زندگینامه جول اوستین

فهرست محتوای این مقاله

جول اوستین کیست ؟

جول اوستین – Joel Osteen ( جول اسکات اوستین – Joel Scott Osteen ) متولد 5 مارس 1936 است. جول اوستین یک مبلغ تلوزیونی و رادیویی دین مسیحی مستقر در هوستن تگزاس می باشد. بیش از 10 میلیون نفر هر هفته و بیش از 20 میلیون نفر بیننده در سراسر دنیا سمینار های تصویری جول اوستین را تماشا می کنند. جول اوستین نویسنده 7 کتاب است که در لیست پر فروش ترین کتاب های مجله نیویورک تایمز قرار گرفته اند. سخنرانی های جول اوستین فقط درباره افزایش سطح رفاه در زندگی که شامل سلامت ، موفقیت ، شادابی و روابط خوب می باشد می شود و او از ذکر گناهان ، مسائل سیاسی و حتی مسائل مالی پرهیز می کند.

نام به فارسى جول اوستین
نام به انكليسى Joel Osteen
تاریخ تولد 5 مارس 1936
تاریخ مرگ نامشخص
محل زندگی آمریکا
همسر ویکتوریا اوستین
شغل کشیش ، نویسنده
ثروت نامشخص

 خانواده جول استین

جول اوستین در هوستن تگزاس متولد شد و یکی از شش فرزند جان اوستین (John Osteen) و دولورس پیلگریم (Dolores) می باشد . پدرش کشیش سابق باپتیست جنوبی ، کلیسای لیکوود (کلیسایی که جول استین ارشد فعلی آن است) را تاسیس کرد که پشت یک غذا فروشی قدیمی بود و در حال حاضر جول اوستین کشیش اعظم آن است . جول اوستین در میان شش فرزند به دنیا آمد و بزرگ شد. خواهر و برادرهای بزرگترش، پل (Paul)، لیزا (Lisa) و تامارا (Tamara) و خواهر کوچکترش آوریل (April)، نیز در خدمت تمام وقت هستند. برادر ناتنی او جاستین (Justin) کار تبلیغی انجام می دهد و در نیویورک مستقر است. اوستین در هیوستون، تگزاس، با خانواده ای دوست داشتنی متشکل از هفت نفر و پدر و مادر مشهور جهان در خدمت تمام وقت بزرگ شد، او هرگز تصور نمی کرد که اینقدر راه پدرش را دنبال کند. در جوانی، آموزش و علایق او در پشت صحنه تولید تلویزیون بود، هرچند در وزارت نزدیک پدرش بود.

جوئل اوستین پدر جان اوستین

جان اوستین کشیش آمریکایی و همچنین کشیش بنیانگذار کلیسای لیک وود در هیوستون تگزاس، از آغاز آن در سال 1959 تا زمان مرگش در سال 1999 بود. او با نام جان هیلری اوستین در هیوستون، تگزاس به دنیا آمد. او در 21 اوت 1921 به دنیا آمد و در 23 ژانویه 1999 چشم از جهان گشود. برنامه تلویزیونی او، جان اوستین، به مدت 16 سال اجرا شد و هر هفته برای میلیون ها نفر در ایالات متحده و نزدیک به 50 کشور پخش شد. اوستین کلیسای لیک‌وود را در سال 1959 در هیوستون، تگزاس تأسیس کرد و لیک‌وود را به بدنه‌ای متشکل از 15000 عضو با وزارتخانه‌های فعال در زمینه تبلیغ تلویزیونی، کنفرانس‌ها، حمایت مبلغان و توزیع غذا تبدیل کرد.

او به مدت 16 سال مجری برنامه تلویزیونی هفتگی جان اوستین بود که با موعظه خود به میلیون ها نفر در ایالات متحده و بسیاری از کشورهای دیگر رسید. او در 23 ژانویه 1999 پس از سکته قلبی در سن 77 سالگی درگذشت. جوانترین پسرش جول اوستین بعدا کشیش شد که کلیسای پدرش را گسترش داد. لیک‌وود اکنون بیش از 52000 شرکت کننده دارد و همچنین از طریق تلویزیون و آنلاین به میلیون ها نفر در سراسر جهان دسترسی پیدا می کند.

تحصیلات جول اوستین

جول اوستین در دبیرستان عمومی با نام Humble در شهر تگزاس تحصیل کرد و در سال 1981 فارغ التحصیل شد و سپس در دانشگاه اولال رابرتز در تالسا – اوکلاهما ، در موضوع رادیو و تلوزیون به تحصیل پرداخت اما تحصیلاتش ناتمام ماند. در سال 1982 جول اوستین به هوستن بازگشت و برنامه تلوزیونی لیکوود را تاسیس کرد که در آن شبکه او خطبه های تلوزیونی پدرش را به مدت 17 سال تا ژانویه 1999 پخش میکرد تا زمانی که پدرش به صورت غیر منتظره ای بر اثر سکته قلبی درگذشت .

زندگی شخصی و همسر جول اوستین

جول اوستین با معاون کلیسای لیکوود به نام ویکتوریا اوستین ( Victoria Osteen ) در تاریخ 4 آپریل 1987 ازدواج کرده است ( فامیل از روی اسم جول برداشته شده ) حاصل این ازدواج یک دختر و پسر به نام های جاناتان و الکساندرا هستند. خواهر و برادر بزرگتر جول اوستین، پاول (Paul) ، لیزا (Lisa) و تامارا (Tamara) و خواهد کوچکتر او آپریل (April) در وزارت مشغول کار هستند . برادر ناتنی او جاستین (Justin) کارهای مسیحیت را انجام میدهد و در نیویورک مستقر است .

ویکتوریا اوستین

ویکتوریا اوستین نویسنده آمریکایی و کشیش کلیسای لیک وود در هیوستون تگزاس است. او همچنین مجری یک برنامه رادیویی ملی هفتگی، ویکتوریا اوستین زنده، در رادیو Joel Osteen از Sirius XM است. در سال 1963، در سن دو سالگی، ویکتوریا اوستین با خانواده اش به هیوستون، تگزاس نقل مکان کرد، زمانی که پدرش در اداره ملی هوانوردی و فضایی (ناسا) تصمیم گرفت. او دوران کودکی را در حومه جنوبی هیوستون، نزدیک به مرکز فضاپیمای سرنشین دار (که در حال حاضر به عنوان مرکز فضایی جانسون شناخته می شود) تجربه کرد. اوستین که بزرگ شد، به کلیسای مسیح رفت، یک کلیسای ارتدکس میانه رو، جایی که مادرش، جورجین ایلوف، مدرسه یکشنبه را تدریس می کرد و پدرش به عنوان یک شماس مشغول به کار شد.

جاناتان اوستین

جاناتان اوستین در 20 آوریل 1995 در هیوستون، تگزاس، ایالات متحده آمریکا به دنیا آمد. او هر سال در 20 آوریل تولد خود را جشن می گیرد. اوستین در سال 2022، 27 ساله می شود. علامت زودیاک این خواننده آمریکایی Taurus است. جاناتان خواننده آمریکایی و کاربر مشتاق پریسکوپ است. او به عنوان پسر یک کشیش آمریکایی، کلیسای لیک وود، مبلغ تلویزیون جول اوستین معروف است. او گیتار می نوازد و در گروه کر کلیسای خود آواز می خواند و همچنین خواننده اصلی گروه LYA است. این گروه شامل چهار عضو، جاناتان، خواهرش، الکساندرا اوستین، لویی گارسیا و آبل اورتا است. او گام های پدرش را دنبال می کند و پیام خدا را در سراسر ایالات متحده و جهان دریافت می کند.

الکساندرا اوستین

الکساندرا اوستین در 9 نوامبر 1998 در هیوستون تگزاس به دنیا آمد. وی هم اکنون 25 سال سن دارد (2022)، الکساندرا یک خواننده آمریکایی متولد و بزرگ شده در هیوستون، تگزاس، ایالات متحده است. او به عنوان دختر تلویزیونی وانجلیست، جول اوستین، شناخته شده است. آهنگ های معروف او عبارتند از: “چه نام زیبایی”، “هرگز از خواندن دست نمی کشم”، “Grace To Grace”، “Feeling” و “To My Knees” نام دارند. این روزها، او در سایت های شبکه های اجتماعی نیز محبوب است و تعداد قابل توجهی از دنبال کنندگان را در دسته اجتماعی خود جمع آوری کرده است.

زمینه کاری و مهارت جول استین

پدر جول اوستین سالها از او خواست تا او نیز سخنرانی های تلوزیونی خود را برگزار کند اما او قبول نمی کرد. در نهایت به پیشنهاد پدرش جول اوستین در تاریخ 17 ژانویه 1999 او اولین خطبه خود را در تلوزیون پخش کرد و 6 روز بعد پدر او فوت شد. جول اوستین پس از آن به صورت مداوم خطبه ها را خود انجام میداد و در تاریخ 3 اوکتبر 1999 به عنوان کشیش اعظم کلیسای لیکوود منسوب شد . از آن به بعد پیروان کلیسای لیکوود از 5000 نفر به 43000 نفر افزایش یافت. در سال 2003 کلیسای لیکوود یک سالن ورزشی بزرگ که برای یک تیم بسکتبال قدیمی آمریکایی ساخته شده بود را به دست آورد . هزینه

نوسازی خانه 105 میلیون دلار بود . بازسازی و تکیمل شدن آن بیش از 15 ماه طول کشید و این بازسازی شامل افزایش 5 قسمت برای افزایش ظرفیت بود . در سال 2005 این کلیسا با 56000 عضو شروع به کار کرد. از جمله اعضا فرماندار آن زمان تگزاس و جمع دیگه ای از سران بودند . ( محلی که در سمینار ها مشاهده می کنید همین جاست )

خدمات کلیسای لیکوود در بیش از 100 کشور گسترده شد و در سال 2006 جول اوستین توسط باربارا والترز به عنوان یکی از 10 شخصیت جذاب معرفی شد . همچنین جان مک کین ( نامزد ریاست جمهوری آمریکا ) جول اوستین را به عنوان نویسنده الهام بخش مورد علاقه اش توصیف کرد. خانواده جول اوستین در سال 2010 در صبحانه ای که به میزبانی باراک اوباما در کاخ سفید برگذار شد نیز حضور یافتند .

سخنرانی های جول اوستین

جول اوستین برای آماده سازی سخنرانی های خود ابتدا آن را چند بار ضبط کرده و بعد به صدای خود گوش میکند تا در نهایت بهترین کلمات و مسیر را انتخاب کرده و حفظ کند . او می گوید بیشتر دوست دارد در مورد انتقال اطلاعات و برکات خدا صحبت کند و صحبتی از گناهان نکند . همچنین جول اوستین تلاش میکند تا اصول کتاب مقدس را به شیوه ای ساده آموزش دهد و بر قدرت عشق و نگرش مثبت تاکید کند.

نظر جول استین راجع به خدا

وقتی از جول استین سوال کردند که چرا در سخنرانی های خود بیشتر روی شیطان و گناه کردن تمرکز نمی کند، گفت:

وقتی بزرگ شدم، شیطان دلیلی برای سردرد من بود یا شیطان دلیلی بود که امروز عصبانی شدم. ما همیشه شیطان را مقصر می دانستیم. فکر می کنم امروز وقتی می گویم دشمن، دوست دارم آن را گسترده تر کنم. گاهی دشمن می تواند افکار خود ما باشد. ما خودمان را اشتباه تربیت کرده ایم. حتی دشمن می تواند عدم انضباط خودمان باشد. برخی از مردم در مورد جهنم موعظه می کنند که انگار شما از قبل به آنجا می روید، و برای من انجیل به معنای “خبر خوب” است. خدا، خدای مهربانی است. بنابراین فکر می‌کنم مردم از قبل می‌دانند که چه اشتباهی انجام می‌دهند، و من مطمئناً به جهنم اعتقاد دارم.

اما برای من، وقتی هزاران نفر را قبل از خودم می بینم، نمی توانم بگویم: “بچه ها شما وحشتناک هستید و به جهنم می روید.” من ترجیح می دهم بگویم که خدا، خدای مهربانی است. شما باید یک زندگی خوب داشته باشید، اما برای هر اشتباهی که مرتکب شده اید، رحمتی وجود دارد، و من معتقدم که ما می توانیم بهتر هم عمل کنیم.

کتاب های جول اوستین

اولین کتاب جول اوستین ” بهترین زندگی شما در حال حاضر ” ( Your Best Life Now ) که با موضوع ” 7 مرحله برای زندگی با توان بالقوه شما ” نوشته شده است در اکتبر 2004 متشر شده و به رتبه 1 فهرست  پر فروشترین در نیویورک تایمز رسید .

جول اوستین دومین کتاب خود را با عنوان ” بهتر از خودت شو ” ( Become a Better You ) با موضوع ” 7 کلید ارتقاع زندگی ” در اکتبر 2007 منتشر کرد . این کتاب نیز در فهرست پرفروشترین کتاب ها در فهرست نیویورک تایمز قرار گرفت و اولین چاپ آن 4 میلیون نسخه بود . او می گوید که این کتاب بیشتر در مورد روابط هست و به جایگاه فعلی در زندگی کاری ندارد .

به جز دو کتاب بالا که پر فروشترین و بهترین کتاب های جول اوستین هستند کتاب های دیگری نیز نوشته است که لیست کامل آن به شرح زیر می باشد :

نام کتاب نام انگلیسی کتاب سال انتشار
کتاب زندگی خوب شما در همین حالا Your Best Life Now: 7 Steps to Living at Your Full Potential 2004
کتاب بهترین زمان زندگیتان در این لحظه Daily Readings from Your Best Life Now: 90 Devotions for Living at Your Full Potential 2005
کتاب خود بهتری شوید Become a Better You: 7 Keys to Improving Your Life Every Day 2007
کتاب زندگی خوب شما هر روز شروع می شود Your Best Life Begins Each Morning: Devotions to Start Every Day of the Year 2008
کتاب زمان شماست It’s Your Time : Activate Your Faith, Achieve Your Dreams, and Increase in God’s Favor 2009
کتاب زمان شما فرا رسیده است: هر روز لطف، بازسازی و فراوانی را در زندگی خود پیدا کنید It’s Your Time: Finding Favor, Restoration, and Abundance in Your Life Every Day 2009
کتاب هر روز جمعه است Every Day a Friday: How to Be Happier 7 Days a Week 2011
کتاب من اعلام می کنم I Declare: 31 Promises tov Speak Oer Your Life 2012
کتاب شکستن Break Out!: 5 Keys to Go Beyond Your Barriers and Live an Extraordinary Life 2013
کتاب تو میتوانی تو انجام خواهی داد You Can, You Will: 8 Undeniable Qualities of a Winner 2014
کتاب شروع تازه: کار جدیدی که امروز شروع می شود Fresh Start: the New You Begins Today 2015
کتاب قدرت من هستم The Power of I Am: Two Words That Will Change Your Life Today 2015
کتاب بهتر تفکر کن ، بهتر زندگی کن Think Better, Live Better: A Victorious Life Begins in Your Mind 2016
کتاب خوشبتی در تاریکی Blessed in the Darkness: How All Things Are Working for Your Good 2017
کتاب نگاتیو را خالی کنید Empty Out the Negative 2017
کتاب سطح بعدی تفکر Next Level Thinking: 10 Powerful Thoughts for a Successful and Abundant Life 2017
کتاب قدرت توجه The Power of Favor: The Force That Will Take You Where You Can’t Go on Your Own 2019
کتاب مجموعه ذهن فراوانی: موفقیت از اینجا شروع می شود The Abundance Mind-Set: Success Starts Here 2020
کتاب صلح آمیز با هدف: قدرت آرام ماندن، قوی و با اعتماد به نفس Peaceful on Purpose: The Power to Remain Calm, Strong, and Confident in Every Season 2021

مستند های جول استین

نام فیلم نام انگلیسی فیلم سال تولید
مستند دوستان خدا Friends of God: A Road Trip with Alexandra Pelosi 2007
مستند کلمات هنر Words of Art 2014
مستند امیدوارم برقصی I Hope You Dance: The Power and Spirit of Song 2015
صدا پیشگی انیمیشن The Star 2017

ثروت جول استین

جول اوستین دارای ارزش خالص تخمینی بین 40 میلیون دلار تا 100 میلیون دلار از سال 2021 است. این شامل دارایی، پول و درآمد او می شود. منبع اصلی درآمد او حرفه اش به عنوان کشیش، تبشیر تلویزیونی و نویسنده است. اوستین از طریق منابع مختلف درآمد خود توانسته است ثروت خوبی به دست آورد، اما ترجیح می دهد سبک زندگی متوسطی داشته باشد. جول اوستین می گوید که من هیچ حقوقی از کلیسا دریافت نمیکنم و کل دارایی و درامدم از فروش کتابهایم می باشد .

خانه جول اوستین

جول اوستین با خانواده اش در خانه ای به مساحت 17000 فوت مربع به ارزش 10.5 میلیون دلار در ریور اوکس زندگی می کند. او یک عمارت در حومه هیوستون به نام ریور اوکس خرید. خانه ای که برای او 10 میلیارد دلار هزینه داشت و او همچنین صاحب خانه دومی به قیمت 2.9 میلیون دلار در تانگ کود، هیوستون است. خانه بزرگ جول اوستین شامل 6 اتاق خواب، 6 حمام، 5 شومینه چوبی روباز، 3 آسانسور، یک مهمانخانه اتاق خواب، یک استخر روباز و یک خانه استخر است.

ماشین جول اوستین

جول اوستین فاش کرد که اگرچه علاوه بر کشیش ارشد در کلیسایی با بودجه سالانه بیش از 70 میلیون دلار، درآمد او از فروش کتاب‌هایش می‌آید، زیرا از آن زمان جمع‌آوری 200000 دلاری را که به عنوان کشیش ارشد به او تعلق می‌گرفت، متوقف کرده است. گفته می شود که او صاحب یک گاراژ کامل پر از خودرو است، اما اوستین یک فراری 458 ایتالیا را بران می گذارد، یک ماشین اسپورت ایتالیایی که ارزش آن 4.5 میلیون روپیه تخمین زده می شود.

پیام های جول اوستین

Lakewood به رشد خود ادامه داد و اکنون بیش از 45000 شرکت کننده در هفته جذب می کند. این وزارتخانه امروزه از طریق خدمات کلیسایی زنده، تلویزیونی و آنلاین به طور اساسی بر زندگی در سراسر جهان تأثیر می گذارد. تلویزیون هر هفته موعظه های جول اوستین را در تمام بازارهای تلویزیونی ایالات متحده و بیش از 100 کشور در سراسر جهان پخش می کند. همچنین، خطبه های هفتگی او به صورت زنده از طریق اینترنت پخش می شود و به پیام های الهام بخش او امکان می دهد تقریباً به همه ملت ها برسد. طبق چندین منبع، جول اوستین به پربیننده ترین چهره الهام بخش در آمریکا تبدیل شده است و Sirius XM رادیو hi’s (#128) را راه اندازی کرد، کانالی که به پیام های الهام بخش جول اوستین و ویکتوریا اوستین در سال 2014 اختصاص داشت. بیشتر، در 8 سال گذشته، بیش از 2 میلیون نفر در رویدادهای شب امید جول اوستین و ویکتوریا در سراسر ایالات متحده و سراسر جهان شرکت کرده اند.

پادکست های جول اوستین

جول اوستین و ویکتوریا اوستین به مردم الهام می‌دهند که به رویاهایشان برسند، شروع‌های تازه پیدا کنند و همچنین بهترین زندگی خود را داشته باشند. این زوج در هیوستون، تگزاس زندگی می کنند. در زیر برخی از پادکست های آنها آمده است:

 • زندگی متمرکز: اگر مراقب نباشیم، به راحتی می‌توانیم وقت خود را برای چیزهایی که در درازمدت مهم نیستند تلف کنیم. اما اگر می‌خواهید برنامه خدا را برای زندگی‌تان محقق کنید، باید متمرکز بمانید. اجازه ندهید حواس پرتی شما را از چیزهای خوبی که خدا برای شما آماده کرده است منحرف کند.
 • یک فرد برگشتی باشید: زندگی پر از چیزهایی است که سعی می کنند ما را پایین بیاورند. اما اگر می‌خواهیم بهترین‌های خدا را ببینیم، باید ذهنیتی دوباره داشته باشیم. این بدان معنی است که با وجود موانع، می دانید که خدا بهتر از قبل شما را بیرون خواهد آورد. بهترین روزهای شما هنوز در پیش است و با هم می توانیم با پیام امید و عشق الهی در این دنیا تغییر ایجاد کنیم.
 • پیشاپیش خدا را شکر: اغلب اوقات، وعده های خدا یک شبه محقق نمی شود. شما باید به سهم خود عمل کنید و دانه را آبیاری کنید. وقتی از قبل خدا را ستایش می کنید، وعده های او را برای شکوفایی در زندگی خود آماده می کنید.
 • معجزه از اشتباهات: وقتی اشتباه می کنیم، زندگی در پشیمانی آسان است و فکر می کنیم که سرنوشت خود را از دست داده ایم. اما خدا برنامه خود را برای زندگی شما بر اساس اشتباهات شما قرار نداده است. او می تواند چیزی را که باید شما را محدود می کرد، بگیرد و از آن برای حرکت به سمت هدفتان استفاده کند.
 • به راه رفتن ادامه دهید: وقتی منتظر تحقق رویاهایمان هستیم، دلسرد شدن آسان است. اما فقط به این دلیل که شما هیچ اتفاقی را نمی بینید به این معنی نیست که خدا کار نمی کند. اگر به باور خود ادامه دهید و کار درست را انجام دهید، خواهید دید که همه چیز به نفع شما تغییر می کند. بهترین روزهای شما هنوز در پیش است و با هم می توانیم با پیام امید و عشق الهی در این دنیا تغییر ایجاد کنیم.
 • با خدا تنها باشید: اگر می‌خواهید دید خدا را برای زندگی‌تان بدانید، باید وقت گذرانی با او را در اولویت قرار دهید. بیایید حواس پرتی را کنار بگذاریم و نشستن در حضور او را تمرین کنیم. او می خواهد در تمام فصل های زندگی با شما قدم بزند!

جملات جول اوستین

 • تو قوی، سالم و رستگاری. تو شاهکار خدایی.
 • اما خدا تو را خلق نکرده که متوسط باشی. او شما را آفرید تا برجسته شوید، فراتر از حد معمول بروید تا نشان خود را در این نسل بگذارید.
 • هر چه سنم بالاتر می رود، بهتر می فهمم که هر روز یک هدیه است.
 • اما من آموخته ام که راه های خدا بهتر از راه های ماست.
 • در مواقع سخت، قرار نیست باورمان را رها کنیم. قرار نیست ما از رشد دست بکشیم.
 • مهم نیست چه اتفاقی می افتد، شاد بودن را انتخاب کنید.
 • می توانید انتخاب کنید که اجازه ندهید چیزهای کوچک شما را ناراحت کنند.
 • تا زمانی که با بوقلمون ها معاشرت می کنید نمی توانید با عقاب ها اوج بگیرید.
 • شما واقعا آزاد نیستید مگر اینکه از تلاش برای راضی کردن همه رها شوید.
 • عظمتی در وجودت هست، کلید این است که آن را بیرون بیاورید.
 • شما هرگز آنچه را که تحمل می کنید تغییر نخواهید داد.

سایت جول اوستین

اینستاگرام جول اوستین

یوتیوب جول اوستین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *