زندگینامه تی هارو اکر

فهرست محتوای این مقاله

تی هارو اکر کیست ؟

تی هارو اکر (T. Harv Eker) یک نویسنده، تاجر و سخنران انگیزشی است که به دلیل نظریه های خود در مورد ثروت و انگیزه ی به ثروت رسیدن به شهرت رسیده است. وی نویسنده کتاب اسرار ذهن میلیونر (Secrets of the Millionaire Mind) است که توسط هارپر کالینز (HarperCollins) منتشر شده است. وی همچنین نویسنده ثروت سریع (speedwealth) نیز می باشد که در نشریات برجسته از جمله: نیویورک تایمز، وال استریت ژورنال و یو‌ اس ای تودی نیز معرفی شده است. هارو اکر همچنین تعدادی برنامه آموزشی و سمینار در سطح جهانی برگزار کرده است که می توان به سمینار ذهن ثروتمند اشاره کرده است.

نام به فارسى تی هارو اکر
نام به انكليسى T. Harv Eker
تاریخ تولد 10 ژوئن 1954
تاریخ مرگ نامشخص
محل زندگی تورنتو
همسر دارد
شغل نویسنده و سخنران انگیزشی
ثروت نامشخص

زندگی شخصی تی هارو اکر

تی هارو اکر در 10 ژوئن 1954 در تورنتو انتاریو (Toronto, Ontario) کانادا به دنیا آمد و دوران کودکی خود را نیز در همانجا سپری کرد. در  سنین جوانی، اکر به ایالات متحده نقل مکان کرد. زمانیکه اکر 13 سال داشت شروع به کار کرد و شماغل گوناگونی را تجربه کرد. روزنامه تحویل می داد، بستنی اسکوپ می فروخت. کتاب های رمان می فروخت و در سواحل به فروختن کرم برنزه نیز مشغول بود. وی یک سال نیز در دانشگاه تحصیل کرد اما به نتیجه رسید که نمی تواند در تحصیل موفق شود و به سراغ رویای خود یعنی میلیونر شدن رفت. وی در دوران جوانی خود شهرهای مختلفی را برای زندگی کردن انتخاب کرد و به ان شهرها نقل مکان کرد که می توان به روخانه تاهو و اف تی لادر بل اشاره نمود. پس از سالها سختی و رنج سرانجام اکر، قبل از آنکه طعم موفقیت را بچشد، در یک فروشگاه تناسب اندام، بیش از ده ها شرکت مختلف را راه اندازی کرد. پس از کسب میلیون‌ها دلار از طریق فروشگاه‌های زنجیره ای تناسب اندام، او ثروت خود را به دلیل سوء مدیریت از دست داد. پس از آن، اکر شروع به تجزیه و تحلیل روابط افراد ثروتمند با پول و ثروتشان کرد و او را به ایجاد نظریه‌هایی که امروز در نوشتن و سخنرانی خود ارائه می‌کند، سوق داد. در مورد همسر و ازدواج تی هارو اکر این را بدانید که وی متاهل و دارای فرزند نیز می باشد اما علاقه ای به ارائه اطلاعات راجع به زندگی شخصی اش به دیگران ندارد.

نظریه های تی هارو اکر

نوشته‌ها و صحبت‌های اکر اغلب بر نظریه ی او از «ذهن ثروتمند» متمرکز است، مجموعه ای از نگرش‌ ها و باورهای ذهنی که دریافت ثروت را تسهیل می کند. این نظریه پیشنهاد می کند که هر یک از ما یک طرح مالی یا نسخه‌ای درونی داریم که نحوه ارتباط ما با پول را دیکته می‌کند و با تغییر این طرح، افراد می توانند توانایی خود را برای انباشت ثروت تغییر دهند.

نظریه های دیگری که به اکر نسبت داده می‌شود، شامل این مفهوم است که افرادی که تمایلی برای بدست اوردن موفقیت های بزرگ نارند، نقش قربانی را بازی می کنند. این افراد همچنین مخالف این هستند که کنترل کننده و خالق زندگی خودشان هستند. مفهوم دیگر این است که احساس گناه یکی از موانع کسب ثروت می شود و اندیشیدن به ثروت به عنوان وسیله ای برای کمک به دیگران این احساس گناه را از بین برده و ثروتمند شدن را امکان پذیر می کند.

اکر در کتاب خود 17 روش را فهرست می کند که در آنها نقشه های مالی ثروتمندان با افراد فقیر و طبقه متوسط متفاوت است. یکی از موضوعات شناسایی شده در این فهرست این است که ثروتمندان باورهای محدود کننده برای ثروتمند شدن را کنار می گذارند در حالی که قشر فقیر و متوسط تسلیم باورهای محدودکننده ی خود می شوند. همچنین در فرصت های مختلف، افراد فقیر بر موانع تمرکز می کنند اما افراد ثروتمند به دنبال برداشتن موانع و کسب موفقیت هستند. افراد ثروتمند، دیگر افراد ثروتمند و موفق را تحسین می کنند در حالی که افراد فقیر از افراد ثروتمند و موفق رنجیده خاطر می شوند.

کتاب های تی هارو اکر

نام کتاب نام انگلیسی کتاب سال انتشار
کتاب رازهای ذهن ثروتمند Secrets of the Millionaire Mind 2000
کتاب چگونه ذهن میلیونر را توسعه دهیم: روانشناسی مخفی ثروت How to Develop a Millionaire Mind: The Secret Psychology of Wealth 2000
کتاب راز: تی هارو اکر The Secret: T. Harv Eker 2007
کتاب رازهای ذهن میلیونر: تسلط بر بازی درونی ثروت Secrets of the Millionaire Mind: Mastering the Inner Game of Wealth 2009
کتاب رازهای ذهن میلیونر در دوران آشفته Secrets of the Millionaire Mind in Turbulent Times 2011
کتاب ثروت سریع Speedwealth: How to Make a Million in Your Own Business in 3 Years or Less 2014
کتاب ثروت واقعی True Wealth 2018

سخنان تی هارو اکر

  • افراد ثروتمند بزرگ فکر می کنند. افراد فقیر کوچک فکر می کنند.
  • اگر مایل باشید فقط کارهای آسان را انجام دهید، زندگی سخت خواهد بود. اما اگر مایل به انجام کارهای سخت باشید، زندگی آسان خواهد بود.
  • اگر می خواهید به سطح جدیدی در زندگی خود بروید، باید از منطقه راحتی خود عبور کنید و کارهایی را انجام دهید که راحت نیستند.
  • اگر می‌خواهید تغییری دائمی ایجاد کنید، تمرکز بر اندازه مشکلات خود را متوقف کنید و شروع به تمرکز روی اندازه خود کنید.
  • اگر متوجه شوید که مردم چقدر در مورد شما فکر می کنند، کمتر نگران خواهید بود.
  • بزرگترین مانع ثروت، ترس است. مردم از بزرگ فکر کردن می ترسند، اما اگر کوچک فکر کنید، فقط به چیزهای کوچک دست خواهید یافت.
  • افکار منجر به احساسات می شود. احساسات منجر به اعمال می شود. اقدامات منجر به نتیجه می شود.
  • اگر می خواهید با عقاب ها پرواز کنید، با اردک ها شنا نکنید.
  • افراد ثروتمند معتقدند: من زندگی خود را خلق می کنم. مردم فقیر معتقدند: زندگی برای من اتفاق می افتد.
  • افراد ثروتمند دائماً یاد می گیرند و رشد می کنند. افراد فقیر فکر می کنند که از قبل می دانند.

سایت تی هارو اکر

اینستاگرام تی هارو اکر

یوتیوب تی هارو اکر