موفقیت چیست ؟

فهرست محتوای این مقاله

بی گمان اگر از ما بپرسند هر کدام تعریف متفاوتی برای موفقیت ارائه خواهیم داد زیرا انسان ها خواسته ها و نیازهای متفاوتی از زندگی دارند.

آنچه روشن می باشد این است که موفقیت یک عامل پایدار در زندگی به شمار نمی آید و می تواند گاهی پدیدار شود و گاهی از میان برود.شما پیش از هرچیز باید به تعریفی منطقی از موفقیت دست یابید بی آنکه آن را درگیر خواسته های دیگران همچون پدر و مادر خود کنید.

این زندگی خودتان است و مهم است که شما چه تعریفی از موفقیت ارائه می دهید.

بی شک کسانی را پیرامون خود دیده اید که با رسیدن به یک سطح مشخص دیگر دست از کار و کوشش می کنند و می گویند همین قد بس است و دلشان نمی خواهد بیش از این ادامه دهند.

این افراد کسانی را که بیش از اندازه کوشش می کنند و ثروت بالایی را به دست می آورند و هنوز ایست نمی کنند متهم می کنند که انسان های زیاده خواهی هستند در حالی که داشته ایشان می تواند برای چند نسل پس از آنها هم بسنده کند.

این افراد یک ایراد بزرگ دارند زیرا نمی دانند موفقیت یعنی به آنچه اکنون داریم قانع نشویم و هر روز گام های بلندتری را برای پیشرفت برداریم.

کسانی که به نیروی پیش برنده مجهز هستند هرگز دست از کار نمی کشند چون از نظر آنها پایانی برای بهتر زیستن وجود ندارد اما از سوی افراد قانع و کم خواه همیشه در یک جا خواهند ماند و هیچ گونه کنشی از خود نشان می دهند.

دیدگاه ریچارد برانسون درباره موفقیت

اگر پیگیر زندگی افراد موفق هستید بی گمان ریچارد برانسون را می شناسید یک انسان توانمند که ثروت سرشاری را به دست آورده است.

او می گوید هرگز موفقیت را با میزان پولی که در برابر دیگران به دست آورده اید نسنجید در واقع موفقیت نشانه ای جز شادی ایجاد شده در درون شما ندارد.


حقیقت موفقیت چیست ؟

هنگامی که با مردم درباره موفقیت صحبت می کنید همه درباره داشتن یک حس خوب به شما می گویند.حسی مانند داشتن پول خوب خانه خوب ماشین خوب و چیزهایی از این دست.

البته کسی این موضوع را کتمان نمی کند که این ها بخشی از دستاوردهای موفقیت هستند اما باید بدانید همه آن نیستند و موفقیت بسیار گسترده تر از آن است.

بستر موفقیت

پیش از هر چیز باید بدانید موفقیت تنها در صورتی شکل می گیرد که شما پشتکار داشته باشید و کوشش فزون تری نسبت به گذشته در پیش بگیرید.

موفقیت هم مانند دیگر چیزهایی که در زندگی وجود دارد اول پایه ای خود را دارد و از آن ها پیروی می کند و شما باید با رعایت این ساختار آن را به دست آورید.

انگیزه کافی

از یاد نبرید آنچه می گویید و آنچه انجام از خواسته های شما سرچشمه می گیرد پس پیش از هر چیز مراقب ندای درونی خود باشید.

در این راستا انگیزه های خود را مشخص کنید تا به یک برنامه اصولی دست یابید.

انتظار و شکیبایی

اگر می خواهید موفقیت را لمس کنید باید کسی باشید که خودباوری و اعتماد به نفس به بخش از وجود او تبدیل شده است.با داشتن اعتماد به نفس به آن چیزی که می اندیشید می رسید.

کمی به رفتار خود نگاه کنید چه چیزی خواهید دید.

همان چیزی که از خودتان انتظار دارید و پیشتر به آن اندیشیده اید در واقع انتظارها رفتار شما را شکل می دهند.

تمرکز در مسیر

اگر به سراغ انسانهای موفق بروید همه کلید تمرکز را به دست شما خواهند داد و به شما می گویند تمرکز یک موضوع پایه ای برای موفقیت و کامیابی است.

اصلاح عادات

چه بخواهیم و چه نخواهیم بیشتر رفتارهایی که ما از خودمان نشان می دهیم برگرفته از عادت های ماست پس چه بهتر عادتهایمان را در راستای موفقیت قرار دهیم.

شما به تمرین نیاز دارید تا روزمرگیهایتان به شکل عادت های کارگشا تبدیل گردد.

تصمیم گیری و انتخاب

آن چه روشن است این می باشد که زندگی ما همان چیزی است که ما گزینش کرده ایم.

انسان آزاد است که چه نوع اندیشه ای داشته باشد و کنترل زندگیش را در دست بگیرد پس بهتر است با انتخاب آگاهانه راهی را که در آن قدم می گذاریم را به سوی موفقیت تغییر دهیم.

مثبت اندیشی

رسیدن به موفقیت بدون مثبت اندیشی مانند این است بخواهیم در بیابان ماهی پیدا کنیم. اندیشه شما نشان می دهد که باورها انتظارات و ارزش هایی برای شما مهم است. اندیشه مثبت هم حال جسم و هم حال روح شما را خوب خواهد کرد.

شادابی و پر نیرو بودن در همه زندگی نتیجه داشتن اندیشه مثبت است که شما را به سوی هدف رهنمون می کند.

مثبت اندیش ها با برنامه ریزی به پیش می روند و بی گدار به آب نمی زنند و شرایط پیش رو را یک به یک می سنجند.

تغییر در خود

گاهی باید تغییر کرد وگرنه موفقیت به سوی ما نمی آید چون برای اینکه تن پوش موفقیت اندازه بدنمان شود نیاز به رژیم چاقی و لاغری برای اندیشه مان داریم. شما باید منفی ها را مثبت کنید و مثبت ها را پرورش دهید.


راهکارهای رسیدن به موفقیت

شور و شوق داشته باشید

اگر فرصت هم نشینی با افراد موفق داشته باشید دیده اید که آنها نسبت به دیگران شور و شوق افزون تری دارند و هر کاری را می پذیرند با جان دل انجام می دهند و هرگز دچار خستگی نمی شوند. زیرا نیک می دانند که موفقیت با دلسردی به دست نمی آید و پول و ثروت یکی از دستاوردها شور و شوق به کاری است که انجام می دهند.

سخت کوش باشید

در این دنیا هیچ چیز آسان به دست نمی آید و همه کامیابی های برآیند سخت کوشی است.پس هر چه سخت کوش بیشتر بخت موفقیت شما نیز بالاتر خواهد رفت. هر چه بیشتر تمرین کنید بیشتر راههای موفقیت را خواهید یافت.

خودتان را تشویق کنید

افراد موفق همیشه پیش از این که دیگران بگویند خودشان را تشویق می کنند.نباید بگذارید تردیدها شما را از پای دربیاورند بلکه به خاطر کارهایی که می کنید از خودتان سپاسگزار باشید  و به خودتان بگویید من بهترین هستم و از پس مشکلات بر می آیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *