زندگینامه دانداپانی

فهرست محتوای این مقاله

دانداپانی کیست ؟

دانداپانی ( Dandapani ) یک کشیش هندو، سخنگوی بهبود فردی و یک کارآفرین است. اجداد او سریلانکایی هستند اما دانداپانی در مالزی به دنیال آمد و در استرالیا بزرگ شده است . پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه با مدرک مهندسی برق ، دانداپانی تحصیل را به کلی ترک کرد تا به یک راهب هندو تبدیل شود .

دانداپانی تحت هدایت یکی از رهبران معروف معنوی با نام Sivaya Subramuniyaswami قرار گرفت . برای 10 سال با انضباط شخصی جدی و تحت تعلیم مربی خود در غار صومعه در هاوایی زندگی می کرد.

هنگامی که 7 سال پیش قسم او به عنوان یک راهب منقضی شد ، تصمیم گرفت که خود را به دنیا معرفی کند . دانداپانی نیویورک را خانه جدید خود ساخت . دانداپانی مصمم به زندگی و تمرین کردن همه چیزهایی که یاد گرفته بود در پربارترین و چالش برانگیز ترین شهر جهان بود . دانداپانی با افراد مختلف، شرکت ها و سازمان هایی سراسر جهان همکاری می کند که در زمینه کارگاه های آموزشی، انزوا و مربیگری خصوصی گروه ها فعالیت می کنند .

سخنان دانداپانی در قابل دستیابی ، کاربردی و خنده دار بودن مثال زدنی هستند و او توانایی منحصر به فردی برای ساده کردن درک ذهن و عملی کردن ابزار معنوی در زندگی روزمره دارد ؛ دانداپانی رویکردهای سیستماتیک به توسعه فردی را ایجاد می کند که به تغییرات پایدار اجازه می دهد تا آنچه را که او تعلیم می دهد مرتبط برای زندگی روزمره باشد. همه اینها باعث می شود او پس از یک سخنران خوب بودن یک مربی خوب در زمینه بهبود فردی باشد .

نام به فارسى دانداپانی
نام به انكليسى Dandapani
تاریخ تولد نامشخص
تاریخ مرگ نامشخص
محل زندگی آمریکا
همسر تاتیانا
شغل آموزش
ثروت نامشخص

زندگی شخصی دانداپانی

نام همسر دانداپانی تاتیانا است . تاتیانا در فاصله اورگن به روسیه زمانی که پدر و مادرش پناهنده مسیحی ارتودکس شده بودند به دنیا آمده است . هیچکدام از والدین او در مدرسه فراتر از کلاس هشتم حضور نداشتند. او در سن پنج سالگی اخلاق کار سخت را به عنوان یک کودک آموخت ، دانداپانی همراه با خواهر و برادر و پسر عموی خود ، در تابستان در شهرک فقیرنشین وودبورن ، در مزرعه پرورش توت خانوادگی کار میکرد.

دانداپانی برای شرکت در کالج رید در پورتلند در یک بورس تحصیلی شرکت کرد ، در تابستان، تعطیلات آخر هفته و تعطیلات رسمی کار کرد تا اختلافات در بسته کمک به او در نظر بگیرند . پس از فارغ التحصیلی، در سال 1998 به نیویورک نقل مکان کرد. او در سال 2006 به هندوئیسم تبدیل شد و از آن زمان تعداد زیادی سفر زیارتی به هند داشته اشت. دانداپانی امروز کارآفرین است، یک متخصص غدد درونریز / مربی درمانی در دو سازمان Upledger و Barral است و مشغول کار به صورت مربی تمرین خصوصی و کار در کلینیک جامع بهداشتی در شهر نیویورک است .

دانداپانی و تاتیانا در شهر نیویورک زندگی می کنند و وقت آزاد خود را صرف طراحی و برنامه ریزی Siva Ashram ( زمینی به مساحت 16.5 هکتار که در نوسارا بین رودخانه و کوه قرار گرفته ) می کنند. آنها دو بار در سال به کاستاریکا سفر می کنند که در آن 12 ساعت شبانه روز در کنار یک تیم کوچک از کارکنان سخت کوش و متعهد برای کاشت هزاران درخت و گیاه کار میکنند که در نهایت یک باغ گیاهی را تشکیل دهند . این باغ از گیاهان محلی، درختان میوه عجیب و غریب، گیاهان شفا دهنده و یک باغچه غذای اورگانیک برخوردار خواهد بود. آنها برنامه دارند تا زمانی که باغ آماده شد درب آنرا برای استفاده عموم مردم باز بگذارند .

سوالات متداولی که از دانداپانی پرسیده می شود

چرا هنوز لباس راهب ها را میپوشی در حالی که دیگر از آنها نیستی ؟

لباس راهب ها و کشیش های هندی بسیار شبیه به یکدیگر است و به راحتی نمیتوان آنها را از یکدیگر تشخیص داد . چیزی که من میپوشم لباس سنتی یک کشیش هندو است .

آیا کشیش های هندی می توانند ازدواج کنند ؟

بله . در آیین هندو دو مسیر وجود دارد . یکی از آنها رهبانی و دیگری خانه داری است . مسیر رهبانی مانند زندگی راهب هاست که بسیار سخت و دشوار است . اما کشیش ها زیرمجموعه مسیر خانه داری هستند و میتوانند ازدواج کنند . من ازدواج کردم و همراه با همسرم در نیویورک زندگی میکنم .

آیا کشیش های هندی می توانند درامد داشته باشند ؟

بله می توانند . از آنجایی که آنها جزو خانه دار ها حساب می شوند باید از دستوراتی که در کتاب مقدس برای خانه دار ها مشخص شده پیروی کنند . چهار هدف خانه دار که به نام پوروشارتاس در زبان سانسکریت می باشد عبارت اند از :  آرتا (ثروت)، کامه (عشق)، دارما (عمل صالح) و مسکا (آزادی یا خودآزمایی) .خانه دارها تشویق می شوند که ثروت را به روش عادلانه جمع آوری کنند و با این ثروت خوب کار کنند و تفاوت های مثبتی در این جهان ایجاد کنند.

سه خط روی پیشانی شما سمبل چیست ؟

این یک نماد سوویسم است و نشان دهنده آنوا ( خود ) ، کارما ( قانون علت و تأثیر ) و مایا ( خیال ) است .

آن مهره های زیبایی که میپوشید چیست ؟

مهره های زیبا که به آن اشاره می کنید، عبارتند از رودراکشا که به معنای واقعی کلمه به “چشم های رودرا” یا “چشم های شیوا” ترجمه می شود. آنها یک مالا (گردنبند) هستند که اغلب توسط هندوها پوشیده می شوند.
رودراکشا یک دانه است که از به طور معمول از درخت Elaeocarpus ganitrus گرفته می شود یا نام دیگر آن درخت Blue Marble ( مرمر آبی ) می باشد . درخت میوه ای آبی تولید می کند که خوراکی است اما طعم خوبی ندارد ( برای کسی که برای اولین بار میخورد خوشمزه نیست ) . وقتی گوشت میوه را تمیز می کنید، یکی از این دانه ها را درون آن پیدا خواهید کرد.

شما متعلق به کدام بخش از هندوئیسم هستیم و چه فلسفه ای را دنبال میکنید ؟

چهار فرقه در هندوئیسم وجود دارد و من جزو فرقه شیوا پرستی ( Saivite ) هستم .پیروان سایویسم عبادت شیوا را به عنوان خداوند متعال انجام میدهند . فلسفه به طور جدی بر اساس وداها ( Vedas) و نوشت های اصلی هندوئیسم ( Saiva Agamas ) است .

من با فلسفه Saiva Siddhanta موافقم . خداباوری و یگانه انگاری همچنین به عنوان Advaita Isvaravada در سانسکریت ( Sanskrit ) شناخته شده است.

( باور دارند که خدایی وجود دارد و خدا یکی هست ، اما این تصور رو دارند که خدا یک موجودیت فیزیکی دارد و می تواند به صورت یک روح در اندام های مختلف ظاهر شود . )

چرا مردم شما را راهب صدا میکنند و به عنوان راهب می شناسند ؟

اصلا نمیدانم ! احتمالا آنها زندگینامه من را در بالا نخوانده اند . اما شما که متوجه شدید . پس لطفا آنها را نیز مطلع کنید .

جملات دانداپانی

  • چه بهانه ای دارم که مهربان نباشم؟
  • دوستی ها کلیدهای چراغی نیستند که وقتی برای شما راحت است یا زمانی که برای خدمت به شما نیاز دارید آنها را روشن و خاموش کنید.
  • اراده من از ذهنم قوی تر است.
  • ما باید به ذهن، بدن و احساسات خود به عنوان ابزار نگاه کنیم. ما مالک آنها هستیم. آنها مالک نیستند.
  • تنها کسی که باید باشی خودت هستی.
  • فردی باشید که در جوانی به آن نیاز داشتید.
  • ابزارهای معنوی بی فایده هستند مگر اینکه به کار گرفته شوند.
  • شادی محصول موفقیت است. عاقلانه آنچه را که آرزو دارید انتخاب کنید.

سایت دانداپانی

اینستاگرام دانداپانی

یوتویب دانداپانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *