زندگینامه استیو هاروی

فهرست محتوای این مقاله

استیو هاروی کیست ؟

برودریک استفین هاروی (Broderick Stephen Harvey) معروف به استیو هاروی، یک مجری تلوزیونی و رادیویی، بازیگر، نویسنده، تاجر و کمدین در 17 ژانویه 1957 در ولچ ورجینیای غربی متولد شد. او اجرای برنامه های: نمایش صبحگاهی استیو هاروی، دعوای خانوادگی، دعوای خانوادگی سلبریتی ها، مسابقه دوشیزه جهان و دعوای خانوداگی افریقا را بر عهده داشت. وی کار خود را با نمایش های کمدی آغاز کرد و تا اوایل دهه ی 1980 کار کمدین انجام می داد و مجری برنامه Showtime در آپلو و همچنین نمایش استیو هاروی در WB بود.

وی پس از نقش آفرینی در در تور پادشاهان کمدی در پادشاهان اصلی کمدی حضور پیدا کرد. سرانجام آخرین استنداپ شوی خود را در سال 2012 اجرا کرد. هاروی مجری دو برنامه دشمن خانوادگی و دشمن خانوادگی مشهور را نیز بر عهده داشت. همچنین وی 4 کتاب به رشته تحریر در آورده است که مشهورترین انها مثل مثل یک خانم و مثل یک مرد فکر کن بود که هر دوی آنها در سال 2009 منتشر شدند.

نام به فارسى استیو هاروی
نام به انكليسى Stephen Harvey
تاریخ تولد 17 ژانویه 1957
تاریخ مرگ نامشخص
محل زندگی نامشخص
همسر مارجوری بریج
شغل مجری و کمدین
ثروت 200 میلیون دلار

خانواده و زندگی شخصی استیو هاروی

در مورد زندگینامه استیو هاروی این را بدانید که نام کوچک تو برودریک است که برگرفته شده از نام یک بازیگر در فیلم گشت بزرگراه که برودریک نام داشت گرفته شده است. او پسر جسی هاروی (Jesse Harvey) و الویز ورا (Eloise Vera) بود. مادرش یک خانه دار بود و پدرش کارگر معدن ذغال سنگ. هاروی پدرش را در سال 2002 در اثر بیماری از دست داد. وقتی هاروی نوجوان بود خانواده وی به کلیولند مهاجرت کردند. در سال 1974 هاروی از دبیرستان گنویل فارغ تحصیل شد و پس از ان در دانشگاه ایالتی کنت در ویرجینای غربی به تحصیل پرداخت و یکی از اعضای انجمن Omega Psi Phi شد.

زمینه کاری و فعالیت های استیو هاروی

هاروی شغل های متفاوتی را تجربه کرد. در سال 1976 درست زمانیکه وی در دانشگاه مشغول به تحصیل بود در یک پمپ بنزین کار میکرد و از انجایی که محلی برای خواب نداشت شب ها را در پمپ بنزین سر میکرد و همانجا نیز می خوابید. پس از 3 سال فعالیت در پمپ بنزین از آنجا اخراج شد و کارهایی نظیر کارگر مکانیکی، بوکسور، فروشنده بیمه و پستچی را هم انجام داد اما گرایشی به انجام چنین فعالیت هایی نداشت و درون او چیز دیگری را می طلبید.

در نهایت هاروی علاقه خود را پیدا کرد و ان چیزی نبود جز استنداپ کمدی و او دوست داشت کمدین شود. برای اولین بار در سال 1985 اولین استنداپ کمدی خود را در کلوپ هیلاریتی در کلیولند اوهایو برگزار کرد. اینگونه بود که هاروی وارد عرصه تلویزیون شد. فعالیت های هاروی به شرح زیر می باشد:

 • مجری برنامه It’s Showtime در آپولو به عنوان مجری و جانشین مارک کوری.
 •  فینالیست دومین برنامه کمدی جانی واکر در 16 آوریل 1990، با اجرای خودش.
 • نقش آفرینی به عنوان استند آپ کمدین در برنامه کوتاه مدت ABC من و پسران در سال 1994.
 • ایفای نقش در برنامه شبکه WB The Steve Harvey Show که از سال 1996 تا 2002 پخش شد که بازی وی عدم تحسین و تایید منتقدان آمریکایی – افریقایی را در برداشت.
 • اجرای Kings of Comedy به همراه سردریک (Cedric)، برنی مک (Entertainer, D.L) و هاگلی (Hughley) در سال 1997.
 •  مجری برنامه صبحگاهی استیو هاروی از سال 2000.
 •  میزبانی Family Feud  در سپتامبر 2010.
 • میزبان Feud Family Celebrity Feud، برنامه ای که افراد مشهور برای شانس اهدای 25000 دلار به موسسه خیریه مورد علاقه خود رقابت می کنند.
 • اجرای آخرین استندآپ کمدی در 2 آگوست 2012، MGM Grand در لاس وگاس و پایان دادن به یک فعالیت 27 ساله
 • میزبان مسابقه Miss Universe 2015 در لاس وگاس دردسامبر 2015.
 •  یکی از تهیه کنندگان سریال Little Big Shots به همراه الن دی جنرس (Ellen DeGeneresllen DeGeneres) با مضمون به نمایش گذاشتن استعداد کودکان.
 •  اغاز کننده جشنواره Sand and Soul را در سال 2017، که این رویداد هر ساله برگزار شده و شامل موسیقی زنده، کمدی و یک جلسه پرسش و پاسخ با هاروی و همسرش مارجوری.
 • موسس Harvey Events.
 • میزبان هشتمین دوره NFL Honors.
 • تاسیس یک مرکز آموزشی به نام Vault در سال 2019.

استیو هاروی همسران و فرزندانش

استیو هاروی سه بار ازدواج کرده و 7 فرزند دارد که 4 فرزند او تنی و 3 فرزند وی ناتنی هستند. او برای اولین بار با مارسیا هاروی ازدواج کرد که ثمره ای این ازدواج 3 فرزند که 1 پسر به نام برودریک هاروی جونیور (Broderick Harvey Jr) و 2 قلوهای دختر به نام های برندی و کارلی (Brandi and Karli) بودند. همسر دوم وی مری شلکفورد (Mary Shackelford) نام داشت که ثمره آن ازدواج نیز پسری با نام وینتون (Wynton) بود. سرانجام مری و هاروی در سال 2005 از یکدیگر جدا شدند که این طلاق سروصدای بسیاری را در رسانه های جمعی بپا کرد.

سرانجام در سال 2007 استیو هاروی با مارجوری بریج (Marjorie Bridges) ازدواج کرد. ازدواجی که به گفته هاروی موفقیت های بزرگی برای وی در برداشت چرا که او همسرش را عامل موفقیت خود می داند. مارجوری مادر سه فرزند به نام های مورگان، جیسون و لری (Morgan, Jason, and Lori) بود که استیو سرپرستی فرزندان همسرش را بر عهده کرفت. در حال حاضر استیو و ماری جوری 5 نوه دارند؛ ازدواج جیسون با همسرش آماندا (Amanda) که ثمره ی آن 3 فرزند، دیگری ازدواج مورگان با همسرش کریم (Kareem) و در اخر ازدواج کارلی با شوهرش بن (Ben).

هاروی و خانواده اش بین آتلانتا و شیکاگو در حال رفت امد بودند. آتلانتا جایی که برنامه ی رادیویی هاروی پخش می شد و شیکاگو جایی که برنامه گفتوگوی خود را برای NBCUniversal از استدیو شیکاگو میزبانی می کرد.

جوایز و افتخارات استیو هاروی

 • دریافت جایزه Daytime Emmy برای اجرای نمایش Family Feud
 • دریافت مدرک دکترای افتخاری در دانشگاه ایالتی آلاباما در مونتگومری
 • تغییر نام خیابان 112 شرقی در کلیولند به نام استیو هاروی
 • دریافت جایزه بشر دوستانه BET
 • 4 بار برنده بازیگر سریال کمدی

نظراستیو هاروی راجع به خدا

من بخاطر نسوختن در جهنم با خدا ارتباط ندارم، من با خدا در ارتباطم چون هر روز در زندگی به من کمک می کند. من با خدا در ارتباط هستم چون یک مکان ابدی برای زندگی کردن وجود دارد می خواهم برون ان را ببینم. من می دانم که برای رسیدن به جایی که می خواهم نیازی ندارم حق کسی را پایمال کنم. همه ما اشتباه می کنیم، همه ما گناه می کنیم و همه نیاز به کمک دارند. ما به خداوند نیاز داریم تا حالمان با او خوب شود و این مهم نیست شما چه کسی هستید و چقدر پول دارید. همه ما به خداوند نیاز داریم. خیلی خوب است که با خداوند در رابطه باشید، داشتن خداوند در زندگی خیلی خوب است. خداوند زندگی آدمها را عوض می کند. خدایی که من میپرستم نمی توانید هیچ محدودیتی برایش قائل شوید، اگر از مسیر درست خارج شوید او می تواند چیزهایی را به شما نشان دهد. او همیشه معجزه می کند. در دعاهایمان خواسته های کوچکی داریم بلکه شما باید چیزهایی را از خدا بخواهید که نمی توانید ببینید که چگونه به انها می رسید. خداوند کارش تبدیل رویاهای شما به واقعیت است. خداوند می خواهد زندگی شما را روبراه کند، خداوند می خواهد شما را ببخشد، اجازه ندهید کسی شما را فریب دهد. دعا کردن را فراموش نکنید از دعا کردن خجالت نکشید و هیچگاه از ذعا کردن احساس غرور نکنید چون دعا کردن همه چیز را تغییر می دهد و دعا کردن همچنین آدمها را نیز تغییر می دهد.

اقدامات خیرخواهانه استیو هاروی

هاروی و همسرش بنیانگذار بنیاد استیو و مارجوری هاروی هستند که یک سازمان بشر دوستانه است که به جوانان کمک می کند و همچنین اردوهای سالیانه برای کوکان بی سرپرست برگزار می کنند. هاروی با دانشگاه ایالتی کنت برای ارائه بورسیه تحصیلی رایگان برای دانش اموزان موسسه اش فراهم میکند. وی همچنین با Walt Disney World Resort و Essence برای آکادمی Dreamers Disney، یک کارگاه سالانه در Walt Disney World برای 100 دانش آموز، شریک است.

درآمد و ثروت استیو هاروی

اطلاعات دقیق و مشخصی از میزان دارایی و ثروت استیو هاروی در دسترس نیست اما شواهد حاکی از آن است که میزان دارایی خالص وی 200 میلیون دلار تخمین زده شده است. وی همچنین سالیانه بطور میانگین 40 تا 50 میلیون دلار درآمد دارد.

کتاب های استیو هاروی

نام فارسی کتاب نام انگلیسی کتاب سال انتشار
کتاب مثل یک خانم رفتار کنید، مثل یک مرد فکر کنید Act Like a Lady, Think Like a Man 2009
کتاب رک و راست Straight Talk, No Chaser 2010
کتاب مثل یک موفق عمل کنید Act Like a Success 2014
کتاب بپرید Jump, Take the Leap of Faith to Achieve Your Life of Abundance 2016

مستندهای استیو هاروی

نام فیلم نام انگلیسی فیلم سال نقش هاروی
پادشاهان اصلی کمدی The Original Kings of Comedy 2000 هاروی(خودش)
مبارزه با وسوسه ها The Fighting Temptations 2003 مایلز اسموک
عشق هزینه ندارد Love Don’t Cost a Thing 2003 کلارنس جانسون
تعطیلات خانواده جانسون Johnson Family Vacation 2004 مک جانسن
شما خدمت کرده اید             You Got Served 2004 آقای راد
راه راه مسابقه Racing Stripes 2005 Buzz the Fly
استیو هاروی، سفر نکن او هنوز با من نیست Steve Harvey: Don’t Trip… He Ain’t Through with Me Yet 2006 هاروی (خودش)
هنوز آواز می خواند Still Singing 2008 هاروی (خودش)
Madea به زندان می رود Madea Goes to Jail 2009 هاروی (خودش)
مثل یک مرد فکر کن Think Like a Man 2012 هاروی (خودش)

جملات انگیزشی استیو هاروی

 • هیچگاه برای بازسازی شخصیتتان دیر نیست.
 • اگر روی آینه عقب زنیدگیتان تمرکز کنید هیچگاه نمی توانید به سمت جلو حرکت کنید.
 • تنفر از دیگران شما در قفس میبرد و بخشش دیگران شما را از قفش نجات می دهد.
 • هر چقدر بیشتر به مردم کمک کنید که موفق شوند شما نیز موفقتر می شوید.
 • اگر عشق می خواهید ابتدا عشق بدهید، اگر احترام می خواهید ابتدا احترام بدهید، اگر رشد وپیشرفت می خواهید به دیگران کمک کنید تا پیشرفت کنند.
 • بیدار شو، لبخند بزن و سپاسگزار باش.
 • شما نمی توانید همزمان به جلو و عقب بروید.
 • اگر نمی ترسیدی چه می کردی؟
 • من به هر دقیقه از روز توجه دارم.
 • مردان استراتژی هایی برای موفقیت تولید می کنند.
 • رویای شما باید بزرگتر از ترس شما باشد.
 • وقتی شما خوشحال باشید، می توانید اتفاقات زیادی را رقم بزنید.

سایت استیو هاروی

اینستاگرام استیو هاروی

یوتیوب استیو هاروی