زندگینامه زیگ زیگلار

فهرست محتوای این مقاله

زیگ زیگلار کیست ؟

هیلاری هینتون (Hilary Hinton “Zig” Ziglar) معروف به زیگ زیگلار  یک نویسنده، فروشنده و سخنران انگیزشی اهل آمریکا بود. زیگ زیگلار یکی از محبوب ترین و با انگیزه ترین سخنرانان جهان است. نام اصلی او هیلاری هینتون زیگلار بود، اما این مرد با نام مستعار، به نام زیگ زیگلار شناخته شد که از نام حیوان خانگی او در مدرسه ابتدایی در طول دهه 1930 در می سی سی پی گرفته شده بود. اولین شغل زیگ زیگلار به عنوان یک فروشنده هرگز مانع مثبت اندیشی او نشد. او از یک فروشنده فوق‌العاده خوب، به یک نویسنده مشهور تبدیل شد و پس از آن به یک سخنران انگیزشی عالی شهرت یافت. کار او رهنمودهایی را در مورد کمک به خود و مثبت اندیشی ارائه می دهد که آنها را در باورهای دینی پیاده کرد و بدین ترتیب فلسفه های خود را ساخت. زیگ زیگلار قبل از اینکه از دنیا برود ذهن میلیون ها نفر از جمله روسای جمهور آمریکا و بسیاری دیگر از رهبران بزرگ جهان را در طول 40 سال فعالیت حرفه ای خود به عنوان سخنران تغییر داد. او بیش از پنج میلیون مایل راه را طی کرد تا جهان را بیدار کند و همچنین با ارائه مشاوره به 500 شرکت در کارشان بهبودی حاصل کرد.

نام به فارسى زیگ زیگلار
نام به انكليسى Zig Ziglar
تاریخ تولد ۶ نوامبر ۱۹۲۶
تاریخ مرگ ۲۸ نوامبر ۲۰۱۲
محل زندگی نامشخص
همسر ندارد
شغل فروشنده، سخنران الهام بخش و نویسنده
ثروت نامشخص

زندگی شخصی زیگ زیگلار

“زیگ” زیگلار در ۶ نوامبر سال ۱۹۲۶ در کافی کانتی آلاباما (Coffee County, Alabama) متولد شد. پدر زیگ زیگلار جان سیلاس زیگلار (John Silas Ziglar) و مادرش لیلا وسکات زیگلار (Lila Wescott Ziglar) نام داشت. جان سیلاس زیگلار و لیلا وسکات زیگلار صاحب 12 فرزند بودند که زیگ زیگلار دهمین فرزند و کوچکترین پسر انها بود.

در سال 1931، زمانی که زیگ زیگلار پنج سال بیشتر نداشت، پدرش به سمت مدیریت یک مزرعه در می سی سی پی (Mississippi) منسوب شد و خانواده اش به شهر یازوی (Yazoo) می سی سی پی نقل مکان کردند، جایی که او بیشتر دوران کودکی خود را در آنجا گذراند. سال بعد پدرزیگ زیگلار بر اثر سکته در گذشت و دو روز پس از آن خواهر کوچکترش نیز از دنیا رفت. پس از مرگ پدر، زیگ زیگلار و خانواده اش با سختی های زیادی مواجه شدند و این خانواده ی بزرگ تنها توسط مادر زیگ زیگلار اداره می شد. به گونه ای زیگ زیگلار در زندگینامه ی خود بخاطر رنج هایی که مادرش برای ادامه ی زندگی برای خانواده اش متحمل شد او را با عنوان زنی قابل توجه توصیف می کند. شاید بتوان گفت این سختی ها به زیگ زیگلار آموخت تا برای ثروتمند شدن مصمم شود.

فعالیت حرفه ای زیگ زیگلار

بین سال‌های 1943 و 1945، زیگ زیگلار در برنامه آموزشی کالج نیروی دریایی V-12 در دانشگاه کارولینای جنوبی در کلمبیا، شرکت کرد و برای خود نیز شغل فروشندگی را بصورت نیمه وقت انتخاب کرده بود که قابلمه و ماهیتابه ها را برای شرکت آلومینیوم  WearEver می فروخت و به مرور زمان به مهارت خوبی دست یافت و پیشرفت قابل توجهی کرد به گونه ای زیگلار در سال 1950 به سمت مدیر و در نهایت سرپرست بخش ارتقاء یافت. در حین کار در شرکت، زیگ زیگلار به خودیاری و سخنرانی انگیزشی علاقه مند شد و سخنرانی را با با ریچارد دیک گاردنر ( Richard “Dick” Gardner) و هال کراوز (Hal Krause)آغاز نمود. زیگلار یکی از اعضای موسس فروشندگان آمریکا (American Salesmasters) در سال 1963 بود. هدف این شرکت ارتقاء تصویر فروشندگان در آمریکا با ارائه سمینارها بود.

آنها با شهرهای جنوب و غرب میانه (ممفیس، آتلانتا، کانزاس سیتی، سنت لوئیس، شیکاگو، دنور، و …) با سخنرانانی مانند زیگ زیگلار، نورمن وینسنت پیل (Norman Vincent Peale)، کن مک فارلند (Ken McFarland)، کاوت رابرت (Cavett Robert)، بیل گوو (Bill Gove)، ماکسول مالتز (Maxwell Malt) رد ماتلی (Red Motley) آغاز شدند. آنها سالنی را رزرو کردند، یک لوح سخنران جمع کردند و برای فروش بلیط با مشاغل محلی تماس گرفتند. مخاطبان شامل نمایندگان بیمه، فروشندگان خودرو، مشاوران مالی، کارآفرینان و صاحبان مشاغل کوچک بودند. زیگ زیگلار به طور گسترده برای مخاطبان انجمن ملی آموزش فروش (NASE)، که توسط دیک گاردنر (Dick Gardner) در سال 1965 تأسیس شد، صحبت کرد و همچنین یکی از مربیان عمده فروش لوازم آرایشی مری کی (Mary Kay) شد.

زیگ زیگلار در سال 1968 معاون و مدیر آموزشی شرکت عملکرد خودرو شد و به دالاس تگزاس نقل مکان کرد. این شرکت دو سال بعد ورشکست شد. زیگ زیگلار بعدا مؤسسه Zigmanship را تأسیس کرد که بعدها به نام Ziglar، Inc شناخته شد.زیگ زیگلار در سمینارهایی برای سخنران انگیزشی، پیتر لو (Peter Lowe) نیز سخنرانی کرد و در نهایت قراردادی انحصاری برای حمایت از رویدادهای پیتر لو امضا کرد. در آدیسون تگزاس (Addison, Texas)، زیگ زیگلار چندین سخنران از جمله ویل هریس (Will Harris) را نیز آموزش داد. در سال 2007، زیگ زیگلار از پله ها سقوط کرد و او را با مشکلات حافظه کوتاه مدت مواجه کرد. با این وجود، وی به شرکت در سمینارهای انگیزشی ادامه داد تا اینکه در سال 2010 بازنشسته شد.

فلسفه زندگی زیگ زیگلارفلسفه زندگی

زیگ زیگلار علاقه ی عمیق خود را در کمک کردن به افراد دیگر، از قدرت اعتقاداتش نسبت به خداوند می داند. عبارت مورد علاقه او در مورد کمک به دیگران برای به دست آوردن آنچه می خواهند بود تا آنچه را که شخص برای خود می خواهد به دست آورد. زیگ زیگلار مسیحی بود و به نظر می رسد برخی از آثار او پیام های ظریفی درباره خدا و مسیحیت دارند.

به نظر می‌رسید که سخنان او همیشه مستقیما از قلبش منتقل می‌شد و پیام‌هایش در مورد صداقت، درستکاری، سخت‌کوشی و فضیلت بود. به نظر می رسید که او به مخاطب خود می فهماند که می توان مطلقا هر کاری را انجام داد. سخنرانی های او همیشه با این جمله ختم می شد که «اگر این کار را انجام دهی، بله منظورم شماست، شما را در اوج خواهم دید» که طبیعتا احترام، محبت و تحسین او را به همراه داشت. چالش هایی که زندگی سر راه آدم قرار می دهد.

جوایز زیگ زیگلار

  • دریافت جایزه نقره ای بوفالو توسط پیشاهنگان آمریکا (بالاترین جایزه در ایالات متحده برای خدمات به جوانان) در سال 2001.
  • دریافت جایزه استاد تاثیر گزار توسط انجمن ملی سخنرانان در سال 1999.
  • دریافت جایزه کاوت در سال 2001.

میراث زیگ زیگلار

پسر زیگ زیگلار رهرو راه پدر خویش است. هنگامیکه که زیگ زیگلار در سال 2010 باز نشسته شد، شرکت خود را به پسرش واگذار نمود. وی پس از مرگش نیز، همچنان الهام بخش زندگی مردمان زیادی بوده است. سخنرانی های او برای مدتی استثنایی بر قلب و ذهن مردم تأثیر گذاشته است و سال ها بعد همچنان به مردم انگیزه می دهد. زیگ زیگلار، نام و شخصیتی بی بدیل در مورد الهام و سختکوشی و دست‌آورنده برتری در سخنرانی، میراث واقعی آمریکاست.

زیگ زیگلار و همسرش

زیگ زیگلار در سال 1944 با همسرش ژان (Jean) در جکسون (Jackson) ایالت می سی سی پی ملاقات کرد. زیگ زیگلار تنها 17 سال و جان 16 سال سن داشت. آنها در اواخر سال 1946 ازدواج کردند. ثمره ی ازدواج آنها چهار فرزند به نام های سوزان (Suzan)، تام (Tom)، سیندی (Cindy) و جولی (Julie) می باشد.

مرگ زیگزیگلار

سرانجام زیگ زیگلار 86 ساله در 28 نوامبر 2012، بر اثر بیماری ذات الریه در بیمارستانی در پلانو (Plano)، تگزاس درگذشت. او را در مک کینی تگزاس دفن کردند.

کتاب های زیگ زیگلار

نام کتاب نام انگلیسی کتاب سال انتشار
کتاب دسته بیسکویت، کک و پمپ Biscuits, Fleas & Pump Handles: Zig Ziglar’s Key to “More”. Dallas: Crescendo Publications 1974
کتاب بالا می بینمت See You at the Top 1975
کتاب اعترافات یک مسیحی شاد Confessions Of A Happy Christian 1978
کتاب رازهای زیگ زیگلار در بستن فروش Zig Ziglar’s Secrets of Closing the Sale 1982
کتاب تربیت بچه های مثبت در دنیای منفی Raising Positive Kids in a Negative World 1985
کتاب تربیت بچه های مثبت در دنیای منفی Raising Positive Kids in a Negative World 1986
کتاب از بالا Over the Top. Nashville, Tenn.: Thomas Nelson Publishers 1994
کتاب موفقیت برای آدمک ها Success for Dummies. Foster City, Calif: IDG Books 1998
کتاب چیز دیگری برای لبخند زدن در مورد Something Else To SMILE About. Nashville, Tenn.: Thomas Nelson Publishers 1999
کتاب بازاریابی شبکه ای برای آدمک ها Network Marketing For Dummies. Foster City, Calif: IDG Books 2001
کتاب فروش 101: آنچه که هر فروشنده موفق باید بداند Selling 101: What Every Successful Sales Professional Needs to Know. Nashville: Thomas Nelson Publishers 2003
کتاب اعترافات یک مسیحی داغدار Confessions of a Grieving Christian. Nashville: B&H Publishing Group 2004
کتاب زندگی نامه زیگ زیگلار The Autobiography of Zig Ziglar. New York: Random House 2004
کتاب خواستگاری پس از ازدواج: عاشقانه می تواند تا آخر عمر ادامه داشته باشد Courtship After Marriage: Romance Can Last a Lifetime. Nashville: Thomas Nelson Publishers 2004
کتاب بهتر از خوب: ایجاد زندگی که نمی توانید برای زندگی کردن صبر کنید Better Than Good: Creating a Life You Can’t Wait to Live. Nashville: Thomas Nelson Publishers 2006
کتاب در آغوش مبارزه: زندگی بر اساس شرایط زندگی Embrace the Struggle: Living Life on Life’s Terms 2009
کتاب متولد شده برای برنده شدن: کد موفقیت خود را پیدا کنید Born to Win: Find Your Success Code. Dallas: SUCCESS Media 2012

سخنان زیگ زیگلار

  • برای شروع لازم نیست عالی باشید، اما برای عالی بودن باید شروع کنید.
  • از جمله چیزهایی که می توانید ببخشید و همچنان نگه دارید، قول، لبخند و قلبی سپاسگزار است.
  • دلیل اصلی شکست و ناراحتی این است که آنچه را که بیشتر می خواهید با چیزی که در حال حاضر می خواهید معامله کنید.
  • اگر زن و شوهر به وضوح بفهمند که در یک طرف هستند، بسیاری از ازدواج ها بهتر خواهد بود.
  • شما برای برنده شدن به دنیا آمده اید، اما برای برنده شدن باید برای برنده شدن برنامه ریزی کنید، برای برنده شدن آماده شوید و انتظار برنده شدن داشته باشید.
  • بعضی از مردم جوری ایراد می گیرند انگار برای آن پاداشی وجود دارد.
  • وظیفه باعث می شود کارها را به خوبی انجام دهیم، اما عشق باعث می شود آنها را به زیبایی انجام دهیم.

سایت زیگ زیگلار