زندگینامه راندا برن

فهرست محتوای این مقاله

راندا برن کیست ؟

راندا برن ( Rhonda Byrne ) نویسنده و تهیه کننده تلویزیونی استرالیایی است که محبوبیت زیادی برای نوشتن کتاب راز دارد که در نهایت منجر به تهیه و اکران فیلم راز و شهرت فراوان این فیلم شد. راندا برن در سال 1945 در ملبورن استرالیا به دنیا آمده است. راندا برن کتاب راز را بر اساس معرفی قانون جذب و کاربرد آن در زندگی نوشته است او همچنین پس از انتشار موفقیت آمیز و شهرت این کتاب در ادامه کتاب های دیگری با موضوع مشابه نوشت که به لیست کامل آثار و کتاب های او در انتهای زندگینامه خواهیم پرداخت .

راندا برن با تالیف کتاب و فیلم راز توانست تاثیر زیادی بر روی زندگی مردم در سرار جهان بگذارد به گونه ای مجله تایم در سال 2007 راندا برن را جز 100 فرد تاثیرگذار در جهان معرفی کرد و اندکی پس از آن، راندا برن در فهرست “100 چهره سرشناس” فوربس نیز ظاهر شد ؛ چرا که این مفهوم را به انسان ها القاء کرد که زندگی با وجود فراز و نشیب هایی که دارد می تواند با بکارگیری قوانین جهان و کائنات سرشار از موفقیت، آرامش، شادی، ثروت، عشق و … باشد.

نام به فارسى راندا برن
نام به انكليسى Rhonda Byrne
تاریخ تولد 1945
تاریخ مرگ نامشخص
محل زندگی استرالیا
همسر نامشخص
شغل نویسنده و تولید کننده تلویزیونی
ثروت نامشخص

خانواده و همسر راندا برن

راندا برن فرزند رونالد ایزون و همسرش ایرین ایزون می باشد . راندا برن به مادر خود علاقه زیادی داشت که منجر به وابستگی شدیدی در وی شده بود. وقتی مادر راندا برن از دنیا رفت، وابستگی راندا برن به پدرش دو چندان شد. در سال 2004 ، پدرش درگذشت و او بخاطر وجود مشکلات اقتصادی و فشارهای روانی ممتد دچار افسردگی شدید شد ؛ طوریکه احساس می کرد تمام بدبختی های جهان روی سرش خراب شده است . افسردگی وی به قدری شدید بود که حتی توان انجام دادن کارهای روزمره خود را نیز نداشت و رابطه ی او با اطرافیانش نیز تحت تاثیر افسردگی او قرار گرفته بود.

راندا برن و برنارد برن با قبل از فوت پدرش با هم ازدواج کرده بودند که حاصل این ازدواج دو فرزند به نام های هایلی برن و اسکای برن است. وقتی راندا برن پدر خود را از دست داد به دلیل مشکلات زیاد ، زندگی مشترک خود را نیز رها کرد و اینگونه بود که ازدواج راندا و برنا پایدار نماند و این ذوج از هم جدا شدند. دختر راندا برن که هیلی نام دارد در تلاش برای تشویق او ، باعث تحریک راندا برن برای خواندن کتاب علم ثروتمند شدن توسط والاس دی واتلز نوشته شده است شد . راندا برن پس از مطالعه قسمتی از کتاب در مورد آن لحظه می‌گوید : چیزی در درونم باعث شد که صفحه ها را یکی یکی ورق بزنم، و هنوز می‌توانم به یاد بیاورم که اشک هایم هنگام خواندن آن به صفحات می خورد.

هدیه ارزشمند هیلی به قدری اثربخش بود که باعث ایجاد نگرشی جدید در مادرش شد. نگرشی که زندگی راندا برن را بشدت تحت تاثیر قرار داد و نام راندا برن را به گوش جهانیان رسانید . راندا برن پس از خواندن کتاب ، تفکر مثبت و قانون جذب را کشف کرد و موفقیت های بیشتری در زندگی یافت . از این رو ، او شروع به تحقیق در مورد این موضوع کرد و پروژه راز به این گونه متولد شد . اینگونه بود که راندا برن بر افسردگی خویش فائق آمد و توانست به یک فرد موفق و تاثیرگذار  تبدیل شود.

راندا برن و نجات خود با کشف راز

راندا برن در طول یک شبانه روز به زنی موفق و تاثیرگذار تبدیل نشد، بلکه وی مانند بسیاری از افراد موفق جهان زندگی پر فراز و نشیبی داشته است که توانسته با غلبه بر مشکلات مختلف به موفقیت دست یابد. داستان زندگی راندا برن از زبان خودش قبل از نوشتن کتاب راز اینگونه است:

یک سال پیش زندگی‌ام از هم پاشید. پس از فوت پدرم به شدت افسرده شدم و رابطه خیلی کمی با دوستان و آشنایان خود داشتم. در کمال یاس و ناامیدی بودم و هرگز فکر نمی‌کردم که موهبتی الهی نصیبم شود، به دلیل موفقیتی که پیش پایم افتاده بود، داستان راز را با مطالعه کتابی که دخترم به من پیشنهاد کرده بود، پیگیری کردم. این راز را در سرتاسر تاریخ پیگیری و جستجو کردم و از اینکه افراد فرهیخته بسیاری مانند: شکسپیر، افلاطون، بتهوون و… این راز را می‌دانستند، متعجب شدم.

تالیف کتاب راز به دست راندا برن

راندا برن زندگی حرفه ای خود را به عنوان تهیه کننده در رادیو آغاز کرد و سپس در تلویزیون مشغول فعالیت شد . وی چندین برنامه تلویزیونی را در طول دوران فعالیت خود تولید کرده است . در سال 2006، راندا برن کتاب راز را نوشت که در سراسر جهان بسیار موفق بود و به پرفروش ترین کتاب جهان تبدیل و بیش از 19 میلیون نسخه آن چاپ و به 50 زبان زنده دنیا ترجمه شد و همچنین در قالب بیش از 2 میلیون دی‌وی‌دی به فروش رسید. راندا برن همچنین تصمیم گرفت محتوای کتاب راز را در فیلم راز که بسیار شهرت یافت نیز انتشار دهد. کتاب راز توسط مجله آمریکا امروز به عنوان یکی از 20 کتاب برتر پرفروش 15 سال گذشته از زمان انتشار آن در نوامبر 2006 معرفی شد . راندا برن در برنامه اوپرا وینفری با چهار معلم از فیلم راز در ژانویه 2007 ظاهر شد و محبوبیت و موفقیت تجاری بسیاری کسب کرد . راندا برن همچنین به عنوان یکی از تأثیرگذارترین افراد جهان در فهرست مجله تایم از بین افرادی که دنیای ما را شکل می دهند ، شناخته شد و اندکی پس از آن در فهرست 100 شخصیت معروف در مجله فوربز معرفی شد. کتاب راز ، که در مورد قانون جذب و چگونگی استفاده از آن در زندگی شما بحث می کند ، به صدر لیست های پرفروش رسید . این کتاب بسیاری از افراد را با این مفهوم آشنا کرده است که افکار آن ها ممکن است نه تنها در عملکرد آن ها بلکه بر تجربیاتی که آن ها نیز وارد زندگی خود می کنند تأثیر بگذارد . راز ایده های مختلفی را ارائه می دهد که شگفت آور ، هیجان انگیز و شاید بحث برانگیز است .

این کتاب بینش ها و استراتژی های خاصی را برای استفاده به اشتراک می گذارد ، تاریخچه ای از استفاده از قانون جذب را ارائه می دهد و نمونه هایی از نحوه کارکرد آن در زندگی افراد مختلف را ارائه می دهد و آن را به عنوان یک مطلب خواندنی جالب و آموزنده ارائه می دهد . راز ممکن است برای بعضی از انسان ها مفید باشد اما برای دیگران مضر است . تمام جوانب مثبت و منفی سرمایه گذاری وقت و پول را در این کتاب در نظر بگیرید . این کتاب جنجال های بسیاری را ایجاد کرده است . به عنوان مثال ، برخی معتقد بودند که این کتاب مغایر با ارزش های دینی مسیحیت و سایر ادیان بزرگ می باشد ، در حالی که برخی دیگر آن را یک رویکرد مکمل می دانند .

یکی از نکات مهم در کتاب راز این است که اگر روی آن چه که نمی خواهید تمرکز کنید ، ناخواسته آن را به زندگی خود وارد می کنید . به عنوان مثال ، اگر به طور مداوم به آن چه بر شما استرس وارد می کند مشغول شوید ، در حقیقت بیشتر آن موقعیت ها و احساسات استرس زا را به سمت زندگی خود جلب خواهید کرد . درعوض ، راه حل این است که بر آن چه می خواهید در زندگی تان وارد شود ، تمرکز کنید و بیشتر از آن بهره مند شوید .

کتاب راز راندا برن، افراد را تشویق می کند تا اهداف خود را به روشنی تجسم کنند تا بتوانند آن چه را که می خواهند جذب کنند . همچنین این نکته را متذکر می شود که همیشه یک خط مستقیم بین جایی که در آن هستید و جایی که می خواهید به آن بروید نیست و ما همیشه نمی توانیم تشخیص دهیم که چه چیز هایی در آینده به وجود می آیند ، اما پشتکار و اعتقاد به خود همواره مهم است . این امر ما را ترغیب می کند تا به منظور حفظ انگیزه برای دستیابی به اهداف ، به یک چارچوب بهتر ذهنی بپردازیم و تحقیقات در مورد تئوری گسترده و ساختاری ، این رویکرد را تأیید می کند و نشان می دهد که وقتی ما احساسات مثبتی در درون خود داریم می توانیم که آینده بهتری را برای خود بسازیم .

تولید فیلم راز توسط راندا برن بر اساس کتاب راز

یکی از موثرترین و کارآمدترین منبع هایی که می توانیم برای آشنا شدن با مفاهیم در قانون جذب بکار گیریم فیلم راز می باشد. این فیلم زمانیکه در سال 2006 ساخته و پخش شد غوغایی در جهان به پا کرد. پس از نوشتن کتاب راز توسط راندا برن و کسب موفقیت در این عرصه، تصمیم گرفت که استرالیا به مقصد آمریکا ترک کند. مکانی که بسیاری از افراد موفق و تاثیر گذار در آنجا سکونت داشتند. وقتی راندا برن به آمریکا رفت توانست در مدت تقریبا 7 هفته با بیشتر از 55 مربی و فرد تاثیر گذار در آمریکا صحبت کند که پیامد ملاقات های وی تبدیل به ساخت و تولید مستندی 120 دقیقه ای به نام راز شد که این مستند با استقبال بی نظیر مردم آمریکا مواجه شد و انسان های بیشماری به تماشای این مستند زیبا و تاثیرگذار نشستند. فیلم راز در سال 2006 ، یک فیلم بلند با ویژگی های برجسته رمز و راز بزرگ جهان و قانون جذب است که برگرفته از کتاب راز بود و سر و صدای زیادی به پا کرد . تاثیرگذاری این فیلم اینگونه بود که توانست سرنخ هایی به مردم برای درک بهتر و سریعتر قانون جذب بدهد تا آنها بتوانند پس از مشاهده آن به دنبال تکمیل اطلاعات خود در این راستا باشند.

ثروت راندا برن

متاسفانه اطلاعات کافی درباره ثروت راندا برن در دسترس نیست اما گمان زده می شود راندا برن در حال حاضر که 70 سال سن دارد حدود 100 میلیون دلار ثروت داشته باشد.

بهترین جملات و نقل قول ها از راندا برن

 • می توانید هر آنچه می خواهید باشید، انجام دهید یا داشته باشید.
 • می توانیم انچه را که می خواهیم بدست آوریم، مهم نیست خواسته های ما چقدر بزرگ باشند.
 • هر آنچه به زندگیتان راه پیدا می کند شما آن را جذب خود کرده اید. شما با توجه به تصاویری که در ذهن خود دارید اینها را جذب می کنید. بستگی دارد که شما چه چیزی در سر داشته باشید.
 • وقتی افکارتان را بر روی چیزی که می خواهید متمرکز می سازید و به همین شکل متمرکز باقی می مانید به کمک قوی ترین نیرو در جهان آنچه را که می خواهید به سمت خود می کشید.
 • وقتی چیزی را تصویرسازی می کنید آن را محقق می بخشید.
 • همه چه بدانند چه ندانند تصویر سازی می کنند. تصویر سازی بزرگترین راز موفقیت است.
 • در زمینه خلق ثروت، ثروت ذهنیت شماست. چیزی که باید به آن فکر کنید.
 • نسبت به خود با مهر و احترام رفتار کنید تا دیگران نیز به شما احترام گذارند.
 • کار شما این است که به خودتان برسید. تا زمانیکه خودتان پر و سرشار نباشید نمی توانید دیگران را سرشار کنید.
 • توجه کردن به سلامتی کامل کاری است که ما می توانیم انجام دهیم. مهم نیست بیرون از ما چه می گذرد.
 • به جای اینکه به مسائل جهان توجه کنید، به اعتماد، عشق، تنعم، تحصیل و صلح بیندیشید.
 • مشکلات گذشته را رها کنید.شما تنها کسی هستید که می توانید زندگی خود را رقم بزنید.
 • تنها کاری که در این لحظه می توانید بکنید این است که احساس خوبی داشته باشید.

آثار و کتاب های راندا برن

راندا برن تاکنکون 13 جلد کتاب تالیف کرده است که پر فروش ترین و معروفترین آن کتاب راز بود و بقیه در ادامه و تکمیل کننده محتوای همان کتاب هستند . همچنین راندا برن، چند کتاب نیز برای کار و شکرگزاری روزانه تالیف شده اند. تمام کتاب های راندا برن در سایت اصلی راز به فروش میرسد و اکثر آنها نیز به زبان فارسی ترجمه شده و در ایران نیز در دسترس هستند.

معروفترین و بهترین کتاب های او کتاب راز ، کتاب معجزه شکرگزاری ، کتاب قهرمان می باشند.

لیست کامل کتاب های راندا برن همراه با نام انگلیسی و تاریخ انتشار در جدول زیر قید شده است :

نام کتاب نام انگلیسی کتاب سال انتشار
کتاب راز The Secret 2006
کتاب قدرت The Power 2010
کتاب معجزه سپاسگزاری The Miracle of Thanksgiving 2010
کتاب روزها و رازها Days and secrets 2011
کتاب معجزه یا کتاب جادو The Magic 2012
کتاب قهرمان Hero 2013
کتاب تکنیک های روزانه راز The Secret Daily Teachings 2013
کتاب ضمیر ناخودآگاه و قانون جذب The subconscious mind and the law of attraction 2014
کتاب چگونه راز زندگی من را تغییر داد How The Secret Changed My Life 2016
کتاب قانون جذب چگونه باعث تحول در زندگی شما می شود How the law of attraction changes your life 2018
کتاب بزرگترین راز The Greatest Secret 2019
کتاب روزشمار راز Secret Day Count 2019
کتاب راز شکرگزاری The Secret of Thanksgiving 2020

این مجموعه کتاب در سایت راندا برن که با اسم سایت راز شناخته می شود به فروش میرسد . تیم راه زندگی در تلاش است تمام کتاب های راندا برن را ترجمه و برای کاربران سایت قرار دهد .

در پایان این محتوا درباره زندگینامه راندا برن باید گفت که اصلا جای تعجبی نیست که کتاب های راندا برن بسیار محبوب شده اند . او یک نویسنده فوق العاده با استعداد و با آگاهی گسترده از قانون جذب است . خواندن نقل قول ها و نکات زندگینامه راندا برن مطمئناً راهی عالی برای شروع یادگیری بیشتر در مورد اهدافتان و پیشبرد یک زندگی موفق است.

سایت راندا برن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *