانی، با یک اتفاق کوچک توانست به فردی بزرگ و مورد احترام در سراسر جهان تبدیل شود و اکنون نه تنها به عنوان یک سخنران حرفه ای و تاثیرگذار و نویسنده ای برجسته شناخته شده است، بلکه او به یک مدرس و مشاور بزرگ نیز تبدیل شده که بیش از هر فرد با سوادی می تواند مفید واقع شود و زندگی میلیون ها انسان را نیز تحت تاثیر قرار دهد. این شخصیت همچنین در تلاش بوده تا موقعیت های شغلی بسیاری را نیز به وجود آورد که او را به یک کارآفرین موفق تبدیل کرده است.

باب پراکتور افسانه ای در کسب موفقیت

از لحظه ای که باب پراکتور در اولین سمینار تخصصی، دانش منحصر خود را به اشتراک گذاشت، به یک  افسانه در این صنعت تبدیل شد؛ مردی که می توانست هر فردی را با اطمینان به موفقیت در هر کاری که تلاش می کرد، پر کند. او استعداد نهفته ی خود را در ایجاد انگیزه کشف کرد و سرنوشت هزاران نفر را در سمینارهای زنده یا مستند خود متحول کرد و از همان زمان در ذهن ها جاودانه شد.

فیلم راز به شناخت و محبوبیت باب پراکتور ختم شد

در همان اوایل شروع کار، باب پراکتور در برخی برنامه های تلویزیونی شرکت داشت اما هنوز به شهرت جهانی دسترسی پیدا نکرده بود؛ در چند سال گذشته با حضور این فرد در مستند انگیزشی و جذاب راز ، به سرعت در تمام دنیا دیده شد و توانست محبوبیت بیش تری را به دست بیاورد و مهارت سخن وری و ایده های ناب خود را به همگان نشان دهد. این فرد با توانایی منحصر به فرد خود آرامشی را به مخاطبان القا می کند و به خوبی می تواند در دل افراد نفوذ کند که از این رو تاثیر گذاری بیشتری را هم به دنبال دارد. در طی سالیان طولانی باب پراکتور توانسته زندگی های بسیاری را متحول کند و از آن جایی که خود او نیز دوران سختی را پشت سر گذاشته تا به جایگاه امروزه برسد، درک متقابلی از شرایط افراد دارد و همین امر هم در موفقیت بیش تر او نقش بسزایی داشته است و توانسته در همین راستا افراد بسیاری را از فقر و پوچی نجات دهد. فیلم راز برنامه ای بود که  در سال 2006 با حضور باب پراکتور ، توانست انقلابی را در جهان به وجود بیاورد و افراد بسیاری را بیدار کند. این فیلم با آموزش قانون جذب، سعی کرد به افراد نشان دهد که هیچ چیزی در جهان اتفاقی نیست و زندگی هر فرد مرتبط با نگرش و انتخاب های خود شخص می باشد. این قانون به عنوان یک علم شناخته شده می باشد که با یادگیری آن می تواند زندگی هر فردی را متحول کند و این همان چیزی بود که باب آموخته بود و قصد داشت به تمام جهان نشان دهد.

سندی گلگر و باب پراکتور

خانم سندی گلگر که یک وکیل دادگستری بود در سال 2006 در یکی از سمینارهای باب پراکتور شرکت نمود. سندی می خواست به این پاسخ سوالی که همیشه در ذهنش بود دست یابد و آن این بود که من می خواهم با زندگی خود چه کنم؟ و اینگونه بود که با شرکت در سمنیار سه روزه باب پراکتور به پاسخ این سوال دست یافت. سندی گلگر بدون آنکه خودش آگاهی داشته باشد همانگونه که باب پراکتور در آن سمینار نقل کرده بود تا کنون زندگی کرده بود و به طبق همان اصول زندگی کرده بود. شرکت در سمینار باب پراکتور تاثیر شگرفی بر روی سندی گلگر گذاشت و وی تصمیم گرفت که تدریس کردن را آغاز نماید. همچنین وی ملاقاتی را با باب پراکتور ترتیب داد و باب چون از تحصیلات آکادمیک برخوردار نبود علاقمندی خود را مبنی بر همکاری دو طرفه با سندی گلگر نشان داد و اینگونه بود که باب پراکتور و سندی گلگر با یکدیگر شریک تجاری شدند. بنابراین آن دو موسسه پراکتور گلگر را تاسیس نمودند.

موسسه پراکتور گلگر

موسسه پاکتور گلگر که با همکاری باب پاکتور و سندی گلگر شروع به فعالیت نمود به مردم کمک می نماید تا آنها بتوانند با خود درونی شان ارتباط بهتری برقرار کنند، خودشان را بشناسند، بدانند که در چه کارهایی می توانند موفق شوند و از زندگی خود چه انتظاراتی دارند و می خواهند چه دستاوردهایی داشته باشند.

در سایت پراکتور گلگر اینگونه نوشته شده است:

هدف ما این است که با بالا بردن کیفیت افکار افراد، بتوانیم کیفیت زندگی‌ افراد جهان را بهبود ببخشیم. ما این کار را با آموزش، افزایش آگاهی و قدرت بخشیدن به افراد از طریق سمینارها، خدمات و محصولاتمان انجام می‌دهیم. قصد ما این است که نقش مهمی در خلق یک جهان با ثروت‌های واقعی (معنوی، فکری و مادی) داشته باشیم و هر فرد یک بخشی از چرخه‌ای باشد که ثروت‌های واقعی را به دیگران انتقال بدهد و این چرخه همیشه در حال گسترش باشد.

باب پراکتور و سندی گلگر همچنین علاقمند به حمایت کردن و توانمند کردن جوامع مختلف نیز هستند. این دو یک سازمان بشردوستانه غیرانتفایی است که به مردم کمک می کند تا زندگی شان را از طذیق آموزش شکوفا کنند به کشورهای در حال توسعه خصوصا کنیا کمک می کند تا انها به سمت شکوفایی حرکت کرده و استعدادها و پتانسیل های خود رابشناسند. از اهداف این بنیاد می توان به ایجاد دسترسی به آموزش ابتدایی، دسترسی داشتن به آب سالم و بهداشتی، مراقبت های بهداشتی و آموزش برای کسب درامد برای افراد بزرگسال اشاره نمود.

کتاب ها و سمینارهای باب پراکتور

در طول سالیان طولانی که باب پراکتور وارد حوزه ی نویسندگی و سخنرانی شده، شاهد انتشار کتاب های بسیار و سمینارهای متعدد بوده ایم که هر یک به تنهایی بار علمی بسیار بالایی داشته و توانسته اطلاعات مفید بسیاری را دراختیار مخاطبان خود قرار دهد. حال کتاب های باب پراکتور را نام می بریم که عبارتند از:

نام کتاب

نام انگلیسی کتاب

سال انتشار
کتاب هفت درس برای ثروتمند شدن Seven lessons to get rich
کتاب افکار همه چیز است Thoughts are everything
کتاب مسابقه پول نیست Race is not money
کتاب سرنوشت خود را تغییر دهید Change your destiny
کتاب راز 2 Secret 2
کتاب تو ثروتمند زاده شده ای You Were Born Rich: Now You Can Discover and Develop Those Riches 1997
کتاب موفقیت کسب و کار مورد نظر خود را ایجاد کنید: رازها و استراتژی های بزرگ ترین مربیان جهان Create the Business Breakthrough You Want: Secrets and Strategies from the World’s Greatest Mentors 2004
کتاب الفبای موفقیت The ABCs of Success: The Essential Principles from America’s Greatest Prosperity Teacher 2015
کتاب پارایمتان را تغییر دهید تا زندگیتان تغییر کند Change Your Paradigm, Change Your Life 2015
کتاب هنر زندگی کردن The Art of Living Prosperity Gospel Series 2020
کتاب 12 اصل قدرتمند برای موفقیت  12 Power Principles for Success 2021

سمینارهای باب پراکتور

 • سمینار چگونه زندگی خود را متحول کنیم
 • سمینار درک قانون جذب
 • سمینار 11 قانون فراموش شده در زندگی
 • سمینار موفقیت و هدف در زندگی

لازم است بدانید تعداد سمینارها بسیار زیاد می باشد و هر یک از سمینارها به شکل های مختلف از جمله ویدئوهای آموزشی، فیلم های مستند و یا حتی برنامه های زنده برگزار شده اند و اکنون در دسترس مردم می باشد و می توانند با انتخاب عنوان مورد نظر خود، ساعت ها مشاوره و آموزش های تخصصی را دریافت کنند.

علم ثروتمند شدن از نظر باب پراکتور

شاید برای شما جالب باشد که بدانید حتی ثروتمند شدن هم مانند بسیاری علوم دیگر همچون ریاضی و جبر، نیاز به دانش و علم مختص خود می باشد که باب پراکتور این عنوان را برای یکی از سمینارهای موفق خود برگزیده است و در طی آن از کاری که بیش از هر چیزی بر آن تسلط و مهارت دارد استفاده کرده است، و آن هم برنامه ریزی برای ضمیر ناخودآگاه می باشد. به طور حتم اگر حتی آشنایی کمی با این شخصیت داشته باشید باید بدانید که باب پراکتور به عنوان یکی از استادان در زمینه ی کنترل ذهن و برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه به شمار می رود. در این سمینار نیز او تلاش کرده به انسان ها نشان بدهد که

برای رسیدن به موفقیت و ثروتمند شدن، پیش از هر چیزی باید ذهن خود را پرورش دهند و باورهایی عمیق را در خود به وجود بیاورند و مطابق با اصولی مشخص پیش بروند که به صورت مراحل یک معادله ی ریاضی می باشد و اگرهر فردی بتواند به درستی این اصول را دنبال کند به طور حتم به ثروت خواهد رسید، در حالی که بسیاری افرار با وجود پشتکار و انجام فعالیت های بسیار، هیچ گاه نمی توانند به موقعیت مناسبی دست پیدا کنند چرا که از این علم بی بهره مانده اند. در رابطه با این سمینار می توان ادعا کرد، صحبت هایی کارآمد و علمی توسط باب پراکتور بیان شده که می تواند برای تمامی افراد با موقعیت های مختلف مفید واقع شود.

یادداشت های برجسته باب پراکتور

برای رسیدن به هر چیزی ابتدا ذهنیت خود را تغییر دهید. اگر می خواهید فردی موفق یا ثروتمند باشید گام اول ایجاد ذهنیت ثروتمند است. همان طور که پیش تر هم اشاره شده بود، یکی از اصول مهم و قابل توجه که باب پراکتور تاکید زیادی بر آن داشت، کنترل ضمیر ناخودآگاه و تصویر سازی ذهنی می باشد، چرا که گفته می شود این کار موجب ایجاد باور در وجود افراد خواهد شد و در ادامه تمام آنچه را که در ذهن خود شکل داده اید به سمت شما کشیده خواهد شد. باب پراکتور در آموزه های خود بیان می کند که ذهن انسان نمی‌تواند تفاوتی بین حقیقت و خیال قائل شود، به همین خاطر هر چقدر تصویر سازی شما حقیقی تر به نظر برسد، ضمیر ناخودآگاه شما هم تلاش بیش تری را در جهت رسیدن فرد به حقیقت آن امر خواهد داشت.

رابطه باب پراکتور و ارل نایتینگل

ارل نایتینگل یک گوینده ی رادیو و نویسنده ی آمریکایی بود که بیش تر در زمینه ی موضوعاتی چون توسعه ی شخصیت انسان ها، ایجاد انگیزه و وجود معنی دار فعالیت داشته است. این شخصیت برای مدتی به عنوان یکی از برجسته ترین مجری های تلویزیونی آمریکا شناخته می شد. نایتینگل بر خلاف باب از همان ابتدا خودش به دنبال راه های رسیدن به موفقیت بود، آن هم در شرایطی که تصمیم داشت از صفر شروع  کند. از این رو در سنین نوجوانی، مدت زیادی را به مطالعه ی کتاب های روانشناسی و دستیابی به موفقیت می پرداخت و هیچ گاه از تلاش های بی دریغ خود نا امید نشد و در نهایت هم جواب

زحمات خود را گرفت. ارل همچون باب پراکتور، راز رسیدن به موفقیت را در کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید، متعلق به ناپلئون هیل پیدا کرد. این فرد همواره به کارمندان و همکاران خود و همچنین سایر افراد طی برنامه های رادیویی و… با جملات پرانرژی، انگیزه می داد و همین سخنان او بود که در نهایت موجب موفقیت وی شد و با چاپ اولین کتاب خود توانست به پیشرفت بی نظیری دست پیدا کند. ارل نایتینگل در طول دوران زندگی خود، شاگردان و دوستان زیادی داشت که یکی از آن ها، باب پراکتور بود. آشنایی دو شخصیت نقطه ی عطفی برای باب پراکتور به حساب می آمد چرا که چیزهای بسیاری را از ارل

آموخت و با عمل به صحبت های ایشان توانست مسیر و هدف خود را مشخص کند و با پشتکار بیشتری به راه خود ادامه دهد. البته این ارتباط به صورت دو طرفه بود و این دو شخصیت برای مدت ها با یکدیگر همکاری خوبی داشتند که به پیشرفت هردوی آنان کمک زیادی کرد. البته باب پراکتور از مدت ها پیش برنامه های رادیویی ارل را دنبال می کرد و همیشه به همراه کارمندان خود به سخنرانی های ایشان گوش می داد تا این که در نهایت روزی تصمیم گرفت به طور مستقیم به ملاقات ایشان برود و پس از آن همانجا ماندگار شد که شروع رابطه ی این دو شخص بایکدیگر بود. باب پراکتور در کنار این شخصیت به کنترل فکر و آرامش ذهنی می رسید و هر روز یک قدم بیشتر به موفقعیت و کامیابی نزدیک می شد.

زندگی شخصی و همسر باب پراکتور

هم اکنون باب پراکتور 85 سال سن دارد و متاهل بوده و دارای یک همسر به نام لیندا پراکتور (Linda Proctor) و سه فرزند به نام های ریموند (Raymond)، کالین (Colleen) و برایان (Brian) است که روابط خوبی را با یکدیگر دارند و بیشتر اوقات را نیز در کنار یکدیگر سپری می کنند. همچنین باب پراکتور در بسیاری از سخنرانی های خود، همسرش را مثال می زند. از سال 1973 که باب پراکتور اولین شرکت خود را تاسیس کرد، جامعه ای از زنان و مردان را که در دنیای هرج و مرج خود گیر افتاده بودند نجات داد و با آموزش های نحوه ی بهره برداری از اعتماد به نفس و خلاقیت به آنان کمک کرد تا با زندگی خود دست و پنجه نرم کنند و از تمام لحظات  لذت ببرند.

باب پراکتور در تمام ادوار زندگی اش همراه با خانواده خود، یعنی همسرش لیندا، 3 فرزندش به همراه همسران و فرزندانشان، خواهرش هلن، برادرش آلن و 11 نوه و 5 نتیجه متولد شده و 3 نتیجه در راه زندگی می کرد.

درگذشت باب پراکتور

متاسفانه سرانجام باب پراکتور در 3 فوریه 2022 ( 14 بهمن 1400 ) در سن 87 از دنیا رفت و یکی از بزرگترین اساتید موفقیت دنیا را از دست دادیم تاکنون مستنداتی راجع به علت مرگ باب پراکتور موجود نیست. اما به نظر میرسد دلیل فوت ایشان کدورت سن بوده است.

خوشبختانه ما در سایت راه زندگی مجموعه کاملی از بهترین دوره ها و سمینار های باب پراکتور در چند سال آخر را جمع آوری و آماده سازی و استفاده کردیم و خوشحالیم که میتوانیم نتیجه یک عمر تجربه باب پراکتور در زمینه موفقیت شخصی و کسب ثروت را با زبان فارسی به علاقمندان ارائه کنیم.

سخنان انگیزشی باب پراکتور

 • مهم نیست کجا هستید، در مقایسه با جایی که می توانید بروید، هیچ جا نیستید.
 • برای رسیدن به چیزی که آنقدر بزرگ و هیجان انگیز است که شما را به هیجان می‌آورد و در عین حال می‌ترساند، هدف تعیین کنید.
 • شخصاً با رویای خود درگیر شوید و آن را در اولویت قرار دهید، اگرنه هرگز به واقعیت تبدیل نخواهد شد.
 • یک تفاوت بین افراد موفق و بقیه این است که افراد موفق اقدام می کنند.
 • تنها محدودیت های زندگی ما محدودیت هایی است که به خودمان تحمیل می کنیم.
 • بدانید که در اطراف شما چه اتفاقی می افتد. بر آنچه در درون خود می گذرد کنترل داشته باشید.
 •  قانون جذب همیشه کار می کند، چه آن را باور داشته باشید یا بفهمید یا نه.
 • آنقدر شجاع باش که مکالمه مهمی را شروع کنی.
 • اگر باید به چیزی شک کنید. به محدودیت هایت شک کن.
 • تنها رقابتی که تا به حال با آن روبرو خواهید شد، جهل خودتان است.
 • اگر وقتی هدف خود را تعیین می کنید، احساس آرامش نمی کنید، به اندازه کافی اهداف بزرگ تعیین نکرده اید.
 •  بیایید با چیزی که می‌توانیم شکرگزار باشیم، شروع کنیم و ذهن خود را وارد آن ارتعاش کنیم و سپس به خوبی‌هایی که شروع می‌شود تماشا کنیم، زیرا یک فکر به فکر دیگری منجر می‌شود.
 • ایمان و ترس هر دو ایجاب می کنند که به چیزی باور داشته باشید که نمی توانید ببینید. تو انتخاب کن!
 • ایمان توانایی دیدن نادیدنی ها و باور باورنکردنی هاست و این چیزی است که مؤمنان را قادر می سازد آنچه را که توده ها غیرممکن می پندارند دریافت کنند.

سایت باب پراکتور

اینستاگرام باب پراکتور

یوتیوب باب پراکتور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *